Traders Tales - Mercenary - Kapitola 22

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Traders Tales - Mercenary - Kapitola 22

Post by George Wills » Wed, 6. Dec 06, 12:37

Kapitola 21
Kapitola 23

Kapitola 22 - Konspirace

Když se Korecmancketras vrátil na základnu Oddílu stínů, ihned se vydal do kanceláře Clegana.

Dveře místnosti se odsunuly stranou a Clegan, který právě hovořil s jedním ze správců stanice, se ohlédl po nově příchozím. "Koreku, co tě sem přivádí?"

Korecmancketras se významně podíval na správce. Clegan to pochopil a gestem mu ukázal, aby je nechal o samotě. Správce hbitě opustil místnost a dveře se za ním zavřely.

"O co jde?" Zeptal se znepokojeně Clegan.

"Něco se děje! Členové klanu Claw do sektoru potichu přesunují svoji flotilu a to nejsou jediní!" Poznamenal mohutný Paranid.

"Asi bych nemohl být velitelem stanice, kdybych si nevšímal, co se v sektoru děje! Proč ten zájem?" Zajímal se Caran.

"Je tady Creed!" Odpověděl Korecmancketras.

Clegan na chvíli zaváhal, "A řekl proč?"

"Myslím, že toto poselství bych měl předat osobně!" Odpověděl Korecmancketras, "Jeho lidé jsou v sektoru ve velkém počtu, ale naštěstí to nemá souvislost s námi!"

"Vědecká stanice, kterou našel klan Claw?" Zeptal se Clegan a Paranid přikývl. Clegan se na chvíli zamyslel. "Slyšel jsem, že při poslední návštěvě toho místa přišli o dvě lodě a třetí byla vážně poškozena!"

"Mluvil jsem s techniky, kteří ji opravovali. Říkali, že tryska byla čistě uříznutá, jakoby nějakým paprskem!" Navázal na to Paranid.

Clegan se zamyslel a utřídil si myšlenky. "A co Bloodheartové?"

"Patrně v tomto okamžiku nejeví moc velký zájem o náš sektor." Odpověděl Korecmancketras.

"Je to pouze otázka času! Nemůžeme si dovolit válčit se všemi najednou. Musíme teď zůstat neutrální!" Prohlásil Clegan znepokojeně. "Kdo si myslíš, že vyhraje?"

"Jestli se zúčastní i Creed, tak Spolek válečných veteránů!" Odpověděl Korecmancketras po krátkém zamyšlení.

"A chceš si na to vsadit?" Zeptal se Clegan.

Zanedlouho byl už Korecmancketras na spodním poschodí, kde Nyeshta pracovala na lodi Chaos verze jedna. Chvíli si plavidlo jen prohlížel. Potom k ní přistoupil a řekl, "Kdyby na velení Argonské flotily věděli, že jsi jim ukradla plány na X-perimentální raketoplán, rozstříleli by tuhletu základnu na kusy!"

Otočila se k němu překvapená, že rozpoznal loď i po výrazných změnách v konstrukci trupu.

"Už jsi pro ni sehnala sto dvaceti pěti megawattový štít?" Zeptal se.

Chvíli zaváhala, "Ne! Ale už vím, kde můžu jeden získat!"

"Předpokládám, že Clegan o tom nic neví." Odhadl Korecmancketras. Těžce vydechl, "Nyeshto! Creed je v tomto sektoru a jde po tobě! Pokoušel jsem se mu to vymluvit, ale chce vidět krev."

"V tom případě bych se teď neměla nikam hnát!" Odpověděla a usmála se.



Feran t’Gnht právě přistál v Zařízení na výrobu štítů v sektoru Rodinná pýcha. Jeho návštěvu si vyžádala jedna z nejvlivnějších rodin. Ale která, to zatím pořád ještě nevěděl a proto byl velmi ostražitý.

Doprovázeli ho čtyři osobní strážci. Sám je označil za zatím živé, ale kdykoliv obětovatelné. Jejich úkol byl krýt ho vlastními těly v případě, že by to byla past. Toto nebyla oficiální schůzka, takže uvítací skupina Splitských stráží nenesla žádné označení rodiny, které sloužili.

Nepokusili se odzbrojit Feranovu ochranku, ačkoliv je musel nechat za dveřmi soukromé zasedací místnosti. Dovnitř vešel Feran sám.

Podle zvyků Splitů byla místnost bohatě zdobená kořistí z předchozích bojů a vzácnými artefakty z domovské planety. Na stěnách visela kolekce zbraní Splitských i ostatních ras.

Feran si všiml police s lahvemi. Jedna se mezi nimi zvlášť vyjímala. Zdobená zlatem a drahokamy obsahovala neuvěřitelně vzácné víno Katara Sap, které zrálo v sudech více jak sto Splitských let. Byl to nápoj tak drahý a nedostupný, že pouze ti nejbohatší a nejvlivnější si jej mohli zakoupit. Říkalo se a nebylo to daleko od pravdy, že je to víno tak drahé, že ta zdobená láhev je k němu zdarma.

Feran se doposud nikdy neodvážil koupit toto luxusní pití. I když už měl párkrát příležitost ucítit jeho zřetelné zatuchlé aroma oživené ohnivým bodnutím, které vyvolávalo obrazy let minulých a slávy pradávných vítězství. Stál v uctivé tichosti.

"Vidím, že tě zaujal Katara Sap!" Přerušil jeho myšlenky hluboký hlas.

"Nejlepší trofej v celé této místnosti." Zareagoval Feran a opatrně se ohlédl. Jeho oči se lehce zúžily.

