Traders Tales - Mercenary - Kapitola 24

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Traders Tales - Mercenary - Kapitola 24

Post by George Wills » Mon, 18. Dec 06, 15:53

Kapitola 23
Kapitola 25

Kapitola 24 - Poslední zásilka

Creed a Tor našli Tereanu v jejím pokoji. Stále ještě nesouhlasila s rozkazem, že má opustit stanici a Tora. Torovi za působivé přítomnosti Creeda, zabralo přesvědčování nějakou dobu. Nakonec ale povolila. Creed vzal její zavazadla a nezapomněl ani na Torovy zápisníky.

"K mé lodi to bude menší procházka vesmírem!" Poznamenal Creed.

Jejich skafandry pořád ještě ležely na chodbě, kde si je nechali. Tor sledoval, jak si je oba navlékali. Naprosto zbytečně překontroloval oblek od Tereany, jestli má správně připojené rukavice a přilbu.

Naposled na ni pohlédl a spustil ji sluneční clonu, aby se už nemusel dívat na její uslzenou tvář. Ať už s nimi cizinec provedl cokoliv, měl teď pocit, jakoby stanici opouštěla i určitá jeho část. Duši měl najednou nějakou pustou, zatímco jeho srdce bylo roztržené na dvě půlky. Creed ho netečně sledoval, ačkoliv bylo zjevné, že i on vnímá bolest, která se odrážela v Torově pohledu a jeho skřípání zuby. Tereana se otočila k východu a Creed položil Torovi ruku na rameno, ale neřekl ani slovo jen na něho pohlédl tvrdým, studeným pohledem, který neprozrazoval ani náznak emocí.

Vnitřní vzduchotěsné dveře se za nimi zavřely a zaklaply bezpečnostní zámky. Tor průzorem tiše pozoroval, jak se otevřely venkovní vzduchotěsné dveře a obě postavy ve skafandrech opustily stanici. Dveře se potom opět zavřely.

Tor se rozhodl, že důkladněji prozkoumá zásoby stanice, jestli v nich náhodou nenajde nějakou láhev vesmírného paliva.



Creed nebyl z těch, kteří by něco ponechali náhodě. Sotva se za nimi zavřely venkovní vzduchotěsné dveře, dal pokyn své Mambě, aby k nim přiletěla a vyzvedla je.

Jakmile vyrazili od stanice, řekl Tereaně, ať se raději dívá doleva. Mamba se v plné rychlosti vynořila zpoza okraje nejbližšího asteroidu. Krátce zažehla brzdící a manévrovací trysky a zastavila blíž, než byla doporučená bezpečná vzdálenost. Jakmile vstoupili na palubu, plavidlo se otočilo, dalo se opět do pohybu a zmizelo mezi velkými úlomky skal.

Creed se ani nezdržoval svlékáním skafandru a posadil se za řízení. Zkontroloval, že je Piraňa stále na svém místě a vyrazil ven z pole asteroidů směrem k bráně do Hatikvahské víry.

Mamba vystřelila v plné rychlosti ven z pole asteroidů se zbraněmi stále vypnutými. Piraňa se opět ani nepohnula. Creed zapnul obě zbraně. Ačkoliv o něho cizinec nejevil nejmenší zájem, přece jen byl sektor plný nepřátelských lodí.

Svolal všechny lodě Spolku válečných veteránů a vybranému páru stíhačů dal úkol zůstat vzadu a zajišťovat sken sektoru pro případ, že by nepřátelské síly vyřadily jejich satelit.

Tereana se usadila, ale vůbec nepromluvila. Čím dál byli od cizí lodě, tím víc intenzita jejich citů postupně slábla.

Jak jeho žoldácké lodě opouštěly stanici, kde měli pronajatou dočasnou základnu, Creed důkladně sledoval monitory v kokpitu. Před základnou se lodě zformovaly do obranného postavení. Čtyři těžcí stíhači se usadili po krajích, zatímco lehčí a rychlejší lodě zaujaly pozice uprostřed, chráněné před neočekávanými útoky těmi silnějšími plavidly. Nebyla to nejlepší obranná formace, ale vzhledem k omezenému počtu lodí byla vyhovující. Odhadl, že bude trvat téměř dvacet minut, než k nim doletí. Současně začaly startovat i lodě klanu Claw a řadit se do dvou samostatných skupin. Jejich formace byly, podle Creedova zkušeného oka, spíše chaotické a neuspořádané.

Uvažoval, že by se mohli pokusit o rychlý útok, aby změnili poměry sil a případně zlikvidovali jednoho z protivníků. Ale pokud šlo o počty, i kdyby náhodou uspěli, nemohli si dovolit žádné ztráty, protože proti sobě měli ještě druhou skupinu žoldáků a Bloodhearty. Creed přestal uvažovat o preventivním útoku, ten mohou provést později.

Pohled na senzory ho upozornil, že už se zformovaly i lodě Žoldáků temné mlhoviny. Celkem deset lodí, převážně Vlci a Štíři.

Creeda napadl termín 'lační po boji'. "Počítači, označ a dálkově proskenuj všechny lodě s označením Žoldáci temné mlhoviny!" Přikázal.

Byly to Splitské vojenské lodě a byl si jistý, že narozdíl od plavidel klanu Claw, budou mít jen omezené ztráty, pokud budou bojovat proti nevojenské skupině bez výcviku a disciplíny.

"Sken ukončen. Zobrazuji detaily!" Oznámil počítač.

Creed vybral dva stíhače, kteří byly vyzbrojeni projektilovými zbraněmi. Dokonce ani Štíři nebyli z běžné produkce, měli vylepšení převážně v oblasti motorů, což znatelně vylepšilo jinak nemotorné lodě.

"Počítači, pošli zprávu pouze lodím Spolku válečných veteránů!" Přikázal Creed, "Lodě Žoldáků temné mlhoviny vykazují nepřátelské záměry! Upozorňuji vás, že dvě jejich lodě mají vojenské projektilové zbraně. Všichni piloti ihned oblečte skafandry. Registrace nebezpečných lodí je přiložena ke zprávě."

