Traders Tales - Mercenary - Kapitola 10

Moderator: DJ Die

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Traders Tales - Mercenary - Kapitola 10

Post by George Wills » Thu, 10. Aug 06, 13:49

Kapitola 9
Kapitola 11

Kapitola 10 - Chycená

Když Tor doběhl k Objeviteli a vzduchotěsné dveře se otevřely, přikázal, "Sweety, dostaň nás ven."

Se syknutím se zavřely vnitřní i vnější dveře a zajistily se jejich zámky. "Povolení k odletu uděleno." Oznámila Sweety.

Lehké škubnutí, když se uvolnily přistávací svorky a staniční kontrola řídila loď k východu.

"Dělej! Dělej!" Tor celý netrpělivý skočil do sedadla pilota. Jeho prsty bubnovaly na konzolu. Před ním byly dva náklaďáky a zdálo se, že to bude trvat roky, než je staniční kontrola vyvede ven.

"Sweety, zobraz mapu sektoru." Průhledový displej změnil vzhled, "Zaměř Bourače." Přikázal s úzkostí v hlase.

"Zaměřeno. Patnáct kilometrů a vzdaluje se."

Tor stočil Objevitele a dal plný výkon trysek, "Nějací piráti?"

Sweety odpověděla, "Tři identifikovaná pirátská plavidla, blíží se na Bourače, jsou deset kilometrů od cíle. Bourač se na ně otáčí a útočí."

Průhledový displej zobrazoval relativní pozici všech lodí. Rychlost přibližování Bourače a pirátů byla výrazně vyšší, než jakou se Tor blížil k Tris.

"Sweety, zaměř nejbližšího piráta." Přikázal Tor, tentokrát jeho obvyklá nejistota ohledně boje byla nahrazena zlověstnou rozhodností.

"Tore, detekuji neobvyklý nárůst energie na Mandalajovi."

Zahlédl záblesky pulzů z Částicových děl alfa Bayamonů a dvojici odpovídajících Částicových děl gama Bourače vystřelených do prázdna. Mandalaj se otočil a směřoval pryč.

Bourač zpomaloval a oba Bayamoni se kolem něho stočili a zahájili palbu na nehybnou loď.

Torovi nevěřícně spadla čelist, když Bourače trhala exploze. Jeho štíty a trup byly rozervané intenzivní křížovou palbou. Před Torovýma očima se objevila červená mlha, téměř vykřikl, "Neeeeeee." Trisina loď se rozprášila do prázdna v rychle mizející záři.

V plné rychlosti při průletu napadl prvního pirátského Bayamona.

"Šmejde, za to zemřeš!" Zazněl komentář v komunikaci.

"Sweety, označ tuto loď jako primární cíl." Zvolal Tor.

"Rozumím."

Tor tvrdě stáhl loď do zatáčky, klouby už měl bílé od stisku ovladače. Hluk řídících trysek hučel celou lodí. Stočil ji na stranu a pokusil se o druhý průlet, musel však uhnout blížící se bílé plazmě.

Využitím ovládání rychlosti se usadil za piráta.

"Sweety, hlídej druhého, řekni až na mě bude mířit." Požádal Tor.

"Druhý Bayamon se blíží, Teď je na dostřel. Pozor, blíží se raketa."

Tor strhl loď prudce nahoru, dal plný plyn a roztočil loď v podélné ose. "Kde je ta raketa?"

"Raketa ve vzdálenosti pět set metrů a blíží se!"

"Výborně Sweety, řekni mi, až bude sto metrů daleko."

"Blíží se druhá raketa."

"Do prdele."

"Bayamoni jsou mimo dostřel." Oznámila Sweety.

"Výborně," Zareagoval Tor. Jeho mysl byla rozptýlena, jak sledoval a pokoušel se uhýbat zásahům raket, zobrazených na gravidaru jako dvě červené kroužící tečky.

"Raketa jedno sto metrů."

Strhl loď doleva.

"Raketa devadesát metrů."

Tor přitáhl páku k sobě a stočil Objevitele do podélné rotace.

"Raketa osmdesát metrů." Oznámila Sweety.

Stáhl loď doprava a do opačné rotace až se celý zpotil.

"Raketa sto metrů." Oznámila Sweety.

Tor zase prudce změnil směr.

"Raketa provedla sebe destrukci."

"Jedna pryč, jedna nám zbývá, Sweety." Vyplivl Tor rychle celou větu.

"Raketa sto metrů."

Torovy prsty začaly být přimrzlé k ovládací páce, pohybem zápěstí a loktem přeskočil do pravé zatáčky.

"Raketa devadesát metrů."

Šklebil se, jak se kolem míhaly hvězdy ve zmatené spirále.

"Raketa osmdesát metrů."

Přitlačil páku dopředu a vlevo a Objevitel změnil směr.

"Raketa sedmdesát metrů."

Přidržel tam ovladač a doufal, že to zmate navigační systém rakety.

"Raketa šedesát metrů." Oznámila Sweety, "Raketa padesát metrů."

Torovi po tváři stekla kapka potu. Překlopil ovladač doprava.

"Raketa provedla sebe destrukci." Oznámila Sweety, tlaková vlna zavibrovala lodí, ale na štítech se to výrazněji neprojevilo, "Bayamon je dva kilometry daleko."