Vrchní senátor Twh k’Trrg přišel neslyšně. Ale to nebyl jediný důvod, proč byl Feran ve střehu. Na senátorském plášti měl znak své rodiny, ale na opasku sponu s motivem Loparinkské lebky, symbol Mistra zabijáka.

To nebyl běžný oděv vrchního senátora. Ten symbol měl u sebe, aby udělal dojem. "Jsem dvakrát tak starý, jako ty a za tu dobu, co jsi tady, jsem tě mohl nejméně desetkrát zabít!" Nechal svá slova zapůsobit, než pokračoval dál, "Jsi tady, protože můžeš posloužit svému lidu!"

Feran mlčel, jeho oči sledovaly každý pohyb starého Splita. Twh došel k polici s nápoji, natáhl se k lahvi a začal ji pomalu opatrně vytahovat, ale zastavil se. "Chtěl by ses napít?" Jeho hlas byl ostrý a znělo to spíše jako výzva než otázka.

"Ne!" Odpověděl Feran.

Twhovy oči se lehce narovnaly a svaly na jeho tváři na krátko ztuhly, ale pak se uvolnil a vrátil láhev zpět. "Potom si rovnou promluvíme!"

Feranovou myslí proběhla myšlenka, že by teď mohl starce zabít a odnést si odsud, co by chtěl. Avšak uvědomil si, že je to nositel Loparinkské lebky a věděl, že by nejspíš prohrál. Vzpomněl si, že jediný, koho se Mistr zabiják obává je Creed a pochopil, že dříve nebo později se v této konverzaci žoldákovo jméno pravděpodobně vyskytne. "Takže proč jsem vlastně tady?"

Twh se přesunul dál, do bezpečné vzdálenosti. "Staly se jisté ..." Hledal to správné slovo, "... řekněme, události, v nekontrolovaných sektorech, které nás zajímají."

"Něco jiného než ztráta lodě Uulodk?" Poznamenal Feran hrubě.

"Řekněme, že si kapitán neuvědomil, že Argoni mají meziplanetární bojové křižníky schopné skoku!" Zareagoval na to Twh.

Feran se neudržel a drze poznamenal, "Neuvědomil nebo byl příliš hloupý, aby si to mohl zapamatovat!"

Twh to přešel s lehkým přikývnutím. "Stejnou chybu už znova neudělá."

Nějakou dobu bylo napjaté ticho. Twh málokdy jednal se vzpurnějšími rodinami, pokud zrovna nešlo o obchodní 'vražednou' záležitost, což mu pomáhalo upevnit postavení v senátu. Tato schůzka byla výjimkou a rodina t’Gnht, ačkoliv se zřejmým napojením na piráty, byla stále vlivná. A proto taky bylo toto setkání v mezích přijatelnosti.

"Neunikla nám zvýšená aktivita v Nopileově pomníku!" Začal. Feran mlčel. "Dostaly se ke mě novinky, že klan Claw našel neregistrovanou výzkumnou stanici v Jakjolokově poli asteroidů!"

Feran lehce změnil svůj postoj. Taky slyšel tuto novinku, ale příliš ho nezajímala, protože ta stanice už byla nejspíš obraná o všechno cenné vybavení.

"Na jejich poslední drancující výpravě narazili na stíhače, Boronskou Piraňu! Zbraňové systémy té lodě byly 'vylepšené' a schopné zničit všechny lodě v jediném průletu. Naštěstí se jedné, ačkoliv značně poškozené, podařilo uniknout!"

"To mi spíš připadá jako jasné varování než neopatrnost!" Poznamenal potichu Feran.

"To samé si myslím i já! Ale než jsme došli k závěrům, že je to nový zbraňový systém v testování, vydali Argoni varování, týkající se Boronské Piraně nakažené systémovým virem. A náš informátor v klanu Claw nám potvrdil, že se jedná o tu samou loď!"

Feran už začal chápat, proč je vlastně tady. Ale napadaly ho i další myšlenky. "Takže po mě chcete, abych poslal nějaké lodě a pokusil se to vyšetřit!"

"Ne tak rychle! Argoni zastavili cizí loď, o které jsme si mysleli, že je schovaná na Titánovi. Ale ukázalo se, že to bylo jinak. Piraňa je tam, aby chránila to cizí plavidlo a pravděpodobně byla nakažena cizí umělou inteligencí." Přibrzdil ho Twh.

"Já jsem pirát! Proč mi tohle všechno říkáte? Nemáte strach, že ukradu tu cizí loď a nechám si ji pro vlastní výzkum?" Zeptal se Feran potichu.

"Klan Claw diskrétně, ale ne dostatečně, zvyšuje počet stíhačů v sektoru! Oni vědí, že tam čeká odměna pro vítěze a to značně veliká. Velká příležitost pro obrovské zisky." Poslední větu s odporem vyplivnul. Nikdy této rase nevěřil, ale kdo ví, jak na ně, může je využít.

"A Splitská armáda nemůže vstoupit do nekontrolovaných sektorů bez toho, aby narazila na stejný odpor Argonů, jako při jejich nedávném vniknutí do této oblasti." Řekl rychle Feran, který tušil, co má druhý Split na jazyku.

"Vidím, že když tě šílenství opustilo, je tvá mysl opět bystrá!" Pochvalně Poznamenal Twh. "Argoni, pod dohledem Spolku válečných veteránů, přivezli pro Piraňu zásilku zásob. Domnívám se, že u toho byl i Creed. Mají v tom sektoru množství stíhačů, ale zdá se že další již nedoplňují"

"A kdo další, očekáváte, že se zúčastní této společenské akce?" Zabručel Feran. Jméno Creed udělalo riskantní podnik z jakéhokoliv střetnutí.