Obě formace klanu Claw taktéž zaregistrovaly novou hrozbu. Creed se trochu zamračil a došel k přesvědčení, že by z toho mohla být bitva, kde budou bojovat piráti proti pirátům a žoldáci proti žoldákům. A následně vítězové z obou skupin proti sobě. Tedy pokud zrovna nezvítězí Bloodheartové a Žoldáci temné mlhoviny.

Ale Žoldáci temné mlhoviny měli jiný nápad.

"Rozkaz vykonán!" Oznámil po komunikaci Serandamancketal.

Lodě klanu Claw se pokusily uhnout z cesty blížícím se Splitským stíhačům, ale brzo si bolestivě uvědomili, že právě oni byli skutečným zamýšleným cílem útoku.

Splitové vypálili rakety na všechny plavidla skupiny mimo dvě, čímž rozehnali celou jejich formaci. Komunikace se zaplnila chaotickým voláním. Splitská letka rozprášila zbývající dvě lodě klanu Claw zdrcující křížovou palbou dříve, než se zbytek pirátské letky zbavil raket a přeskupil se.

Creed to sledoval a potichu prohlásil, "Rozděl a znič!"

"Počítači, zavolej Serandamancketala!"

"Spojeno!" Oznámil počítač.

Druhá skupina lodí klanu Claw se vydala na pomoc proti Žoldákům temné mlhoviny, kteří se drželi v těsné formaci.

"Creede?" Objevila se tvář Paranida na jenom z monitorů kokpitu.

"Potřebuji zredukovat ty žoldácké podvodníky. Ve skutečnosti jsou ze Splitské armády!" Prohlásil Creed.

"Je čas na likvidaci Vlků." Usmál se Serandamancketal.

"Ale buď opatrný, nechci žádné ztráty!"

"Ty budou jenom na jejich straně!" Paranid zamrkal svým prostředním okem a usmál se.

Formace se upravila ihned potom, co ji opustili dva Prometheusy, kteří se vydali směrem k bitvě mezi Žoldáky temné mlhoviny a klanem Claw.

Žoldáci temné mlhoviny, ačkoliv byli proti přesile, měli evidentně navrch. Ztratili pouze jedinou loď, zatímco klan Claw přišel o sedm plavidel. Tou dobou se téměř nepozorovaně přiblížili oba Prometheusy. Obě Vlčí lodě, vyzbrojené projektilovými zbraněmi, jim padly za oběť jako první.

Creed uznale pokýval hlavou. Byl už téměř u svých stíhačů, když změnil svůj plán a přidal se do bitvy. Tereana seděla na spodní palandě a vůbec nejevila zájem o dění mimo plavidlo.

Uběhlo pár okamžiků a Creed si našel svůj cíl. Prometheusy létaly téměř symetricky, každý útočil na útočníka toho druhého. Jejich výkonnější štíty a silnější zbraně přinutily disciplinované Splitské piloty rozprchnout se do všech směrů. Zbytek plavidel klanu Claw se víceméně vrátil do neuspořádaných formací a taky příležitostně napadaly Splitské stíhače.

Creed se pověsil za jednoho Štíra a zahájil palbu, pilot vyskočil krátce před tím, než exploze roztrhala plavidlo na kusy. Žoldáci temné mlhoviny se dali na ústup a Creed si všiml, že stanice vypustily ven všechny své stíhače. Zastavil loď a zkontroloval skenery.

Oba Prometheusy zaujaly pozice po jeho stranách. Před nimi byly skupiny stíhačů Bloodheartů a Žoldáků temné mlhoviny a za zády měli plavidla klanu Claw. Ve všech ohledech proti sobě měli přesilu. Creed špatně odhadnul celkový počet bojových lodí, které se tu posbíraly. I když si ostatní udržovali uctivý odstup, Spolek válečných veteránů nebyl jediný, kdo přiletěl s těžkými stíhači. Mezi loděmi Bloodheartů a Žoldáků temné mlhoviny byly Orinoka nové generace a Mamby. Klan Claw byl rád, že mezi nimi a Splitsky orientované směsici pirátů a žoldáků stál Creed se svým Spolkem. Měli totiž k dispozici jen starší lodě, kde k nejsilnějším patřilo pět Teladských Sokolů, bohužel ne zrovna nejnovějších verzí.

"Pošli zprávu všem lodím Spolku válečných veteránů, aby se vydaly k bráně do Hatikvahské víry!" Přikázal Creed potichu.

Tereana stála vedle něho, když pronesla, "To je ale hodně lodí!"

Creed byl pořád ještě ve skafandru a tak se ani nepokoušel po ní ohlédnout. "Napočítal jsem jich sto osm, když do toho nepočítám lodě Spolku válečných veteránů!" Mamba se pomalu vydala vpřed a stočila se tak, aby se vyhnula všem stranám válečného konfliktu. Obě skupiny jeho loď proskenovaly, když je míjel.

"Proč na sebe teď navzájem nezaútočí?" Zeptala se Tereana.

"Žádná ze stran nechce velké ztráty, dokud nezjistí o co přesně se tady vlastně bojuje!" Odpověděl Creed.

"Ano, ale před chvílí vypadali tak šťastní, že do sebe mohou navzájem střílet." Prohlásila Tereana, která z toho nebyla příliš ohromená.

"To byla jen menší potyčka. Takové testování sil." Odpověděl a dokázal si živě představit, jak teď velitelé jednotlivých frakcí mezi sebou rokují a smlouvají. Je docela možné, že se některá ze stran, nejspíš klan Claw, stáhne úplně. Posbírají své zbylé lodě a odletí domů. A nebo ještě hůř spojí své síly, za slib, že se rozdělí o kořist.

Krátký boj nepochybně ukázal velitelům klanu Claw, která ze stran je silnější. Jak Mamba, v těsném doprovodu dvou Prometheusů, letěla k bráně, všechny frakce nadále držely své pozice.

Tereana se posadila na lehátko a když loď dokončila skok, cítila jakoby se přerušilo nějaké spojení mezi ní a cizí lodí. Náhle pocítila nádhernou závrať a ten pocit pomalinku vyprchával.