Tor stočil loď a vydechl si, ale v hlavě měl pořád pomstu za Tris.

Jako vodopád ničivé energie se před ním vynořily pruhy bílé plazmy, ostře stočil loď bokem.

Vylepšená citlivost ovládání dávala lodi bleskově rychlé reakce. V jiné situaci by se Tor ptal sám sebe, jestli ji vůbec uřídí.

Jemným ovládáním trysek se Tor usadil za Bayamona. Opakované dávky oslabovaly štíty piráta i přes jeho snahu o úhybné manévry.

"Druhý Bayamon na dostřel."

Tor přitáhl loď vzhůru a stočil ji hned, co mu kolem pravého boku proletěla plazma. Jediný pulz v sestavě diamantu letících střel dopadl na jeho štíty.

"Štíty osmdesát procent." Informovala ho Sweety.

Tor se opět srovnal na primární cíl a vyslal čtyři rychlé dávky. Potom přidal rychlost, aby si vytvořil odstup od druhého Bayamona.

Otáčka ve vysoké rychlosti a vypálil na druhou loď. Přinutil ji tak uhnout bokem a pokusil se dostat za primární cíl. Plasma proletěla těsně před jeho lodí.

"Štíty sedmdesát pět procent." Loď se otřásla, jak dostala další zásah. Zbývající tři střely zmizely ve vesmíru.

Prudká změna rychlosti a kompletní otáčka a Tor se nacházel opět za zadkem primárního cíle.

Tor zahlédnul ohňostroj jisker prskajících do prázdna. To explodovala horní zbraň. Poškozený byl i motor, což přinutilo Tora strhnout loď a vyhnout se srážce, jak Bayamon před ním prudce ztratil rychlost.

"Druhý Bayamon je na dostřel." Oznámila Sweety.

Loď se otřásla pod několika zásahy. Tor cítil rostoucí paniku, krocenou pouze adrenalinem proudícím v jeho tepnách.

"Kde je první Bayamon?" Zvolal Tor.

"Pirát opouští bojiště, směřuje do sektoru Díra."

"A Mandalaj?"

"Právě dorazil k bráně do Díry."

"Zajímalo by mě, proč utekl tak rychle." Přemýšlel nahlas Tor.

"Sken lodního inventáře nyní ukazuje přítomnost pasažéra v nákladovém prostoru." Odpověděla Sweety.

"Co tím myslíš 'nyní'?" Tor uhnul další vlně blížících se střel z poslední pirátské lodě. Stočil loď víc do zatáčky přímo za něj a zahájil palbu.

"Předchozí sken neukazoval žádné pasažéry na palubě."

"Tris?" Zeptal se Tor, ukrajujíc značný kus z Bayamonových štítů.

Sweety podle tónu poznala, že to byla otázka, "Jsme příliš daleko na provedení přesnějšího skenu nákladu."

Tor měl problémy, protože tento pilot byl výrazně lepší, než předchozí a mnohem hůř předvídatelný. Měnil významně rychlost, takže Tor často proletěl kolem a vystavil se tak ničivé palbě silnějších zbraní Bayamona.

S plnou rychlostí a kroucením lodí, unikl blížícím se střelám. Byl si vědom toho, že stačí, aby udělal párkrát chybu, a jeho vlastní loď bude zničena. Až nyní mu však došlo, že jeho skafandr pořád visí vzadu ve skříňce, takže katapultovat se není varianta, která by mu umožnila přežít případné zničení Objevitele.

Obratnost Objevitele nad pomalejší lodí, byla Torova záchrana a umožnila mu počkat, než se mu opět doplní štíty. Opakované dávky odstranily poslední zbytky obrany pirátské lodě a další dávka spustila řetězovou reakci explozí, které roztrhaly trup na kousky vymrštěné do vesmíru. Některé z nich shořely na Torově štítech.

Pilot se úspěšně katapultoval a vydal se na dlouhou cestu k nejbližší základně, ale Tor ho ignoroval. "Sweety, kde je Mandalaj?"

"Skočil do sektoru Díra."

"A kde je Bayamon?" Zeptal se.

"Zaměřen. Vykazuje poškození jedné zbraně a motoru. Letí malou rychlostí."

S tryskami na plno ho Objevitel rychle dohnal a proletěl kolem kulhající pirátské lodě. Vystřelil dávku střel.

"Zatracený hajzle!" Zanadával pirát do komunikace.

"Sweety, zaměř bránu do Díry." Tor chvilku přemýšlel, "A spoj mě s Caranem Belignem."



Caran vzal prototyp do rukou, otáčel s ním a zamyšleně si ho prohlížel. Byl zpět ve své kanceláři na Argon Prime.

"Pane, volá Tor Grall a chce s vámi mluvit, prý je to důležité."

Caran se ohlédl, "Co chce?"

"Říká, že si myslí, že Tris unesli piráti."

"Přepoj ho ke mě." Rozkázal Caran.

"Ano, pane."

"Tore, docela mě překvapuje, že zrovna ty voláš mi. Obvykle to bývá naopak." Poznamenal Caran.

"Tris byla unesena piráty." Začal Tor.

"To už mi oznámili kolegové. Řekneš mi, co se vlastně přihodilo?"