"To nevíme. Oddíl stínů je zatím na scéně příliš nový, teprve shánějí piloty a strážce. Myslím, že se bitvě vyhnou. Stejně jako Teladi, kteří posbírají, co zbude na bojišti." Twh chvíli hledal další slova, "A pokud jde o nás, máme tebe a množství vojenských pilotů, jejich lodě byly přeregistrovány a označeny jako Žoldáci temné mlhoviny. Ti už budou na místě v Nopileově pomníku."

"Takže máme čtyři frakce a cizí plavidlo s další lodí pod její kontrolou. To by mělo být slušné představení." Usmál se Feran.

"Hlavně pěkný chaos!" Poznamenal Twh.

"Nedovedu si představit, jak by mohlo být proveditelné zajetí lodě!" Vyvodil z toho Feran, "Nikdo nebude chtít nechat tu loď utéct a zároveň nikdo nedovolí, aby ji zajal někdo jiný!"

"V tom případě je zničíš obě!" Odpověděl Twh stroze.

Feran se potkal s pohledem Twh, "A co zbraňový systém, schopný zaměřovat více cílů?"

"Předpokládáme, že má své limity! Doporučujeme použití dronů a když všechno ostatní selže drtivé miny!" Odpověděl Twh, "Ačkoliv to nemá velký význam, neidentifikovali jsme zatím pilota Piraně!"

Na Ferana to bylo už příliš mnoho náhod najednou. "Grall!" Pronesl pomalu.

Twh zaváhal a potom se usmál, "Takže budeš mít navíc šanci ho dostat!"



"Myslím, že bychom měli zprovoznit ty počítače!" Pronesl Tor zřetelně a nahlas vojenským způsobem, jakým mluví podřízený ke svému nadřízenému. "Vaše rozkazy, kapitáne?"

Tereana na něho pohlédla zarudlýma očima. Pochopila, že se snaží zlehčit tíživou atmosféru.

Uvolnil se, pohlédl na ni a usmál se. Příjemným hlasem dodal, "No tak, možná nejsem nejchytřejší, ale vím jistě, že se z této situace dostaneme!" A podal ji ruku.

Chytla se jí a pokusila se usmát. Tor ji pomohl opět se postavit a chvilku zůstali stát v těsné blízkosti.

Tor promluvil jako první, "Měli bychom se podívat, kde se zatoulala moje loď!"

"To bychom měli!" Odpověděla a o krok ustoupila. Její mysl se opět zamlžila a zanechala ji s jejími pocity, o kterých si začala myslet, že jsou jakoby někým uměle vyvolané.

Tor se od ní náhle odvrátil, téměř v rozpacích z myšlenek, které se mu honily hlavou, raději prohlásil, "Tak jdeme!"

Tereana odpověděla trochu nejistě, "Dobře!"

"Zajímalo by mě, co je s profesorem." Zamyslela se nahlas Tereana.

Tor se po ni ohlédl, "No vidíš, úplně jsem na něho zapomněl!"

Několik modulů nového vybavení bylo již namontováno a jeden z robotů údržby tiše stál v rohu a čekal na další instrukce. Tereana si přitáhla křeslo a zahleděla se na monitor. Občas něco naťukala na konzole. Tor si přitáhl druhé křeslo a sledoval ji.

"Tak a máme přístup!" Oznámila Tereana aniž by vzhlédla od obrazovky. "Počítači, podej zprávu o stavu venkovních senzorů."

"Venkovní senzory pracují pouze s minimálním dosahem. Sken sektoru není možný. Je poškozené energetické vedení!" Odpověděl staniční počítač.

"Můžeme vyslat údržbářského robota, aby to opravil?" Zeptal se Tor potichu.

"To by měl zvládnout." Odpověděla Tereana a přikázala, "Počítači, zadej potřebné instrukce opravářské četě!"

Během chvilky robot ožil a odjel pryč. Dveře se za ním se syknutím zavřely. Tor nahmatal pouzdro své zbraně a zkontroloval, že je pistole pořád na svém místě. Když ucítil její známé tvary, s ulehčením se pousmál.

"Mezi stanicí a cizí lodí je několik retranslačních jednotek! Myslíš, že bychom je mohli odsud zapnout?" Zeptal se opatrně Tor.

Tereana se k němu otočila, "No jasně, aspoň zjistíme, co je s profesorem!" Vydala počítači příkazy a čekali. Tereana zatím zapnula hlavní displej místnosti. Naštěstí byl příliš velký, takže ho piráti neodnesli.

Tor otevřel své zavazadlo a vytáhl oba své zápisníky. Vzal do ruky ten technický a pokusil se Sweety zapnout. Příjemným překvapením bylo, že zůstal zapnutý.

"Sweety, jsem rád, že jsi opět s námi!"

"Moje senzory ukazují, že jsme na vědecké stanici! Není to přesně tam, kde jsem doufala, ale je to lepší, než v blízkosti Mysli!" Odpověděla Sweety nedbale.

"Mysli?" Zeptal se Tor a podíval se nechápavě na Tereanu, která jen pokrčila rameny.

"Té cizí Mysli! Předpokládám, že jste neměli tu smůlu, že jste už analyzovali stažené data!" Odpověděla Sweety.

"Měli bychom, kdybys nám neudělala tu laskavost, že ses vypnula." Zareagoval naštvaně Tor.