Creed nastavil směr k další bráně ihned potom, co se přesvědčil že za ním vletěli do sektoru všichni jeho stíhači. Potom vstal a začal se soukat ze skafandru. Otočil se a všimnul si na lehátku zhroucené Tereany.

"Jsi v pořádku?" Zeptal se když si sundal rukavice.

Nedostal žádnou odpověď. Ještě několik okamžiků zápasil s oblekem, než ho ze sebe sundal. Přešel zadní kabinu a zkontroloval její tep a dech. Zkusil s ní krátce zatřepat, ale vůbec nereagovala. Zamračil se a pořádně ji uložil, než se opět vrátil do křesla pilota.

Skupina lodí prolétala sektorem svižně a nerušeně. Zapnul Mapu galaxie a zkontroloval Nopileův pomník. Obě strany konfliktu se už postupně vracely do stanic. Zřejmě už došli k rozhodnutí, ale jen čas ukáže k jakému.

Během dalších deseti minut proletěli přes Vrch Aladna do sektoru Osvícení, kde v obrovských ramenech loděnice odpočíval Gallators Fate, na kterém stále ještě probíhaly opravy. Creed si v duchu promýšlel varianty bojového plánu. Musel brát v úvahu brutální Drtivé miny i velké množství raket, dronů a rychlých lodí. Chtěl si ještě promluvit se Serandamancketalem, jestli by někde nesehnal Samorozptylovací klastrové miny. Tato zbraň byla vyvinuta v počátcích konfliktu s Khaaky, ale byla záhy zakázaná, protože po ní zůstávalo množství nevybuchlých, téměř neobjevitelných drobných min, které ohrožovaly lodě spojenců ještě dlouho po skončení bitvy.

Po přistání, když se mu stále nedařilo Tereanu probudit, zavolal Creed lékařský tým. Serandamancketal vstoupil na palubu Mamby a vypadal dost překvapeně, když zahlédl, jak skupinka mediků odváží Tereanu na levitujícím zdravotnickém lůžku.

"Svolej chlapy, musím si s nimi promluvit!" Přikázal Creed.

"Takže máš plán! A nechceš ho nejdřív probrat se mnou?" Zabručel Serandamancketal.

"Zavři venkovní dveře, potřebujeme tady mít soukromí!" Poručil Creed počítači.



Tor se toulal stanicí a nevěděl, co by měl dál sám dělat. Nakonec dorazil zpět do vědecké laboratoře a posadil se za jednu z konzol. Tereana nechala běžet překladač, který zpracovával letové záznamy z cizí lodě, které si naposled přetáhli.

Tor se podíval na přeložené výsledky a byl překvapený, že vypadají podobně jako běžné letové záznamy, pouze mají jiné časové údaje. Výsledný překlad nebyl ještě jazykově doladěný, takže připomínal spíše výstup z telegrafu.

"Záznam vstup datum šest dvacet pět dvacet devět. Nucený opuštění zakřivení vesmír. Palivo článek vyčerpaný nyní kritický úroveň. Pokusit se opravit předpoklad dostatečný zdroje dostupný ve stávající sluneční systém!"

"Záznam vstup datum šest dvacet pět třicet. Průzkum nedaleký asteroidy a planety žádný úspěch! Motory vypnuty uspořit zbytek palivo pro nezbytný funkce."

"Záznam vstup datum šest dvacet pět třicet jedna. Pořád neúspěch najít vhodný materiály, nastavit dráha gravitační prak dostat loď dál."

"Záznam vstup datum šest dvacet pět třicet dva. Srovnávací test materiály určení typ sluneční soustava, výsledek pouze druhý generace slunce. Žádný materiály obsah třetí nebo čtvrtý generace sluneční soustava. Materiály nedostupné dokud dosáhnout další sluneční soustava."

"Záznam vstup datum šest dvacet pět třicet tři. Stázový jednotka připraveno, zapnuto primární bezpečnost protokoly, aktivováno program nouzový probuzení."

Další záznam bylo hlášení počítače o úrovni energie a stavu stázové komory. Tor to přeskočil a všiml si, že po padesáti letech těchto záznamů následovalo období čtyř tisíc tři sta padesát dva let bez záznamů.

Podíval se na několik posledních záznamů před výpadkem.

"Záznam počítače. Stázový komora funkce uvnitř rozsah běžný parametr. Pilot zemřel. Zahájeno rychlý zmražení. Vypnout všechny systémy po ukončit kryogenický zmražení."

Tor z toho neměl dobrý pocit a přešel na poslední záznamy.

"Obnoveno energie podsystémy. Nedostatečný palivo pro spuštění. Aktivace bezpečnostní protokoly. Program nouzový probuzení aktivní. Biologický dárce nalezen, test použitelnosti."

Tor ztuhl a polil ho studený pot, který mu stékal po zádech.

Najednou mu to došlo. Cizinec chtěl skrýt svůj záměr. Nechtěl, aby Tor ze záznamů objevil, co ho čeká. Touha po Tereaně a jeho city k ní v jeho mysli opět prudce vzrostly. Mohl s ní příjemně strávit své poslední okamžiky, kdyby tak lehce nesouhlasil s tím, že odletí.

Zatřepal hlavou a pokusil se vyčistit si myšlenky. Pochyboval, že by odsud mohl zavolat Creeda nebo Carana. Hluboko uvnitř věděl, že by nepřijali žádné volání z této stanice. Obrazovka zablikala a zhasla. Za zády se mu aktivoval holo projektor a zobrazil cizince, s tmavou kůží, která jakoby neustále měnila odstíny.

V Torově mysli se ozval hlas, "Zdravím tě, Tore."

Tor se rozhlédl okolo a zůstal hledět na obraz cizince, "Kde ...?" Víc slov ze sebe nedostal.

"Váš systém je přizpůsobivý a umožnil mi vytvořit můj obraz."

Tor si všiml, že cizincovy rty se ani nepohnuly.

"Ale ty jsi mrtvý!" Odpověděl Tor.

"V mé civilizaci je smrt pouze prvním krokem k nesmrtelnosti!" Odpověděl hlas v Torově mysli.