"Chystal jsem se opustit Obchodní stanici v Herronově mlhovině, když jsem zahlédnul Tris vystupující z lodi." Tor se odmlčel, aby se nadechl, "Zrovna jsem ji chtěl pozdravit, když jsem zahlédl tu ženu oblečenou ve Splitském kabátu s kapuci přes hlavu. Dala něco na trup Trisiny lodě."

"Ta žena, jak vypadala?" Caran chtěl znát detaily. Mohlo by mu to napovědět, s kým si má ještě promluvit.

"Měla přes hlavu kapuci, neviděl jsem ji do tváře."

"Tak jak víš, že ta osoba byla žena?" Caran byl tou informací zklamaný, ale ne překvapený.

"Schválně jsem do ní, jakože náhodou, vrazil a ona mi vynadala."

"To bylo chytré. Snad bych pro tebe našel nějaké místo v tajné službě." Poznamenal Caran, "Můžeš popsat ten předmět, který jsi viděl?"

"Veliký asi jako moje dlaň, vypouklý se třemi výstupky." Tor se díval ven z lodi, ale občas kouknul na displej komunikace.

"Vypadal jako tohle?" Caran přistrčil ke kameře komunikace PZSNLAP, který si před chvilkou prohlížel.

"Přesně tak. Co to je?" Zeptal se překvapený Tor.

"Co bylo potom?" Caranovo podezření se potvrdilo. Dohodu mezi všemi rasami nezásobovat pirátské klany žádnými převratnými technologiemi, Splitové takto přímým způsobem porušili. Technologie PZSNLAP v rukách pirátů může vést k nové vlně chaosu, žádná loď nebude v bezpečí.

"No, Tris se setkala s přítelem a strávili spolu pár dní, než zase odletěla."

"A ty ses tam celou tu dobu motal?"

"Chtěl jsem jí říct o tom předmětu, ale nebyla příležitost." Bránil se Tor.

"Pokračuj."

"Opustil jsem stanici chvíli po ní a pokoušel se zasáhnout, než ji piráti dostali. Vůbec neměla šanci. Její loď ztratila rychlost krátce poté, co poprvé vystřelila. Potom párek pirátů rozstřílel její loď." Pokračoval Tor.

"Předpokládám, že jdeš po pirátské lodi, která ji má na palubě?" Zeptal se Caran.

"Ano! Za malou chvilku skočím do Díry."

"Až ji dohoníš, prokaž Tris službu a znič tu loď." Nařídil mu Caran.

"Cože?" Zeptal se nevěřícně Tor.

"Znič tu loď, nedovol aby padla do rukou Bloodheartů."

Tor chvíli mlčel, "To jsou ti, co zabili Malashu Belignovou?"

Caran mlčel, ve tváři se mu škubaly svaly, "Vidím, že jsi trochu pátral."

"Promiňte Carane, nedokážu zničit tu loď. Musí existovat jiný způsob." Prosil Tor.

"Není žádný jiný způsob. Oficiálně neděláme záchranné akce unesených. Obvykle bylo zabito více agentů než zachráněno lidí." Caran citoval věcně a bez emocí.

"Jsem si jistý, že Malasha, ať už to byl kdokoliv, by nesouhlasila s tím, že to vzdáte bez boje." Tor docela riskoval. "Jednou jste zklamal. Myslel bych si, že někdo jako vy by chtěl předvést, že se historie nebude opakovat."

"Snažíš se mě vyprovokovat?" Zeptal se Caran pomalu a rozhodně.

"Ano." Odpověděl bez vytáček Tor.

"Malasha byla moje lepší polovička. Teď mi řekni, co znamená Tris pro tebe?"

Tím Tora nachytal. Pevně věřil, že osvobodit Tris je správná věc, ale začal si klást otázky a ty ho zastihly nepřipraveného, "Carane, prolétám bránou. Zavolám znova za minutku."

Caran krátce zavřel oči a ponořil se do myšlenek, bubnujíc prsty o pult. Panely nad ním zobrazovaly čistou noční oblohu, odrazy slunce na vzdálené stanici ji zvýrazňovaly oproti hvězdnému pozadí.

Když je opět otevřel, byl rozhodnutý, "Počítači, spoj mě s Serandamancketalem v Zařízení na výrobu štítů v sektoru Elenino blaho."

"Spojení vytvořeno."

"Ano?" Zeptal se Serandamancketal, jehož tvář se objevila na holo projektoru. Vypadal, jako by se právě probudil. Bručel hlubokým hlasem.

"Serande, to jsem já Caran."

"Co si přeješ?" Zeptal se Serandamancketal.

"Tvou pomoc." Odpověděl stroze Caran. "Posílám za tebou mladého pilota, který chce zachránit mladou dívku, unesenou piráty."

"Proč tak složitě? Může si ji přece koupit." Poznamenal Serandamancketal.

"Tak jednoduché to není! Feran si ji chce osobně zabít."

"Hmmm, musela udělat něco hrozně špatného, že ho tak naštvala." zasmál se Paranid.

"Momentálně je vězněná na Mandalaji, který míří do Brennanova triumfu." Caran se nesmál.

"A co chceš, abych s tím udělal?"

"Najdi Creeda, budu vás potřebovat oba, aby jste nám pomohli dostat se na stanici, než dorazí ta dívka." Požadoval Caran.