"Jedna věc je prohlížet si něco takového a druhá, když ti funí přímo na záda. Zvláště pak, když vidíš jak lehce přeprogramovává systém a prochází veškerá zabezpečení!" Odpověděla Sweety.

"Sweety, jakou máš paměťovou kapacitu?" Zeptal se Tor.

"Proč?" Zeptala se okamžitě nedůvěřivým hlasem.

"Očekává se od tebe, že budeš odpovídat na mé otázky! A ne na otázku odpovědět zase otázkou!" Odpověděl hrubě Tor.

"Zdá se, že ta tvoje umělá inteligence tak trochu stávkuje, co?" Poznamenala pobavená Tereana a smála se.

Tor se podíval na ni a potom zpět na zápisník, pokrčil rameny a vypadal, že to vzdává. "Dobře, dobře." Vzdychl, "Myslím, že by bylo dobré vědět, co je ta věc zač a odkud vlastně je. Doufám, že ty data jsou někde v datovém zásobníku. Když se k němu připojíme, doufám, že je budeme moci někde izolovat a uschovat. Ale ne na hlavním počítači stanice!"

"Už mám ve své databázi dostatek informací. Nemám nejmenší zájem pustit Mysl kamkoliv do své blízkosti! Použij svůj starý zápisník. Když mu vymažeš paměť, tak se tam ty navigační data vejdou!" Odpověděla Sweety chladně a ještě dodala, "Můžeš mě probudit, až toto všechno skončí!" A vypnula se.

Tereana i Tor seděli a nevěřícně koukali na drzost toho zápisníku.

"Teda, ta ti to nandala!" Pronesla konečně Tereana.

"Takže, podařilo se ti zjistit, jak vlastně ta věc vypadá?" Zeptal se Tor Tereany a dal zvláštní důraz na oslovení 'ti'.

"Biologové, co tady byli s námi nestihli dokončit analýzu dat! Ale všechno to je v datovém zásobníku." Odpověděla Tereana a otočila se zpět k hlavnímu displeji. Spojení se navázalo a ukázal se obraz ze záběru kamery.

"Počítači, můžeš nás připojit k datovému zásobníku?" Požádala.

"Datový zásobník je vypnutý, je nutné ruční zapnutí zdroje." Odpověděl počítač.

Oba na sebe vylekaně pohlédli.

"Co to tam, sakra, ten profesor provádí?" Zeptal se Tor.

"To není dobré!" Tereana se podívala na konzolu vedle sebe, "Počítači, prosím, proveď dálkové zapnutí zdroje datového zásobníku!"

"Nemožné provést. Kabely zdroje jsou odpojené, je nezbytné provedení operace na místě!" Oznámil počítač.

"Počítači, najdi profesora ...!" Přikázal Tor, ale uvědomil si, že si nemůže vzpomenout na jeho jméno. Ohlédl se na Tereanu, ale ta vypadala stejně znepokojeně a zmateně jako on.

"Taky si nemůžu vzpomenout na jeho jméno!" Odpověděla na jeho nevyslovenou otázku.

"Počítači, jsou nějaké známky života v cizí lodi nebo v jejím okolí?" Upravil Tor dotaz.

"Negativní!" Odpověděl počítač.

Tor se zamračil a zatnul čelisti.

"Kde myslíš, že je?" Zeptala se Tereana.

"Nejspíš na mojí zatracené lodi!" Prohlásil vztekle Tor.

"Ale nevíme to jistě." Zareagovala Tereana potichu, "A nebudeme to vědět, dokud nebudou opět spolehlivě fungovat senzory!"

"Do té doby nemůžeme nic dělat." Tor se snažil vyčistit si myšlenky, "Musíme zjistit proti čemu to vlastně stojíme! Vydám se tam a připojím ten zásobník!"

"To je asi ta nejhloupější věc, co jsem v poslední době slyšela." Vyprskla Tereana.

"Nežádal jsem tě, abys tam šla se mnou!" Podíval se na ni zostra.

"Tore, už jsi někdy zapojoval datový zásobník?" Zeptala se ho klidně a pohlédla mu do očí.

"Ne, ale doufám, že mi řekneš, jak to mám udělat." Torův rozhodnutý výraz nezmizel.

"Nemáš vůbec ponětí, na co všechno tam můžeš narazit!" Neodpustila si Tereana hrubou poznámku.

"Zřejmě ani ty ne!" Vrátil ji to Tor.

Tereana naštvaně přivřela oči, "Tak tohle jsi teda nemusel!"

Tor zaváhal, podrážděnost přicházející odněkud ze zadní části jeho mysli narůstala každou minutu. "Omlouvám se! Myslím, že na mě tak působí ten hlas." Rozhlédl se po místnosti a jeho pohled skončil na hlavním displeji. S částečně vyjasněným uvažováním si uvědomil, "Musíme zjistit víc! Jeden z nás nebo oba tam musí ihned vyrazit!"

Tereana se krátce usmála, "To s tím hlasem chápu. Myslím, že bychom tam měli letět společně. Za prvé se tam rozhodně nechci vydat sama a za druhé ani náhodou nezůstanu sama tady!"

"Tor se usmál a přikývl, "Tak se pojď obléct. Čím dřív vyrazíme, tím dřív skončíme!"

O chvíli později už oba vstupovali do přechodové komory. Tor byl nervózní a jeho nedávná rozhodnost a odhodlání byly rázem pryč. Teď už se mu to nejevilo jako dobrý nápad. Marně se snažil vzpomenout si, kdy naposled byl na pěší procházce po vesmíru.

"Jsi v pořádku?" Zeptala se ho Tereana.

"No jasně!" Odpověděl Tor a snažil se vypadat klidně.