"V mé to je ten poslední krok!" Tor najednou nějak necítil strach.

"Pochop, že moje místo je s mými lidmi a tam se taky chci vrátit!"

"A to mi má pomoct, abych se cítil lépe?" Zeptal se Tor. Nedokázal rozpoznat výrazy cizince, ale jakoby cítil, že se usmál, ale ne krutým způsobem.

"Systémy, které tvoji lidé spustili na lodi, aktivovaly bezpečnostní a obranné mechanizmy. Počítač, který je ovládá je ten, se kterým ses setkal, a který tě ovlivňoval. To jsem nebyl já! Má jisté programy, které ani já nedokážu obejít. Ty zajišťují mé oživení a návrat domů jakýmkoliv nezbytně nutným způsobem."

Tor se na chvíli zamyslel, "A mohl bys alespoň hýbat rty, když mluvíš? Vážně mě znervózňuje, že slyším hlas, ale nevidím, že bys něco vyslovoval!"

"Chápu!" Odpověděl cizinec, "Narozdíl od vás nevyužíváme zvuk ke komunikaci. Můj druh se dorozumívá pomocí vzorů mozkových vln a komplexních změn barvy kůže. Slyšíme zvuky, ale už jsme od jejich použití dávno upustili. Ale mohu se otočit, třeba ti to pomůže." Obraz cizince se otočil a ruce se přetočily opět k Torovi, který se teď díval do zadního páru očí, pod kterými nebyly žádná ústa.

"Tak to je na mě trochu abnormální." Poznamenal Tor potichu.

"Mám se otočit zase zpátky?" Zeptal se cizinec.

"Ne, zůstaň, jak jsi. Já si zvyknu." Tor nevěděl, co by zrovna měl říct, "Tedy! Je báječné, že jsem se teď o tobě tolik dověděl, když nejsem schopný se o tyto informace s někým podělit." Pronesl Tor hořce. Ucítil usměv cizince a vycítil, že pod úsměvem ukrývá ještě i jiné výrazy.

"Tak proč jsi tady?" Zeptal se Tor na otázku, která ho teď nejvíce tížila. Tedy když přeskočil otázku, jaký ho čeká další osud.

Cizinec chvíli zaváhal, "Moje loď je vyhledávač cesty hlubokým vesmírem. Mám za úkol letět vpředu před vědeckou lodí. Zjišťuji, jestli sluneční soustava, do které se chystá vstoupit neobsahuje nějaké nebezpečí. Naneštěstí, když jsem opustil zakřivení vesmíru, napadla mě skupina Mrchožroutů a Seškrabovačů planet. Jejich zbraně mi poškodily palivový článek, ale podařilo se mi jim utéct hyper zrychlením a doletět do nejbližšího slunečního systému. Naneštěstí to ale nebyl ten můj systém. A zbytek ses už dověděl z přeložených záznamů!"

"A co se stalo s vaší vědeckou lodí? Proč se nepokusili tě najít?" Zeptal se Tor.

"To nevím. Ale myslím si, že Mrchožrouti zablokovali můj varovný signál. Jestli to tak bylo, mysleli si, že jsem byl zničen." Vysvětlil situaci cizinec.

"Nepříjemná událost!" Prohlásil Tor a za chvilku dodal, "Máš nějaké jméno?"

Cizinec si ho několik okamžiků prohlížel a potom řekl, "“Ghojositaling."

Tor se to několikrát pokusil zopakovat, ale nakonec to vzdal, "A nebude ti vadit, když ti budu říkat jen Ghoj?"

Cizinec udělal pohyb, který připomínal pokrčení rameny. "Vyprávěj mi o sobě, o svých lidech a kultuře!"

"Mohl bys všechny tyto informace získat z počítačů!" Odpověděl Tor.

"Informace uložené na počítačích jsou často jen historické otisky toho, jak by druh chtěl vypadat a nemusí přesně vypovídat o skutečné společnosti. Například mnoho ras si pamatuje slavné bitvy a vítězství a to může ovlivnit pohled pozorovatele, který ji pak může považovat za brutální a násilnickou kulturu. Ale když se podíváš namísto záznamů na jejich výtvory, tvůj pohled se může změnit a poznáš v nich civilizovanou kulturu, schopnou vytvořil překrásné vyrovnané předměty, odrážející skutečnou podstatu toho druhu." Prohlásil Ghojositaling.

"Myslím, že jsem se v tom někde ztratil!" Odpověděl Tor.

Ghojositaling mu to znova vysvětlit a předvedl mu pár názorných příkladů z vlastní historie. Holo projektor pracoval jako kouzelný obraz, když předváděl různá místa a časy a taky nějaké předměty.

Ubíhaly hodiny a Tor byl fascinován informacemi, které se dozvěděl. Nakonec on sám začal vysvětlovat co nejvíc z historie Argonů. Všechno, na co jen byl schopný si vzpomenout. Od divokých počátků až po současnost. Snažil se však vyzdvihovat mírové kapitoly historie Argonů a nezveličovat ty válečné. Nechtěl stvořit obraz krvežíznivých zabijáků. Někde uvnitř jasně cítil, že on není právě ten pravý expert na toto vyprávění. A stejně i tak není ideální adept na naslouchání historie cizincova druhu. Ale zdálo se, že telepatické schopnosti tento nedostatek docela vyvažují.

Když si vzpomněl na Ghojovu nepříjemnou nehodu, dodal, "V současnosti jsme ve válce s rasou známou jako Khaakové. Ve spolupráci s ostatními rasami z naší oblasti bráníme naše hranice. Ale největší problém, kterému budeš čelit je, jak se bezpečně dostat zpět do sektoru Dannova šance, kde byla zachycena tvá loď. Tento sektor je plný pirátů a jsem si jistý, že chtějí technologii z tvé lodi a pokusí se ji získat."

"Khaakové? Můj druh na ně nenarazil, do doby, kdy jsem se ztratil. Ale to je už velmi dlouho a mohli jsme je znát pod jiným jménem." Odpověděl Ghojositaling. "Díky tvé lodi jsem sledoval události v tomto sektoru a uvážil jsem případné riziko. Navigační data z tvého plavidla pro mě byly velmi užitečné a mohl jsem díky nim naplánovat cestu domů."