"Už jsme ti jednou zachránili život. Proč si myslíš, že to chceme udělat znova?"

"Abyste dokázali, že jste pořád nejlepší." To bylo to nejlepší, co v té chvíli Carana napadlo. Ti dva žoldáci měli mezi rasami pověst silných a obávaných, zvláště mezi piráty. Nikdy skutečně nepochopil, proč mu pomohli při jeho poslední oficiální misi. Ale značně si tím získali na popularitě mezi ostatními žoldáky a piráty a cena za jejich služby bezostyšně vzrostla.

Caran splatil svůj dluh tím, že jim umožnil obchodovat přímo s AIC a získat tak značnou technickou převahu nad nepřáteli.

"Dost chabý argument, Carane. Promluvím s Creedem a stanovíme ti cenu." Serandamancketal ukončil spojení.

Caran chvíli přemýšlel a potom zavolal Tor, "Carane, pořád jste tam?"

"A kde jsi očekával, že budu?" Zeptal se Caran.

"Myslel jsem, že odletíte, abyste mi sehnal nějakou pomoc." V Torově hlase byl slyšet optimismus.

"Ještě jsi neodpověděl na mou otázku."

"Ano, doufal jsem, že se jí vyhnu." Tor se odmlčel, "Věřím, že to ona mi zachránila život na první misi. Takže ji to dlužím."

Caran chvíli čekal a sledoval Torův výraz na monitoru, "Takže ji vděčíš za život a chceš ji to oplatit?"

"Tak nějak."

Caran se odmlčel na delší chvilku a tvářil se, že hledá řešení. "Dvě věci, které musíš udělat. Za prvé zaútoč na Mandalaje a zkus přinutit pilota vzdát se. Když to nevyjde, zaleť do Zařízení na výrobu štítů v sektoru Elenino blaho. Dostaň se tam tak rychle, jak to jen bude možné."

"Nikdy jsem v tom sektoru nebyl." Odpověděl Tor.

"Posílám ti navigační data."

"A co potom?" Zeptal se Tor.

"Budu tam já a pár přátel. Zbytek ti vysvětlím, až dorazíš." Dodal Caran.

"To je skvělé, že pomůžete." Ulevilo se Torovi.

"Ano, ale ještě mi neděkuj." Caran pokračoval, "Brzo se uvidíme."



Tor ukončil spojení, "Sweety, ukaž mi ty nové data v navigaci."

Na průhledovém displeji se zobrazila mapa galaxie. Našel dvě možné cesty a obě vedly přes stejný počet sektorů. První cesta byla náhodou stejným směrem, kterým letěl Mandalaj. Vedla přes Atreusina mračna do nezabraných sektorů. Druhá cesta vedla přes Bariéru a Prezidentův konec.

Objevitel se rychle přibližoval k Mandalajovi, ale stále ho dělil téměř celý sektor, než mohl zaútočit. Prudce přibrzdil tryskami zpátečky, posadil se za piráta. Vypálil několik trojraných sérií střel, čímž srazil pirátovy štíty k nule.

"Cso chcsešš?" Ozval se Teladský hlas.

"Vzdej se a opusť loď. Chci tvého pasažéra, živého!" Požadoval Tor.

"Ha! Chceš můj náklad živý? To budeš muset přestat střílet."

Tor si potichu vynadal a dal plný plyn. Hloupě prozradil, že jeho cílem je osvobodit Tris. Pirát teď věděl, že Torova střelba ho má jen zastrašit a že Tor nebude riskovat poškození pirátské lodě a možné zabití dívky.

Teď byl důležitý čas. I s dvojnásobnou rychlostí bude Torovi nějaký čas trvat, než dorazí k Zařízení na výrobu štítů a zjistí, jestli má Caran nějaký plán. A zatím se Mandalaj, držící Tris, dostane blíž k Brennanově triumfu.

V plné rychlosti přeskočil frontu nákladních lodí vstupujících do Atreusiných mračen. Jeho loď byla dostatečně malá, aby ji brána přijala i v této rychlosti. Jakmile vylétl na druhé straně, dal opět výkon trysek na maximum a nevšímaje si ostatních obchodníků, protáhnul se mezi dvěma Vzpěrači, opouštějícími sektor.

Zášlehy motorů větších lodí s ním krátce zamávaly. Rychle však upravil směr a zaměřil se na bránu do sektoru Farnhamova legenda.



Caran, s použitím skokového pohonu namontovaného na jeho lodi, vletěl přímo do cílového sektoru. Jeho loď byla jedním z pěti vyrobených X-perimentálních raketoplánů. Byla značně upravená v dílnách firmy AIC, které patřily zbývající čtyři.

Oba, Creed i Serandamancketal, se s ním setkali v přistávacím prostoru.

"Pánové, máme velmi málo času. Takže k věci." Začal Caran. "Klan Bloodheartů zajal mladého pilota, kterého teď převážejí do Brennanova triumfu. Za chvíli tady bude mladý obchodník Tor Grall. Jakmile dorazí, Creede, vezmeš ho svou lodí do Pirátské stanice a počkáte v kotvišti až přistane Mandalaj." Caran se nadechl, "V tomto bodě bude rozhodující čas. Chci abyste, ty a Tor, přivítali pilota, ale nedovolte mu opustit loď." Dal velký důraz na slovo 'nedovolte'.