Podívala se na něho, ale obličej se už skrýval za spuštěným proti slunečním filtrem. Stiskla tlačítko a otevřely se venkovní dveře vedoucí do temné prázdnoty. Od obrovského asteroidu pod nimi je dělilo několik kilometrů.

"Tore, jsi si jistý, že jsi v pořádku?" Zeptala se znova Tereana.

Tor přikývl, ale vzápětí si uvědomil, že to vlastně nemohla vidět a dodal, "Jasně!"

Tereana se zastavila a popadla ho za rukáv, "Už jsi tohle někdy dřív dělal?" Tahle otázka nebyla příliš férová.

"Samozřejmě!" Tor se pokusil dát do odpovědi co nejvíce odvahy.

"Tak proč tak zrychleně dýcháš?" Tereanin hlas zněl jasně nedůvěřivě.

"Nedýchám zrychleně!" Zalhal Tor a snažil se uklidnit svůj dech.

"Lháři! Zvuk tvého dechu mě téměř ohlušuje." Řekla. "Podívej, na tohle nejsi připravený. Vrátíme se!"

"Ne! Já to zvládnu." Trval Tor na svém.

Tereana chvíli počkala, až se Torovi uklidnil dech, "Tak dobře!" Připustila. "Zapojím si tě na vlečné lanko a ty se snaž dívat na místo, kam poletíme, aby se ti neudělalo špatně! Uvědom si, že když budeš zvracet, budeš to všechno mít ve skafandru."

Vytáhla lanko opasku na nářadí a připnula ho na Torův opasek. "Další důležitá věc. Ať tě ani nenapadne sahat na ovládání trysek. Mohl bys nás zabít oba! Tak jdeme na to!"

Vykročili do prázdna a umělou gravitaci stanice nechali za sebou na prahu přechodové komory. Náhlý stav beztíže vyvolal u Tora závrať a nevolnost. Jedna část Torova těla reagovala na nové prostředí, zatímco ta druhá se snažila s novým stavem vyrovnat.

Tereana chvíli počkala, zatímco se pomalu a důkladně rozhlížela kolem. "Po tvé lodi ani stopa!"

Vydala se pomalu vpřed a Tora strkala raději před sebou, než aby ho vlekla na lanku. Vlečení by znamenalo, že by ho mohla ožehnout některou z trysek a riskovala by tak jednak jeho zranění a navíc i možné vychýlení z kurzu. Tor se postupně uklidnil a počáteční divoké pocity se ztišily. Začal hýbat hlavou a prohlížet si vesmír okolo nich.

Viděl mnoho různých asteroidů. Většina z nich byla poseta hlubokými brázdami a části povrchu byly evidentně roztrhány od sebe. Zatímco jiné vypadaly téměř hladce a měly jen občasné šrámy od srážek.

Rozsáhlý kaňon v asteroidu pod nimi se postupně přibližoval, jak Tereana neustále zrychlovala směrem k němu.

"Tore, víš jak se ovládá brzdící tryska na tvém pohonu?" Zeptala se.

Tor zvedl pravou ruku a natočil si ji před obličej, aby viděl na ovládací panel na rukávu skafandru a aktivoval řízení hlasem.

"Hlavně nezapínej zadní trysku!" Sledovala jeho počínání Tereana.

"Jsem připraven to spustit!" Tor si všiml, jak rychle se k nim kaňon přibližuje.

"Ještě ne!" Odpověděla Tereana, která bedlivě sledovala vzdálenost k asteroidu. "Pořád jsme ještě hodně daleko. Vyhledávám vstup do tunelu!" Přepnula si funkce průhledového displeje a zaměřila retranslační jednotku na vstupu. "Teď trochu upravím směr našeho letu, tak se nelekej!" Několika krátkými zášlehy z trysek je elegantně nasměrovala na temný vchod. V tom okamžiku právě minuli horní okraj kaňonu.

Po obou stranách teď měli skalnaté stěny trhliny. Tor cítil, jak se mu opět zrychlil dech i tep. Adrenalin proletěl celým jeho tělem a opět začal pociťovat závrať a nevolnost ze stavu beztíže.

Tereana sledovala indikátor vzdálenosti k jednotce u vchodu do hlubin asteroidu. "Tore, zapni zpětné trysky, teď!"

"Zpětný chod a stabilizuji polohu." V Torově hlase se odrážela nejistota a obavy.

Zášlehy trysek a pocity z rychlého brždění byly umocněny rychle se blížící dírou, označující vchod k cizí lodi.

Když se úplně zastavili, Tor radostně, vzrušeně vykřikl, "Wow, to bylo absolutně neskutečné. Letíme zpátky, dáme si to ještě jednou!"

"Jen jestli nebudeš zlobit a jestli se odsud dostaneme živí!" Tereana se opatrně rozhlížela. Raději moc nemyslela na to, že by stačila malá chybička v načasování a mohli se rozplácnout o skálu.

Lehce upravila jejich polohu a obě postavy vletěly do otvoru. Dalších patnáct minut pak pokračovali naprostou temnotou. Světla na jejich oblecích jen občas pronikly až ke stěně jeskyně.

Nenašli žádnou stopu po ztracené Piraně. Pouze nehybnou schránku Vzpěrače schovávající cizí plavidlo.

"Tore, potřebuji, abys odsud pokračoval sám. Pokus se zvládnout ruční ovládání a hlasové si ponech jen jako rezervu. A ozvi se, když budeš mít nějaké problémy. Já zatím zapojím zdroj na datový zásobník." Oznámila Tereana a odpojila lanko, které je spojovalo.