"Tak na to jsi potřeboval mou loď! A já myslel, že jsi mi chtěl zabránit v útěku odsud!" Zareagoval na to Tor.

"Na sledování sektoru a abych ti zabránil udělat něco nesprávného, abych to upřesnil!" Prohlásil cizinec. "Ještě se spolu setkáme!"

Tor se smířil se svým osudem a když zmizel obraz cizince, byl najednou strašně unavený. Došel do svého pokoje a upadl do hlubokého, bezesného spánku.



Serandamancketal se vrátil s novou municí a dalšími třemi Mambami. Creed odeslal pryč všechny menší stíhače s výjimkou dvou plně vylepšených Chobotnic na rychlé vysazení min.

Do loděnice dorazil i Caran Belign, který právě vyslýchal Tereanu. Ta se probrala až po dvaceti dvou hodinovém spánku. Creed mu už předal Torův starý zápisník. Caran strávil většinu čekání, než se Tereana probudí studováním nových informací. Druhý Torův zápisník, potom co se sám zapnul a sdělil podrobnosti o tom, jak kontaktovat Bylizonus, předal Creed jednomu ze svých mužů a ten ho předal přímo Teladské obchodnici.

Náklaďák s poslední dodávkou materiálů pro cizí loď dorazil do sektoru pod ochranou tří Elitářů nové generace a pěti Boronských Úhořů s označením AIC. Creed si neodpustil poznámku, že to je zbytečně těžký doprovod pro jeden náklaďák.

"Vítejte na představení!" Zamumlal Creed. Jeho lidé zatím nenápadně rozdělovali miny a drony mezi jednotlivé lodě. Ochranka stanice se zatím dívala jiným směrem, dostali příkaz přímo od Carana, aby tentokrát vyjímečně nesledovali, co se děje v zabezpečeném přistávacím prostoru, kde měl Creed své stíhače.

Creed odešel z kontrolní místnosti a stavil se v jídelně určené pro strážce. Z pohledů místních poznal, že tady nejsou příliš vítaní. Z toho důvodu už dříve poučil své lidi, aby se chovali pokud možno co nejdiskrétněji. Ti ale stejně nejraději pobývali v okolí svých lodí. Ani na ně množství strážců v zabezpečených částech stanice nepůsobilo dobře. Koupil si svačinu a vydal se za Caranem zjistit, jak pokročil v rozhovoru s Tereanou. Mohla by prozradit ještě nějaké další informace o tom, co se cizí loď chystá udělat, až dostane poslední dodávku materiálů.

Když otevřel dveře ošetřovny, zaslechl, jak se Caran ptá, "Takže ty si na profesora nepamatuješ? Byl členem vašeho týmu." Oba se ohlédli na Creeda, který klidně vešel dovnitř.

Caran tázavě nadzdvihl obočí. "Transportní loď dorazila do sektoru!" Odpověděl Creed, "A myslel jsem, že bych se mohl něco dozvědět o našem záhadném cizinci."

Caran chápavě kývl hlavou a otočil se zpět k Tereaně. Krátce se usmál. "Co ten profesor?" Zeptal se klidným hlasem.

"Jak už jsem řekla dřív, bylo nás jen pět. Ti zbývající čtyři byli zabiti nebo uneseni piráty." Prohlásila Tereana lehce otrávená, že musí pořád dokola odpovídat na ty samé otázky.

Caran se opět usmál a přikývl, "Tak dobře!" Chvíli studoval Tereanin výraz a mohl říct, že ona pevně věří tomu, co říká. "Kolik toho víš o plánech cizince? Teda jestli měl nějaký plán!"

"Vůbec nic. Jen jsem tam překládala data ze záznamů cizí lodě, než mě tenhle unesl!" Odpověděla a otočila se na Creeda.

"A Tor?" Zeptal se Caran.

"Tor? jaký Tor?" Zeptala se Tereana a rozhlížela se zoufale kolem, proč se jí ptají na lidi, které vůbec nezná.

Creed vypadal překvapeně, "To je ten mladík, se kterým jsi prováděla různé intimnosti, když jsem dorazil na stanici."

"Cože?" Vykřikla Tereana nahlas a podívala se na Creeda, jako na největšího lháře. "Byla jsem tam jen já, JASNÉ?"

Creed se podíval na Carana, který klidně seděl a jemně si v zamyšlení mnul bradu. Naznačil Creedovi, aby už raději nic neříkal.

"Dobře. Jsme rádi, že už jsi v bezpečí! Necháme si tě tady pár dní na pozorování, jestli nemáš nějaké zdravotní problémy způsobené dlouhodobým pobytem v blízkosti neznámé životní formy. Naštěstí není důvod držet tě v karanténě, protože jsi nepřišla do přímého fyzického kontaktu s cizincem. Pokud si vzpomeneš na něco dalšího víš, kde mě najdeš." Caran se rozhodl předčasně ukončit výslech, protože tušil, že se už nic dalšího nedoví.

Oba muži opustili místnost, dveře se za nimi zavřely a když byli už tak daleko, že je nemohla zaslechnout, začali spolu potichu hovořit.

"Je divné, že si na ně vůbec nepamatuje." Prohlásil Creed, jak si ujasňoval, čeho byl právě svědkem.

"Je to brilantní ukázka toho, jak ovládl mysl." Vysvětlil Caran.

"Nechal lidi nejblíže zdroje zapomenout na své kolegy, aby si ani neuvědomili, že někdo z nich chybí." Domyslel Creed.

"Přesně!" Potvrdil Caran.

"Problém ale je, že my jsme nezapomněli!" Poznamenal Creed.

"Předpokládám, že neměl dostatečnou sílu, aby mohl ovlivnit nás všechny!" Odpověděl Caran.

"Pak tedy doufejme, že to není průzkumník invazní flotily. Jinak budeme mít všichni velké problémy!" Řekl Creed.

"Obsazeni zevnitř!" Povzdechl si velký Argon, stropní světlo se zablesklo v kovové desce na jeho obličeji, než opět osvětlilo podlahu.