"Mandalaj je vybavený přepravním zařízením, použijte ho k přesunu zpět na tvou loď. Dejte nám signál až splníte svůj úkol a my zaútočíme na stanici. Při nouzovém vypuštění stíhačů by jste měli automaticky dostat povolení k odletu. Nějaké dotazy?"

"Kdo je teď zástupcem velitele na pirátské stanici?" Zeptal se Creed, jeho hlas byl nezvykle jemný. Jako syn Argonské otrokyně a jejího Splitského pána, měl typické obličejové rysy Splita, ale ruce člověka a velmi lidské pohyby. Jelikož byl jen poloviční Split, neměl podle Splitských zákonů žádná práva, neměl jméno a jeho život měl být brutální a krátký. V mladém věku viděl, jak mu jeho otec zabil matku, když ho chtěla chránit.

Potom byl přinucen bojovat ve Splitské gladiátorské aréně, kde jemu podobní sloužili pro pobavení otrokářů. Přežíval tam, kde jiní umírali.

Souboje gladiátorů byly nelegální a zakázané Nejvyšším Splitským senátem, ale v okrajových sektorech se i nadále provozovaly. Jako jeden z bezejmenných si Creed získal svou přezdívku uvnitř arény, tím jak přitahoval kredity sázejících.

Poté co piráti zajali několik jejich transportních lodí, zorganizovali Paranidi útok žoldáků na otrokáře. V boji o stanici Creed zabil svého otce a Serandamancketal ho při tom viděl. Ačkoliv osvobozovali jenom Paranidy, poznal v Creedovi křížence a pomohl mu utéct ze stanice.

Ze všech lidí, které Caran znal, byl Creed nejvíc nebezpečný a proto byl rád, že je na stejné straně.

"Argon jménem Clegan." Odpověděl.

Serandamancketal se zamračil, "To je dobře, že znám jeho zvyky. Bezpečnost stanice bude nejspíš na vysoké úrovni. Ví tvůj mladý obchodník, jak se bojuje?"

"Ne a proto s ním jde Creed." Poznamenal Caran.

"Naše odměna bude deset tisíc kreditů." Řekl Creed.

Caran věděl, že Creed by měl přijmout tenhle úkol. Jako všechno proti Bloodheartům, to byla jeho pomsta, "Souhlasím."

"Každý." Dodal Serandamancketal.

Caran se krátce podíval na Paranida a přikývl.

"A teď, kde je tvůj obchodník?" Zeptal se Serandamancketal.



Tor se právě chystal skočit do Elenina blaha, když ho Sweety informovala, že Mandalaj vstoupil do Farnhamovy legendy.

Jakmile proletěl bránou, Tor si vyžádal, "Sweety, zaměř Zařízení na výrobu štítů."

"Cíl zaměřen."

Stočil loď a sledoval průhledový displej, jak odpočítává vzdálenost. Šeptal si při tom, "Dělej, dělej."

Ačkoliv to bylo dřív než odhadoval, pořád mu to připadalo jako celá věčnost, než doletěli ke stanici.

Objevitel se naklonil a otáčel, brzdil při tom a blížil se k obrovské konstrukci stanice. "Sweety, vyžádej mi povolení k přistání."

"Povolení uděleno. Přistaň podle zelených světel."

Tor ještě víc zpomalil a nasměroval loď na venkovní vrata stanice právě ve chvíli, kdy se začaly otevírat a rozsvítily se zelené přistávací navigační světla.

Sotva vystoupil z lodi, narazil na Carana.

"Tore, to je Creed. Seznámí tě s plánem. Teď běž s ním, máme málo času." Caran se okamžitě otočil a zamířil ke své lodi.

"Raději přidej mladíku. Následuj mě." Poznamenal Creed. Tor zaváhal. Poznal, že Creed je Split, ale zdálo se mu, že něco na něm není v pořádku.

Creed rychle odvedl Tora k zaparkované Mambě a přitiskl dlaň na skener přístupového panelu. Dveře se odsunuly. "Posaď se a já nás zatím vyvedu ven." Přikázal palubnímu počítači, "Vyřiď mi povolení k odletu."

"Povolení uděleno." Odpověděl počítač. Přistávací svorky se uvolnily a jemné křivky plavidla klouzaly vpřed. Za nimi byl Serandamancketalův Prometheus vylepšený v AIC a poslední letěl Caran v lodi, kterou Tor nedokázal rozpoznat.

Jakmile proletěli venkovní branou, Tor ucítil masivní tah motorů Mamby, jak Creed spustil Posilovač výkonu motorů. S touto lodí si v AIC taky pohráli a dostali z ní o patnáct procent vyšší rychlost oproti sériově vyráběným kusům.

Caranův X-raketoplán je všechny předběhl a vydal se k bráně do Olmancketslatovy dohody.

Creed se otočil v křesle, "Takže k věci, co je to za loď, kterou hledáme?"

"Mandalaj s registrací MDL022PBT, naposled spatřen ve Farnhamově legendě."

Creed aktivoval mapu galaxie na průhledový displej a přepnul se do lokální mapy sektoru. Prošel seznam lodí a Mandalaj tam nebyl. Přepnul mapu na sektor Bala Giova radost a našel piráta kousek za branou.