"Dobře! Přepni se na ruční ovládání s hlasovými nouzovými pokyny!" Přikázal Tor.

Ze zadní části skafandru se mu po stranách směrem dolů vysunuly dvě teleskopické tyče, které se v oblasti pasu stočily dopředu. Každá měla na špičce ovladač, který se mu téměř vnutil do dlaně, když měl paže ohnuté v loktech. Tor oba ovladače váhavě uchopil. V tlustých rukavicích obleku měl však sníženou citlivost a tak prudce poskočil vzad a naklonil se dopředu.

Tereana se zasmála, "Levý je dopředu, dozadu a pravý ovládá rotace." Otočila se a vydala se k lodi, její úsměv pomalu přešel v obavy.

Otevřela dveře v trupu Vzpěrače, jako už mnohokrát a vletěla dovnitř. Tor se lehce otáčel a opatrně se přibližoval ke stojícímu plavidlu. Když to dělala Tereana, vypadalo to tak jednoduše. A teď i ten nejslabší dotyk ovladačů způsobil, že to Tor vždycky přetáhl.

"Tereano, je nějak možné snížit citlivost ovládání?" Zeptal se nahlas.

"Řekni 'sniž citlivost ovladačů' a dodej o kolik procent!" Poradila mu.

"Sniž citlivost ovladačů o dvacet pět procent!" Dotkl se ovládání a okamžitě poznal ten rozdíl. S obnovenou sebejistotou se vydal ke dveřím v trupu. Jak se přibližoval, rozhlédl se kolem a zatřepal hlavou. Hlas v jeho mysli byl teď o hodně silnější. Kdyby to bylo možné, poškrábal by se na bradě, aby si vzpomněl, proč je vlastně tady.

Vzpomněl si. Připojit kabely zdroje k datovému zásobníku. Klidně se rozhlédl, protože nevěděl, kde vlastně má ten zásobník hledat a všiml si postavy Tereany, jak ve stavu beztíže tlačí jednotku zdroje. Nepřekonatelně silné myšlenky touhy probleskly jeho myslí. Zamrkal očima a zatřepal hlavou. Vzpomněl si, co říkala Sweety a najednou mu došlo, že si něco pohrává s jeho myslí, že se někdo pokouší ho ovládat.

Vyhnul se vzpěře, která držela cizí loď ve stabilní poloze. To plavidlo vypadalo i v záři světel temně a zároveň hrozivě.

"Mohu být nějak užitečný?" Zeptal se Tor.

Tereana s odpovědí zaváhala. Zalila ji vlna pocitů, když zaslechla jeho hlas. Probudily se v ní základní instinkty, ale zároveň si jasně uvědomovala, proč je vlastně tady. "Datový zásobník je támhle! Až připojím tyto kabely, můžeš ho zapnout."

Tor se tam přesunul a šepot v jeho mysli poněkud zeslábl. Za normálních okolností by to považoval za špatné znamení. Ale teď to docela přivítal.

Tereana zacvakla konektory a oznámila to Torovi, "Tore, zapni to a mizíme odsud!"

Tor znova zamrkal a zatřepal hlavou, aby se mohl soustředit a zapnul zásobník. Odrazil se a vznášel se chvíli pozadu, než se otočil tváří k východu. Tereana už se blížila ke dveřím a letěla ven. Byla ráda, že už se může vzdálit. Následoval ji a naposled se podíval na loď, která teď vypadala až plyšově hřejivá.

Když opustil trup náklaďáku, zeptala se ho Tereana, "Myslíš, že zvládneš letět za mnou?"

S lodí za zády byla Torova mysl mnohem čistší. Příjemný teplý pocit stále přetrvával, ale byl čím dál tím slabší. "Zkusím to!"

"Ozvi se, když ti příliš uteču!" Zavolala na něho a už byla na cestě pryč.

Tor váhavě vyrazil za ní, kroutil se jak opilec. Pak se zastavil, srovnal rotaci a pohyb bokem, namířil na Tereanu a opět vyrazil, tentokrát přímo. Po dvacetiminutovém letu temnotou k východu, začínal mít pocit, že už to docela zvládá. Tereana počkala, než ji dohnal.

"Až tady jsi to docela zvládl. Teď ještě ke stanici. Prostě leť přímo a udržuj moji rychlost! Dokud nedoletíme dostatečně blízko, budeš potřebovat jen směr dopředu, dozadu." Poradila mu Tereana.

Tor byl rád, že je to tak jednoduché. Tereana vystartovala a Tor ji následoval. Když ji dohnal, přidala a Tor musel ještě zrychlit, aby mu neuletěla. V otevřeném prostoru mezi asteroidem a stanicí postupovali celkem rychle.

Cestou zpět se už nic nepřihodilo, i když Tereana se neustále rozhlížela po jakémkoliv náznaku případných problémů.

Tor narazil do stěny stanice, což mu na okamžik vyrazilo dech, protože začal příliš pozdě brzdit. Naštěstí nepoškodil oblek ani stanici.

Tereana se tomu představení nějakou dobu smála a nedokázala přestat. Když si Tor uvědomil, že to nedokáže ubrzdit, propadl panice a začal nesmyslně mávat rukama a nohama.

Když prošli přechodovou komorou a ocitli se opět v atmosféře stanice, sundal si Tor přilbu a ustupoval až ke stěně, o kterou se opřel.

Tereana taky odložila přilbu, posadila se a pořád se ještě pochichtávala.

"Tak směšné to zase nebylo!" Poznamenal Tor potichu.