"Tor se mě ptal, jestli náhodou neslyším šeptání ve své mysli!" Vzpomněl si Creed.

"A slyšel jsi?" Zeptal se Caran.

"Nic! Nejspíš proto, že jsem tak citlivý chlapec!" Zasmál se velitel žoldáků.

"No jasně, že jsi!" Pousmál se i Caran.

"Takže, co chceš, abychom udělali teď?" Zeptal se Creed.

"Drž se plánu a doprovoď na místo zásilku materiálu! Když to neuděláme my, mohlo by to napadnout udělat někoho jiného!" Potvrdil jejich plán Caran.

"Ještě pořád můžeme ten problém pohřbít v asteroidu!" Nabídl alternativní řešení Creed.

"Už získal kontrolu nad Piraňou a nemáme představu, čeho všeho je ještě schopný." Začal Caran, "Teď hrajeme ty hodné a jen díky naší vzájemné důvěře se zatím nenaboural do žádného ze satelitů či lodě v sektoru a odtamtud kamkoliv v celém našem známém vesmíru."

Creed pomalu pokýval hlavou a Caran pokračoval dál, "Teď ho musíme nechat odejít a doufat, že je to přítel. A hlavně nechat ho věřit, že my jsme jeho přátelé. Jak bude pryč můžeme si lámat hlavy, co uděláme, kdyby se vrátil a choval se nepřátelsky."

"To všechno za předpokladu, že bude chtít opustit sektor!" Zabručel Creed.

Caran se k němu otočil, "Všiml jsem si, že sis poslal pro těžké zbraně!"

"Už jsem se zmínil, že tady máme Splitskou armádu maskovanou jako žoldáky a bojující na straně Bloodheartů?" Mrknul Creed šibalsky na Carana.

"Už několikrát!" Odpověděl Caran.

"A že mají vojenské projektilové zbraně?" Dodal Creed.

"Ještě o něco víckrát, než o maskovaných vojenských pilotech!" Odpověděl opět Caran.

"Dobře! Takže by ti nemělo vadit, když se pokouším zajistit bezpečnost svých lidí, že?" Poznamenal Creed.

"Co děláš, je tvoje věc. A já nechci nic vědět o tom, co jsi propašoval na stanici. Normálně se držím zásady, že zlem proti zlu nevytvoříš dobrou věc. Ale ve tvém případě mi nezbývá, než přijmout, že někdy je to i možné!" Caran mluvil upřímně a s lehkým náznakem opovržení.

"To je obchod!" Zareagoval na to Creed.

"A bude dobře zaplacený!" Potvrdil Caran.

Caranův zápisník pípl a oznámil, že náklaďák dorazil ke stanici. Čekal, že se k němu připojí žoldáci Spolku válečných veteránů.

"Je čas se k nim přidat!" Prohlásil Caran, "A abych nezapomněl, AIC laskavě nabídlo, že jejich stíhači zůstanou s vámi i po doručení zásilky."

Creed se usmál, "To vypadá, že by se síly mohly malinko srovnat!" Hned si spočítal, že takto bude mít dohromady armádu osmnácti stíhačů.

"Jsou tady, aby ti pomohli dostat se z toho, ne aby za tebe válčili!" Zareagoval na to ostře Caran.

Creed se jen usmál a odešel rozdat svým lidem příkazy k odletu. Caran se vydal do řídícího střediska tajné služby, kde si na velkém displeji zobrazil mapu sektoru, aby mohl sledovat postup konvoje.

Během několika minut bylo možné kamerami v přední části stanice vidět proud lodí Spolku válečných veteránů opouštějících stanici. Creed se usadil v čele formace, která po krátké sérii příkazů po komunikaci obepnula náklaďák. Celá skupina se dala do pohybu.

Caran si objednal svůj oblíbený horký nápoj, uvelebil se v křesle a pozoroval. Přibližně za hodinu by se měla rozpoutat divoká akce.



Profesor Autland seděl na lehátku v kabině Piraně a studoval své zápisy. Párkrát už hovořil s cizí umělou inteligencí, aby si ujasnil nějaké detaily. Svou práci nazval 'Mezi galaktické cestování bez bran: Pravda nebo fikce?'. V tomto okamžiku měl jenom nejasný teoretický popis principu, jak se toho dá dosáhnout. A tak se nemohl dočkat, až dorazí poslední zásilka materiálů.

Bude to vrcholný objev jeho kariéry, nic jiného nemohlo mít stejnou důležitost. Jakmile budou systémy cizí lodě opět v provozu, podělí se s ním loď o technické detaily a předvede mu, jak ta technologie pracuje. A jako náhodou tam bude právě on, aby probudil a přivítal cizince po jeho dlouhém spánku.

Umělá inteligence promluvila, "Profesore! Blíží se plavidla!"

"Identifikuj je!" Zareagoval na to profesor.

"Množství stíhačů, udržujících pozici přibližně deset kilometrů od nás. Přibližuje se k nám pouze náklaďák. Sken ukazuje, že má naše materiály na palubě. Senzory dlouhého dosahu ukazují velké množství stíhačů, mířících taktéž našim směrem."

Profesor se posadil do křesla pilota a podíval se na informace ze sektoru. Stíhači ze stanic byli stále ještě hodně daleko od pole asteroidů a nepohybovali se ani moc rychle, takže nepředstavovali bezprostřední hrozbu.

Náklaďák vypustil dva kontejnery a vydal se směrem pryč. Piraňa řízená cizí umělou inteligencí se přiblížila ke krabicím a přenesla je do nákladového prostoru. Potom se klidně otočila a zamířila zpět mezi asteroidy.



Caran Belign bedlivě sledoval předání a právě v tom okamžiku mu zavolal Macar.

"O co jde?" Zeptal se nervózně Caran.

"Data jsou pryč!" Vyhrkl ze sebe Macar.

"Cože?" Zareagoval nechápavě Caran.

"Prostě zmizely. Pracoval jsem na záznamech z lodi a ty najednou zmizely! Nejspíš v nich bylo něco schované, co se spustilo a smazalo je. Nezůstalo vůbec nic!" Rychle to vysvětlil Macar.