"Počítači, odhadni jak dlouho nám bude současnou rychlostí trvat cesta k pirátské stanici v Brennanově triumfu."

Počítač odpověděl, "Čas potřebný na cestu, dvacet pět minut."

"Odhadni čas na cestu pro Mandalaje MDL022PBT ke stejné pirátské stanici jeho současnou rychlostí."

"Mandalaj dorazí za třicet pět minut."

Podíval se na Tora, "Dobře, takový je plán. Přistaneme ve stanici. Až přistane Mandalaj, dostaneme se k němu a zabráníme pilotovi vystoupit nebo vyložit náklad. Já se vrátím do své lodě a Caran zaútočí na stanici." Odmlčel se a usmál se, "Aktivuje se obrana stanice a umožní vzlétnout stíhačům. Dostaneš povolení ke startu a jakmile spustí siréna, tak odstartuješ. Doufám, že dřív než ostatní. Leť přímo do Výrobny štítů. Nemotej se kolem! Bude tady probíhat drsná bitva, abychom ti kryli ústup."

"A to je ten plán? Co se stane, když se na tu loď nedostaneme, potom co přistane. Nebo když ji přenese přepravním zařízením hned při přistání?" Zeptal se Tor s obavami.

"Budeme bojovat." Odpověděl Creed už bez úsměvu, "Už jsi někdy bojoval na stanici?"

"Pokud se nepočítá střelení Splita mezi oči, tak ne." Odpověděl Tor a uvědomil si, že se neměl zmiňovat, že to byl Split.

"Nejlepší, cos mohl udělat." Creed pokračoval, "První, co se obvykle stane je, že se zapnou tlumící pole. To znamená, že energetické zbraně a omračovací tyče budou k ničemu. Boj se změní ve válku nožů a projektilových zbraní, pokud nějakou máš, ale vlastní je už jen málo lidí. V každém případě je to mnohem krvavější a bojuje se na malou vzdálenost."

Tor nepochyboval, že to Creed zná z vlastní zkušenosti a vsadil by hromadu kreditů na to, že má spoustu projektilových zbraní.

"Pořád mi nejde z hlavy jedna věc. Ta osoba, co jsem zastřelil ..." Začal Tor, "... ty jsi taky Split. Proč po mě ..." Cítil, jak teplota v kabině spadla k absolutní nule, jak na něho Creed upřel tvrdý pohled plný nenávisti. Tor ještě nikdy neviděl, a už nikdy nechtěl vidět, podobný pohled.

"Už nikdy mě nenazývej Splitem." Řekl Creed pomalu, jeho hlas byl ostrý jak břitva, "Jsem jeden z Bezejmenných, nezapomeň na to."

"Omlouvám se." Přeskakoval Torovi hlas.

Creed se ještě chvíli díval tím hrozným pohledem a potom se uvolnil, "A proč tě ten Split napadl? Nejspíš se mu nelíbil tvůj obličej. A protože jsi Argon."

Konec kapitoly
Last edited by George Wills on Tue, 9. Jan 07, 09:34, edited 11 times in total.

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Fri, 11. Aug 06, 01:41

Se syknutím se zavřely venkovní i vnější dveře a zajistily se jejich zámky. - Jaký je rozdíl mezi venkovními a vnějšími dveřmi??? :o
Tři identifikované pirátské plavidla, - identifikovan(á) pirátsk(á) ...
Využitím ovládání rychlosti se mu podařilo posadit se za piráta. - to druhé (se) je tam zbytečné.
"raketa je pět set metrů a blíží se!"- je (vzdálena) ...
Tor přitáhl k sobě a stočil Objevitele do podélné rotace. - (řízení) k sobě...
Oznámil Sweety. - Oznámil(a)...
Jemné ovládání trysek a Tor se usadil za Bayamona. Jemným ovládáním trysek se Tor usadil .....
Opakované dávky setřásaly kusy štítu i přes snahu piráta o úhybné manévry. - Opakované dávky rychle ubíraly ze štítů piráta i přes jeho snahu o ....
Otáčkou ve vysoké rychlosti vypálil na druhou loď a přinutil ji uhnout bokem a pokusil se dostat za primární cíl. - Při otáčce.....lod' , přinutil ji...
Nebo to rozděl. - Poté se pokusil dostat..... Toto souvětí je tak dlouhé,že než se člověk dostane na konec,neví co bylo na začátku. A hlavně když je tam 2x (a).
Rychlá změna rychlosti - Velká ....Chápu, že to tak asi je v originále. Ale v češtině to zní zvláštně.
Tor zahlédnul explozi jisker prskajících do prázdna, jak explodovala horní zbraň. - Tor zahlédnul výbuch. Jiskry prskaly............