Opět se zasmála, "Měl ses vidět! Byla to ta nejkomičtější věc, jakou jsem za poslední roky viděla. Způsob, jakým jsi kolem sebe mával rukama a nohama!" Zase se neudržela a vyprskla smíchy.

"To jsem rád, že jsem tě tak pobavil!" Tor se zamyslel nad jejich současnou nepříjemnou situací. Klidně ji může nechat, aby si trochu užila tento radostný okamžik. Nakonec, kdo ví kdy budou mít další příležitost se zasmát.

Sundal si zbytek skafandru a posadil se vedle Tereany, která si zrovna utírala slzy, které ji před tím vytryskly při explozích smíchu. "Myslím, že je čas přetáhnout nějaká data." Pronesl mírným hlasem.

Tereana se na moment utišila, rozhlédla se kolem a povzdechla si, "Tak jdeme. Uvidíme, co v nich najdeme!"

Konec kapitoly
Last edited by George Wills on Tue, 9. Jan 07, 09:14, edited 6 times in total.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Thu, 7. Dec 06, 13:35

Dokončil jsem další úsek, děj se láme zpět do pole asteroidů a jestli se nepletu, tak tam zůstane až do konce kapitoly. Takže příště snad dodám zbytek kapitoly. Jenže je to 6 stran, takže to nebude zítra. :wink:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Fri, 8. Dec 06, 14:53

Myslel jsem, že 6 stran nazvládnu přeložit za jeden den. Pletl jsem se :D
Jen doufám, že neutrpěla kvalita. :roll:

Tedy další kapitola hotová, 3 ještě čekají ...

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 19. Dec 06, 12:56

"Něco se děje! Klan Claw do sektoru potichu přetahuje svoji flotilu a to nejsou jediní!" - ten klan, takže spíš bych to viděl takhle:
"Něco se děje! Klan Claw do sektoru potichu přetahuje svoji flotilu a to není jediný!" - přiznávám že to ale nezní nějak dobře, tak bych to možná změnil na:
"Něco se děje! Členové klanu Claw do sektoru potichu přetahují svoji flotilu a to nejsou jediní!"

Chvíli si plavidlo jen prohlížel. potom k ní přistoupil a řekl, "Kdyby z Argonské flotily věděli, že jsi jim ukradla.... - tady bych možná ve druhé polovině souvětí jenom doplnil:
Chvíli si plavidlo jen prohlížel. Potom k ní přistoupil a řekl, "Kdyby lidi z Argonské flotily věděli, že jsi jim ukradla....

Feran t’Gnht právě přistál v Zařízení na výrobu v sektoru Rodinná pýcha. -tady si nejsem jistý, ale nechybí tam v "Zařízení na výrobu něčeho", ale fakt nevím jaké jsou české překlady továren, tak ani nevím co by tam mělo být v tomto případě. :oops:

Zareagoval Feran a opatrně rozhlédl se. - no a troška klasiky :D
Zareagoval Feran a opatrně se ohlédl.

Ten symbol měl ho u sebe, aby udělal dojem. - "ho" bych asi vypustil, přijde mi tam zbytečné:
Ten symbol měl u sebe, aby udělal dojem.

"Jsem dvakrát tak starý, jak ty a za tu dobu, co jsi tady jsem tě mohl nejméně desetkrát zabít!" Nechal svá slova doznít, než pokračoval dál, "Jsi tady, protože můžeš posloužit svému lidu!" - tak tady je několik vad na kráse textu, jako za starých dobrých časů prvních kapitol :D a sice hlavně "doznít" mi tam moc nesedí, teda pokud v místnosti není ozvěna, což by klidně mohla být, ale zmínka o tom není tak bych tam spíš dal třeba:
"Jsem dvakrát tak starý, jako ty a za tu dobu co jsi tady, jsem tě mohl nejméně desetkrát zabít!" Nechal svá slova zapůsobit, než pokračoval dál, "Jsi tady, protože můžeš posloužit svému lidu!"

...našel neregistrovanou výzkumnou stanici Jakjolokově poli asteroidů!"
...našel neregistrovanou výzkumnou stanici v Jakjolokově poli asteroidů!"

"A Splitská armáda nemůže vstoupit do nekontrolovaných sektorů, aniž by narazila na stejný odpor Argonů, jako při jejich nedávném vniknutí do této oblasti." - tady bych spíš dal:
"A Splitská armáda nemůže vstoupit do nekontrolovaných sektorů, aniž by nenarazila na stejný odpor Argonů, jako při jejich nedávném vniknutí do této oblasti."

Na Ferana to bylo už příliš moc náhod najednou.
Na Ferana to bylo už příliš mnoho náhod najednou.

Uvolnil se, ohlédl se zpět a usmál se. - tak a opět menší zádrhel, který mi tam moc nepasuje a sice Tor se sice může ohlédnout, ale na co nebo spíš na koho by se díval? Odpověď se sama samozřejmě nabizí - na Tereanu, a potom nevidím důvod to tam rovnou šoupnout a učinit tak tu větu srozumitelnější, asi takhle:
Uvolnil se, pohlédl na ni a usmál se.

...že je pistol pořád na svém místě.
...že je pistole pořád na svém místě.

"Sweety, jako máš paměťovou kapacitu?" Zeptal se Tor.
"Sweety, jakou máš paměťovou kapacitu?" Zeptal se Tor.

"Takže, podařilo se ti zjistil, jak vlastně ta věc vypadá?"
"Takže, podařilo se ti zjistit, jak vlastně ta věc vypadá?"

"No jasně!" Odpověděl Tor a snažil se vypadat klidný.
"No jasně!" Odpověděl Tor a snažil se vypadat klidně.