"A co zálohy?"

"Právě jsem je zkontroloval, všechny jsou pryč! Totálně zničené!" Odpověděl Macar.

Caran se zamračil, ale na Torův zápisník se raději nepodíval. "Dobře. Zkus, jestli z toho nepůjde zachránit alespoň něco."

Spojení se ukončilo a Caran se vrátil ke sledování mapy sektoru.



Piraňa elegantně vletěla do trhliny v asteroidu, přímo do temného otvoru, který vedl k cizí lodi. Profesor se zatím nasoukal do skafandru. Světla Boronského stíhače osvětlovaly trup dutého Vzpěrače.

Cizí umělá inteligence opět promluvila, "Výroba palivových článků dokončena! Byly přeneseny na loď! Profesore, přesuňte se, prosím, na moji loď. Za malou chvíli bude ukončena kontrola systémů a návrat do plně funkčního stavu. Vaše přítomnost je však nezbytně nutná, aby bylo možné uvést do provozu hlavní zdroj energie a přivítat pilota ihned po jeho probuzení."

Profesor se usmál a zkontroloval si oblek. Vnitřní vzduchotěsné dveře se otevřely a on jimi slavnostně prošel. Zavřely se za ním a zajistily. Potom se před ním otevřely venkovní dveře. Profesor nadšeně vykročil vpřed. S pocitem pýchy a vzrušení doplachtil ke vchodu do Vzpěrače. Opatrně, aby něco nepokazil ho otevřel a vletěl dovnitř. Cestou k cizí lodi se vyhýbal vzpěrám a zařízení, rozmístěnému kolem.

Otevřely se venkovní dveře a přivítal ho hlas v jeho hlavě. Venkovní dveře se za ním zavřely a on se stále usmíval a cítil se výborně.

Konec kapitoly
Last edited by George Wills on Tue, 9. Jan 07, 09:00, edited 4 times in total.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Mon, 18. Dec 06, 15:58

Ještě 4 stránky v této kapitole a 7 v té další ... to do čtvrtka asi nedám a v pátek si zase dovoluji. Ale uvidím, co stihnu a zbytek se pokusím dotat mezi svátkama :roll:

Ale můžu vám slíbit, že Tor neskončí zas tak úplně špatně ... Vzhledem k situaci v jaké je a do jaké se ještě dostane ... :D :D :wink:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 19. Dec 06, 13:20

Tahle kapitola je tedy taky celá. :wink:

... tak ještě jednu ... no a pak už jen 3 a půl knížky :D :D :D

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 19. Dec 06, 13:28

George Wills wrote:Tahle kapitola je tedy taky celá. :wink:

... tak ještě jednu ... no a pak už jen 3 a půl knížky :D :D :D
Tak teda netuším jak to stíháš mezi tím vším maglajzem kolem vánoc, ale je to super. Kéž bych měl taky o trochu více času..... :cry:

Mimochodem nemám ještě ani jeden dárek :headbang: , ale vzhledem k tomu, že letos je štědrý den zároveň zlatou nedělí, mám pocit, že pokořím vlastní rekord v co nejpozdějším nákupu nezbytného haraburdí pod stromek :D

User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Post by StandaJunior » Fri, 29. Dec 06, 20:49

georgi měl bys uploadnout pdf je tam poslední kapitola 12 myslím :wink:

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Fri, 29. Dec 06, 22:01

to by ji musel mít aktuální já sem si sní taky hrál a kompletoval bohužel sem skončil taky nějak tak ccsa u 15 :lol:

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Thu, 4. Jan 07, 10:42

Tak dneska zase menší várečka připomínek :oops: :roll: :D

Nakonec apel povolila. - no a to sem si myslel, kolik různých obratů už jsem za ten svůj zatím krátký život zaslechl a pochytal, ale tady jsem v koncích. Nikdy jsem to v tomto tvaru neslyšel ani neviděl a i když tuším co má být obsahem této věty, nemohu to v tomto nějak najít. Pokud se jedná o obyčejný překlep a slovo "apelovat" nemá být vůbec součástí této věty mohlo by to snad být:
Nakonec ale povolila. :D

Creed nebyl z těch, kteří by něco ponechali na náhodě. - v tomto případě se myslím běžně používá varianta bez předložky a sice:
Creed nebyl z těch, kteří by něco ponechali náhodě.

Jakmile se za nimi zavřely venkovní vzduchotěsné dveře, dal pokyn své Mambě, aby k nim přiletěla a vyzvedla je.
Jakmile vyrazili od stanice, řekl Tereaně, ať se raději dívá doleva. - tak tohle je zase jenom jeden z mých úletů, ale prostě začátek věty takto mírně netradiční hned dvakrát po sobě mi trošku nesedí. Co třeba:
Sotva se za nimi zavřely venkovní vzduchotěsné dveře, dal pokyn své Mambě, aby k nim přiletěla a vyzvedla je.
Jakmile vyrazili od stanice, řekl Tereaně, ať se raději dívá doleva.

Začaly startovat i lodě klanu Claw a formovat se do dvou samostatných skupin. Jejich formace byly, podle Creedova zkušeného oka, spíše chaotické a neuspořádané. - tady bych si dovolil přidat zase takovou tu "omáčku" :oops:
Současně začaly startovat i lodě klanu Claw a řadit se do dvou samostatných skupin. Jejich formace byly, podle Creedova zkušeného oka, spíše chaotické a neuspořádané.

Prometheusy létaly téměř symetricky, každý útočil na útočníka toho druhého. - tady mi to trošku nezní, co třeba:
Prometheusy létaly téměř symetricky, každý útočil na loď soupeře toho druhého.

Zastali loď a zkontroloval skenery.
Zastavil loď a zkontroloval skenery.

I když si ostatní udržovaly uctivý odstup, Spolek válečných veteránů nebyl jediný, kdo přišel s těžkými stíhači.
- tady bych asi vyměniL slovo:
lI když si ostatní udržovaly uctivý odstup, Spolek válečných veteránů nebyl jediný, kdo přiletěl s těžkými stíhači.

zkusil s ní krátce zatřepat, ale ani vůbec nereagovala.
Zkusil s ní krátce zatřepat, ale vůbec nereagovala.