V této kapitole používáš značně dlouhá souvětí. Což je myslím zbytečné. A navíc se to hůře čte. Samozřejmě překládat text tak, aby se neopakoval a při tom věta zněla dobře je problém. :shock:
Doufám,že to nebudeš brát jako kritiku. Ale jako upozornění. :)
I když si sám chtěl abychom byli tvrdí :lol:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Fri, 11. Aug 06, 10:16

Moonman wrote:Doufám,že to nebudeš brát jako kritiku. Ale jako upozornění. :)
I když si sám chtěl abychom byli tvrdí :lol:
Rozhodně to beru jako kritiku, o kterou jsem si sám požádal. :wink: Ale hlavně jako obrovskou pomoc, speciálně pak od tebe. Jsi jednoznačně nejvýkonější chytač mých chyb :lol:
Moonman wrote:Se syknutím se zavřely venkovní i vnější dveře a zajistily se jejich zámky. - Jaký je rozdíl mezi venkovními a vnějšími dveřmi??? :o
Další můj přešlap, samozřejmě tam mělo být vnější i vnitřní dveře. Ale pro přesnost a pro ty, kdo jsou zmatení z tolika dveří:
Když ve volném prostoru potřebuje pilot opustit loď, oblékne si skafandr s podporou života (dýchání, teplota, tlak atd.) otevře vnitřní dveře a vleze do prostoru mezi vnitřní a vnější dveře (nazvěme ji třeba vyrovnávací komora). Loď z toho prostoru odsaje vnitřní atmosféru lodi a otevře vnější dveře a pilot může ven. Kdyby tam byly jen jedny dveře, tak by zbytek posádky a vnitřní vybavení lodi asi měli docela problém při otevření dveří. A i osoba ve skafandru by si asi ublížila v okamžiku, kdy by byla vysáta do vesmíru.
Další z využití může být přechod z prostoru boronské stanice do lodě. Po vstupu do komory přes vnější dveře se tyto zavřou a odsaje se smradlavá, čpavková atmosféra a nahradí se čistou z lodě (nebo se spíš asi přefiltruje nebo tak něco). A teprve potom se otevře vnitřní vstup do lodě. Zároveň v tomto prostoru může proběchnout anti biologiská a anti toxická kontrola a případná očista, aby se do lodě nezavlekla nějaká kontaminace.
Moonman wrote:"raketa je pět set metrů a blíží se!"- je (vzdálena) ...
Tor přitáhl k sobě a stočil Objevitele do podélné rotace. - (řízení) k sobě...
Tahle část s raketama měla vyznít tak, že všechno probíhá tak rychle, že se to vlastně nedá ani popsat. Už jsi někdy kličkoval a kolem tebe lítala jedna nebo víc raket a každá z nich tě mohla poslat do ... (hlavního menu)? Jsou to chvíle, kdy není čas ani dýchat, natož pak mluvit nebo popisovat situaci. Proto i hlášení vzdálenosti musí být co nejkratší - na slovo vzdálenost tam není čas, protože v té době už má znít další hlášení vzdálenosti. Mercenary to popsal tak, že mě to pohltilo a slupnul jsem stránku a půl najednou, i když jsem chtěl přeložit jen jednu další větu. Mě se to evidentně tak dobře nepovedlo, i když jsem co nejtěsněji vycházel z originálu ... budu to muset nějak přehrabat, ale rozhodně bych chtěl zachovat atmosféru stresu, strachu a nedostatku času na cokoliv.

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Fri, 11. Aug 06, 10:35

Určitě je všem jasné, že si tam chtěl napsat vnější a vnitřní dveře. Já jsem to bral jen trochu s humorem.

Co se týká zbytku. Zřejmě je to tak zdlouhavě psáno i v originále. Ovšem má English není až tak dobrá :( abych to porovnal. Takže je to na tobě jak to upravíš, či nikoli :wink:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Fri, 18. Aug 06, 13:52

A další kapitola je přeložená ...

V poslední době jsem toho moc nepřeložil, v práci je frmol a moje děti mě nechtěly moc pouštět k počítači :cry:
Ale od pondělí by to mohlo být lepší ... má mi přijít nový noťas a tak bude zase na čem překládat :wink:
A snad se dostanu i k aktualizaci .pdf verze.

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Fri, 18. Aug 06, 16:44

George Wills wrote:A další kapitola je přeložená ...

V poslední době jsem toho moc nepřeložil, v práci je frmol a moje děti mě nechtěly moc pouštět k počítači :cry:
Ale od pondělí by to mohlo být lepší ... má mi přijít nový noťas a tak bude zase na čem překládat :wink:
A snad se dostanu i k aktualizaci .pdf verze.
jj, ja si ji poctive pokazde stahuju ;). Kolik ze to ma celkem kapitol ? :-)

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Mon, 21. Aug 06, 08:39

JXP wrote:Kolik ze to ma celkem kapitol ? :-)
1. TradersTale - 25 kapitol/226 stran orig.
2. NewFrontier - 22 kapitol/243 stran orig.
3. The Gate - 16 kapitol/186 stran orig.
4. Homebound - 22 kapitol/225 stran orig.

poslední nepřímo navazující kniha A momentary lapse of reason je zatím v rozepsaném stavu a Mercenary je u 11. kapitoly

Nevím, kam až to dotáhnu, je to časově docela náročné. Ale zatím mě to pořád baví překládat ... už tak moc mě to nebaví opravovat, ale to se musí nějak překousnout. :wink:

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Mon, 21. Aug 06, 17:40

George Wills wrote:
JXP wrote:Kolik ze to ma celkem kapitol ? :-)
1. TradersTale - 25 kapitol/226 stran orig.
2. NewFrontier - 22 kapitol/243 stran orig.
3. The Gate - 16 kapitol/186 stran orig.
4. Homebound - 22 kapitol/225 stran orig.

poslední nepřímo navazující kniha A momentary lapse of reason je zatím v rozepsaném stavu a Mercenary je u 11. kapitoly

Nevím, kam až to dotáhnu, je to časově docela náročné. Ale zatím mě to pořád baví překládat ... už tak moc mě to nebaví opravovat, ale to se musí nějak překousnout. :wink:
jsi skvely, nejlepsi ... to by stalo za vydani i knizne ... koupil bych :-D.