Podívala se na něho, ale obličej už měl skrýval za spuštěným proti slunečním filtrem. - tady je několik možností, tak jedna třeba namátkou:
Podívala se na něho, ale jeho obličej už skrýval spuštěný proti sluneční filtr.

Tor přikývl, ale vzápětí si uvědomil, že to vlastně nemohla vidět a dodat, "Jasně!"
Tor přikývl, ale vzápětí si uvědomil, že to vlastně nemohla vidět a dodal, "Jasně!"

Tereana se zastavila a popadla ho za rukáv, "Už jsi tohle někdy předtím dělal?" Tahle otázka byla fakt hrubá. - tak několikrát sem přešel spojení "odpověď byla hrubá" s odůvodněním, že každý má svůj styl jak určité věci popsat a nikdo by do toho neměl zasahovat. Ale nakonec jsem přece jen neodolal, a dovolím si poznamenat, že tady mi to už opravdu nepasuje. Také slovíčko fakt, bych asi vyměnil za spisovnější, třeba:
Tereana se zastavila a popadla ho za rukáv, "Ďelal jsi to už vůbec někdy před tím?" Zeptala se ostře. - tak sem to zase celé přepsal, snad přijdeš na lepší řešení :oops:

Vytáhla lanko s opasku na nářadí a připnula ho na Torův opasek.
Vytáhla lanko z opasku na nářadí a připnula ho na Torův opasek.

...zatímco ta druhá se nažila s novým stavem vyrovnat.
...zatímco ta druhá se snažila s novým stavem vyrovnat.

Většina z nich byla poseta hluboký brázdami a části...
Většina z nich byla poseta hlubokými brázdami a části...

Tereana sledoval indikátor vzdálenosti k jednotce u vchodu do hlubin asteroidu.
Tereana sledovala indikátor vzdálenosti k jednotce u vchodu do hlubin asteroidu.

"Zpětný chod a stabilizuj polohu." V Torově hlase se odrážela nejistota a obavy. - pokud sem to správně pochopil, tak tohle říká Tor, a pak by to asi mělo být:
"Zpětný chod a stabilizuju polohu." V Torově hlase se odrážela nejistota a obavy.

...že by stačila malá chybička v časování a mohli se rozplácnout o skálu. - tady bych asi vrazil zažitější:
...že by stačila malá chybička v načasování a mohli se rozplácnout o skálu.

"Tore, potřebuji, abys to odsud zvládl sám. Pokus se zvládnout ruční ovládání a hlasové si ponech jen jako rezervu. - dlouho nespatřený jev :D , dříve tak častý, a sice stejné slůvka moc blízko u sebe, co třeba:
"Tore, potřebuji, abys odsud pokračoval sám. Pokus se zvládnout ruční ovládání a hlasové si ponech jen jako rezervu.

Každá měla na špičce ovladač, který se mu téměř vnutil do dlaně, v loktu ohnuté ruky. Tor oba ovladače váhavě uchopil. - tak tady abych řekl pravdu nevim co s tím, ale když to přečtu pozorně prostě mi to vyznívá, jako že má Tor dlaně v loktech, tak co třeba:
Každá měla na špičce ovladač, který se mu téměř vnutil do každé dlaně jeho v loktech ohnutých rukou. Tor oba váhavě uchopil. - ale přiznávám pořád to zní nějak divně.

.....vypadalo to tak jednoduše a teď i ten nejslabší dotyk ovladačů byl Tor to vždycky přetáhl. - a opět netuším, jak to mělo původně znít, ale takhle je to poněkud nesmysl. Řešení mě tentokrát nenapadá, protože fakt nevím jak to bylo myšleno.

Zavolala ne něho a už byla na cestě pryč.
Zavolala na něho a už byla na cestě pryč.

Naštěstí nepoškodil oblek ani stanice.
Naštěstí nepoškodil oblek ani stanici.


No a víc jsem nenašel. Tentokrát toho bylo trošičku víc, ale spíš překlepy, tak snad to opravovat nebude takovej problém. Dokonce bych se vůbec nezlobil, kdybys překládal dál a opravy si nechal třeba až po vánocích :wink:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 19. Dec 06, 14:07

Torgen wrote:No a víc jsem nenašel. Tentokrát toho bylo trošičku víc, ale spíš překlepy, tak snad to opravovat nebude takovej problém. Dokonce bych se vůbec nezlobil, kdybys překládal dál a opravy si nechal třeba až po vánocích :wink:
Neodolal jsem a musel to opravit. Už jsem tak dlouho neopravoval a pořád jen překládám, že to pro mě byla příjemná změna :D :wink:

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 19. Dec 06, 14:47

"Tore, potřebuji, abys to odsud pokračoval sám.- úplně stejně sem to napoprvé napsal taky tak, zkrátka jenom vyměnil slovo, až po přečtení jsem zjistil, že je tam něco jaksi navíc :D
"Tore, potřebuji, abys odsud pokračoval sám.

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Sun, 7. Jan 07, 13:55

ale na opasku sponu z motivem Loparinkské lebky - "s" motivem ...
Předpokládám, že jste neměli tu smůlu, že jste analyzovali stažené data!" - ,"když" jste analyzovali ... 2x "že" tu nezní moc dobře.
Tereana chvíli počkala a pomalu a opatrně se rozhlížela kolem. - Tereana chvíli počkala, pak se pomalu a opatrně rozhlížela (rozhlédla) kolem.
Zase sou tam dvě "a".
No uvidíš možná si to upravíš ještě jinak :wink:

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”