Musel brát v úvahu brutální Drtivé miny i velké množství raket, dronů a rychlých lodí. Musel ještě promluvit se Serandamancketalem, jestli by někde nenašel Samorozptylovací klastrové miny. - zase stejný začátek věty hned po sobě, tak jen malá úpravička:
Musel brát v úvahu brutální Drtivé miny i velké množství raket, dronů a rychlých lodí. Chtěl si ještě promluvit se Serandamancketalem, jestli by se někde nenašly Samorozptylovací klastrové miny.

"A to mi má pomoct, abych se cítit lépe?"
"A to mi má pomoct, abych se cítil lépe?"

"Systémy, které tvé lidé spustili na lodi, aktivovaly bezpečnostní a obranné mechanizmy.
"Systémy, které tvý lidé spustili na lodi, aktivovaly bezpečnostní a obranné mechanizmy.

"A mohl byl alespoň hýbat rty, když mluvíš?
"A mohl bys alespoň hýbat rty, když mluvíš?

Slyšíme zvuky, ale už jsme od jeho použití dávno upustili. - tady je malá nesrovnalost v jednotném a množném čísle a sice buď by to mohlo být takto:
Slyšíme zvuky, ale už jsme od jejich použití dávno upustili. - a nebo taky takto:
Slyšíme zvuk, ale už jsme od jeho použití dávno upustili.

... otisky toho, jak by druh chtěl vypadat a nemusí přesně vypovídat o skutečném společnosti.
...otisky toho, jak by druh chtěl vypadat a nemusí přesně vypovídat o skutečné společnosti.

Serandamancketal se vrátil s další municí a dalšími třemi Mambami. Creed odeslal pryč všechny menší stíhače s výjimkou dvou plně vylepšených Chobotnice na rychlé vysazení min.
Serandamancketal se vrátil s novou municí a dalšími třemi Mambami. Creed odeslal pryč všechny menší stíhače s výjimkou dvou plně vylepšených Chobotnic na rychlé vysazení min.

Tady jestli měl nějaký plán!"
Teda jestli měl nějaký plán!"

....mnul bradu. naznačil Creedovi, aby už raději nic neříkal.
....mnul bradu. Naznačil Creedovi, aby už raději nic neříkal.

"A slyšel jsi?" Zeptal se Tor. - tahle věta je bezchybná až na to, že je vytržená z kontextu a sice z rozhovoru mezi Caranem a Creedem, kdy Tor je stále ještě na vědecké stanici, takže nemůže být přítomen :D
"A slyšel jsi?" Zeptal se Caran.

"Data jsou pryč!" Vyhrkl se sebe Macar.
"Data jsou pryč!" Vyhrkl ze sebe Macar.

....opět promluvila, "Výroba palivových dokončena! - tady myslím něco chybí, teda pokud ta umělá inteligence neměla nějaký momentální výpadek :D
....opět promluvila, "Výroba palivových článků dokončena!


....on se stále usmíval a cítil se výborně - tak tomu závidím já mám pro dnešek dost :D :D

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Thu, 4. Jan 07, 12:59

Torgen wrote:Nakonec apel povolila. - no a to sem si myslel, kolik ...
... je to samozřejmě ale ... slušný překlep, evidentně čin klávesnicových šotků ...
To jsou teda věci, co všechno projde přes SpellCheck.

Mimochodem, koukám, že ti přibyl obrázek pod jméno ...

Když se ti zítra podaří projít 25. kap., tak bych snad mohl přes víkend spáchat víceméně finální verzi .PDFka.

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Thu, 4. Jan 07, 13:26

George Wills wrote:
Torgen wrote:Nakonec apel povolila. - no a to sem si myslel, kolik ...
... je to samozřejmě ale ... slušný překlep, evidentně čin klávesnicových šotků ...
To jsou teda věci, co všechno projde přes SpellCheck.

Mimochodem, koukám, že ti přibyl obrázek pod jméno ...

Když se ti zítra podaří projít 25. kap., tak bych snad mohl přes víkend spáchat víceméně finální verzi .PDFka.
Tak budu se snažit, abych to zítra doopravoval, i když myslím, že i po mé korekci tam určitě ještě něco zůstane, každopádně si to pokládám za čest, že čekáš s pdf až to dorazím :D

A co se týče toho obrázku samozřejmě se mi líbí a má i tak něco málo společného s vesmírem, ale je to spíš vyjádření obdivu k tomu, co někteří lidé dokážou v 3D Max. Vím, že si koleduju tak trochu o napomenutí, že to sem nepatří, ale tady je originál onoho obrázku a myslím si, že když si člověk uvědomí, že to je 3D model, tak je na co koukat :oops: a ještě k tomu autor(ka) se pyšní českým jménem Denisa Mráčková, tak už není co dodat :P

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Mon, 8. Jan 07, 17:21

proskenuj všechny lodě z označením Žoldáci - lodě "s" ...
Creed se zapojil za jednoho Štíra - možná "pověsil" by bylo vhodnější.
Zastal loď a zkontroloval skenery. - Zastavil ...
"Narozdíl od váz nevyužíváme zvuk ke komunikaci. - od vás...
ale podařilo se mi utéct jim hyper zrychlením a doletět do - možná by to znělo více česky takto: "ale podařilo se mi jim utéct hyper zrychlením a doletět do"....
který právě vyslýchal Tereanu, která se probrala až po dvaceti dvou hodinovém spánku. - aby tu nebylo 2x kter(!) :Tereanu, ta se probrala...
"Už získal kontrolu na Piraňou - nad ....
Přibližně za hodinu by se měla rozpoutal divoká akce. - rozpouta(t) ...
Zavřely se za ním a zajistily a před ním se otevřely venkovní dveře. - 2x "a". Zavřely se za ním a zajistily, pak se před ním otevřely venkovní dveře.
Toď vše na co sem narazil. Ale dnes tu poslední kapitolu už asi nedám :wink:

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”