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Mon, 21. Aug 06, 19:16

"Tore, docela mě překvapuje, že ty voláš mi." - voláš mě. ,že mi voláš.
, bubnujíc prsty a pult. - o pult.
"Serande, to jsem já Caran." "Co si přeješ?" Zeptal se Caran. - Zeptal se (Serand).
Zášlehy motorů větších lodí s ním krátce zamíchaly. - možná spíš (zamávaly).
Xperimentálních :? není to náhodou experimentálních. Ovšem mohu se samozřejmě plést, nebo je to tvůj záměr :?:
a v počkáte v kotvišti až přistane Mandalaj. - a počkáte v ...
Až přistane Mandalaj, dostaneme se němu a zabráníme... - se k němu...
jakmile spustí siréna, takže odstartuješ, doufám ,dřív než ostatní. - ,tak odstartuješ. Doufám,že dřív než ostatní.
, že ze zapnou tlumící pole. - že se ...
pokud nějakou máš a vlastní je už jen málo lidí. - máš, ale vlastní je ...
Tor ještě nikdy neviděl a už nikdy nechtěl vidět podobný pohled. - to je vsuvka tak by měla být oddělena čárkami. ,(a už nikdy nechtěl vidět),...
"Už nikdy měl nenazývej Splitem." - mě nenazývej..
Přeskakovat Torovi hlas. - Přeskakoval...

Toto sou mé postřehy. Snad sem nic nepřehlédl :roll:
Vydím,že se teprve blížíme do poloviny první knihy :D

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Mon, 21. Aug 06, 22:10

mimochodem nechci bejt dotěrnej ale kdy by mohla bejt další kapitola

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 22. Aug 06, 12:49

Moonman wrote:Xperimentálních :? není to náhodou experimentálních. Ovšem mohu se samozřejmě plést, nebo je to tvůj záměr :?:
Není můj, ale záměr to je ... je to taková slovní hříčka, ta loď jednak je opravdu experimentální, ale hlavní je tam to její X, je to vlastně první loď X ... tou historie X-universe začala. Bylo to ještě poblíž Země.

Je to podobné jako X-tension ... jednak je to vlastně rozšíření X-BtF (Extension), ale zároveň to vyjadřuje jakési napětí v té hře (tension) ...

Možná, že v X-perimentální by bylo zřetelnější, že jde o jakýsi záměr :wink:

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Tue, 22. Aug 06, 15:59

Jj... X-perimentální : by vypadalo rozhodně lépe :wink:
Jinak se už moooc těším na pokračování. Hlavně jak Tor bude zachraňovat Tris :D

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 22. Aug 06, 16:21

Moonman wrote:Jj... X-perimentální : by vypadalo rozhodně lépe :wink:
Jinak se už moooc těším na pokračování. Hlavně jak Tor bude zachraňovat Tris :D
To bude vážně masakr, skoro bych řekl nevhodné pro děti do 15 let :star: :D

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Fri, 25. Aug 06, 06:20

George Wills wrote:
Moonman wrote:Jj... X-perimentální : by vypadalo rozhodně lépe :wink:
Jinak se už moooc těším na pokračování. Hlavně jak Tor bude zachraňovat Tris :D
To bude vážně masakr, skoro bych řekl nevhodné pro děti do 15 let :star: :D
udelej prosim nove pdf ... je to jen do kapitoly 5 :-(.

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Fri, 25. Aug 06, 06:38

jestli chceš já to mám všechno v .doc

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Fri, 25. Aug 06, 07:58

souky wrote:jestli chceš já to mám všechno v .doc
jasne, neni problem ... pdf si udelam ;).

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Fri, 25. Aug 06, 08:44

georgi doufám že nevadí že budu distribuovat všech 10 kapitol v .doc nic sem v nich neupravoval jen sem je posbíral a dal do jednoho souboru

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Fri, 25. Aug 06, 08:56

souky wrote:georgi doufám že nevadí že budu distribuovat všech 10 kapitol v .doc nic sem v nich neupravoval jen sem je posbíral a dal do jednoho souboru
když to nebudeš dělat za účelem vytvoření zisku, nebudeš to prodávat do nějakého vydavatelství nebo někomu podobnému, tak to klidně rozšiřuj ... jen bys mohl uvádět odkaz na toto forum, aby se případní zájemci mohli připojit ke čtenářům-korektorům :-)

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Fri, 25. Aug 06, 09:04

tak tady to máte
http://up-file.com/download/184da077045 ... k.doc.html
já sem sem se radši nejdřív zeptal :D

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Sat, 26. Aug 06, 22:45

Willisi, prosim te, kdepak najdu tebou zminovanou obalku ... nejak ji nemuzu najit ;).

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”