Traders Tales - Mercenary - Kapitola 9

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Traders Tales - Mercenary - Kapitola 9

Post by George Wills » Fri, 4. Aug 06, 13:00

Kapitola 8
Kapitola 10

Kapitola 9 - Doručení

Tor zkontroloval čas uplynulý od jeho příletu a uvědomil si, že vylepšení jeho lodi by už mohlo být namontované.

Vstal a vydal se do přistávacího prostoru. Než tam však došel, zastoupil mu cestu velký Split, který ho chytil za klopy kabátu.

Split křičel, "Canrutakame?" Tor byl vyděšený a nechápal o co jde.

"Cože? Já nerozumím?" Omlouval se Tor.

"Canrutakame?" Křičel Split znova a potom ho odhodil dozadu.

Tor dopadl na levou nohu, ztratil rovnováhu, protočil se a dopadl na ruky a na kolena. Vstal a ohlédl se, oči vytřeštěné, uviděl, že Split již vytáhl svou pistoli a mával s ní směrem k němu. Jeho srdce tlouklo tak rychle a usilovně, že cítil, jak mu krev pulzuje na krku a v hlavě.

Tor vlastně dodnes přesně neví, co se stalo potom, všechno se přihodilo tak rychle, prostě reagoval. Z výrazu tváře útočníka bylo jasně čitelné náhlé překvapení, když ho Tor trefil přesně mezi oči. Jeho tělo se ještě pár sekund drželo vzpřímené a potom se náhle zhroutilo k zemi.

Tor zbledl a začal se třást. Rychle vsunul pistoli zpět do pouzdra pod pláštěm a stáhl si kapuci víc přes obličej.

"Pěkná trefa." Byl to zřetelně Argonský hlas a byl blíž, než by se Torovi líbilo.

Podíval se bokem na Derta Tilitea, štíhlého s ostrým, lstivým obličejem a páskou přes levé oko.

Pirát se nahnul dopředu a potichu prohodil, "Nejspíš to byla jen náhoda a obrovské štěstí, ale vypadalo to efektně."

Dert otočil hlavu a křikl na dva společníky mrtvého Splita, "Odtáhněte si tu věc pryč." Podívali se na něho a potom se upřeně zahleděli na Tora, než uposlechli.

Pirát se opět obrátil k Torovi. "Vyzval tě, tasil první a prohrál. Takže můžeš odejít. Ale malá rada. Moc dlouho se tu nemotej." Nadechl se a pokračoval, "Splitové respektují dobré bojovníky, ale jsou tu i takoví, kteří si mohou myslet, že to byla jen náhoda a ne zručnost a budou si to chtít ověřit."

Když lidé okolo zjistili, že už nebude žádná další zábava, začínali si znova povídat. Dert se ještě rozhlédl, přikývl na pozdrav a odkráčel pryč.

Torovi to nemuseli říkat dvakrát. Rozhodným krokem šel přímo do své lodi. Jakmile se za ním zavřely vzduchotěsné dveře, cítil, jak se mu sevřel žaludek.

Třásl se, když prohrabával jednu ze skříněk, z které vytáhl láhev vesmírného paliva.

"Sweety, je už dokončena montáž vylepšení?" Přeskakoval mu hlas, když se ptal.

"Podpora života pro nákladní prostor je nainstalována a plně funkční." Odpověděla Sweety.

"Dobře, teď nás odsud dostaň pryč."

"Povolení k odletu uděleno." Přistávací svorky se uvolnily a loď vyplula směrem ven ze stanice.

"Sweety nastav kurz do Argon Prime a prostě mě tam odvez." Odšrouboval víčko a pořádně si přihnul.

"Je všechno v pořádku, Tore?"

"Kromě toho, že na mě bezdůvodně zaútočil Split a já jsem mu prostřelil hlavu, je všechno v pohodě." Tor zněl spíše naštvaně než vystrašeně.

Sweety chvíli vyhodnocovala vzorec jeho hlasu, "Můžu udělat něco, čím bych ti pomohla?" Ozvala se.

Tor vypadal překvapeně a potichu odpověděl, "Děkuji Sweety, ale jen se potřebuji trochu opít." A znova se napil, "Nějaké zprávy od Fenagalase?"

"Volal sem třikrát, vyhodnotila jsem metodu, kterou používáš při obchodování a nasměrovala ho na několik 'příležitostí'. Moje poslední analýzy ukazují, že by měl změnit sektor, aby zlepšil generování kreditů." Odpověděla Sweety.

Tor si zase přihnul, "To ty všechno umíš?"

"Moje umělá inteligence je navržená tak, aby vyhodnocovala situace a nabízela volby pilotovi v průběhu bojových akcí, adaptujíc se na každou situaci, která nastane." Odpověděla Sweety.

Sweety vyvedla Objevitele ven z Pirátské stanice a zaměřila bránu do Díry.

"Fenagalas doručil zásilku a očekává další pokyny." Oznámila Sweety o několik minut později.

"Propoj nás, Sweety." Vyžádal si Tor, "Fenagalasi, jak to jde?"

"Velmi dobře, pane, právě jssem doručil energeticské články podle rozzkazzu. Kam mám letět dál?" Zeptal se Fenagalas hlasem úředníka.

"Ve tvém sektoru je jedna brána, kterou ještě nemáme identifikovanou v navigačním systému. Chci, aby jsi v tom sektoru vypustil satelit. Sweety ti pak dá další pokyny, kam máš letět." Odpověděl Tor, vesmírné palivo už začínalo účinkovat.

"Ano, pane."

"Brzo se zase uslyšíme, Tor konec."

Sweety vypnula komunikaci a naladila kanál s muzikou, ale nastavila jen nízkou úroveň hlasitosti. Tor se natáhl na lůžko v zadní části kabiny a upadl do divokého snu.

Probudil se o několik hodin později, když Sweety vletěla do sektoru Argon Prime. Ztěžka se na lůžku nadzvedl a přetočil se do sedu. Nohy mu přistály na podlahu.

Protíral si oči a zeptal se, "Kde jsme?"

"Vstoupili jsme do Argon Prime." Odpověděla Sweety.

"Jak dlouho jsem byl mimo?" Zívnul a protáhnul se.

"Čtyři hodiny."

"Přihodilo se něco podstatného?" Vstal a dovrávoral do kokpitu.

"Máme nyní navigační data ze systémů Královnin prostor a Rolkův proud. Sup převáží energetické články mezi těmi dvěma sektory." Reagovala Sweety.

Tor se usadil v pilotním křesle a vytáhl svůj zápisník. Připojil ho k palubnímu počítači. Procházel nabídkami a zkontroloval stav kreditů.

"Vypadá to, že bych měl Fenagalasovi zvýšit plat." Poznamenal Tor. Jeho hotovost se vyšplhala téměř na čtyři sta tisíc kreditů.

"Chceš, abych mu zavolala?" Zeptala se Sweety.

"Nejdřív dokončíme tuto práci a zbavíme se nákladu." Odpověděl Tor, "Přebírám řízení, Sweety. Zaměř mi Obchodní stanici."

Na průhledovém displeji se zobrazily směrové šipky a vzdálenost. Řízení lodi pomohlo Torovi se probrat. V poslední době si docela zvykl na línější přístup.

"Sweety, vyžádej pro mě povolení k přistání."

"Povolení k přistání uděleno. Přistaň, až uvidíš zelená světla."

Obrovské venkovní vrata se pomalu rozjížděly od sebe a koridor přistávacích světel zezelenal. Tor udržoval loď na nízké přibližovací rychlosti, dokud nepřevzal kontrolu nad lodí staniční přistávací počítač.

Přesně jak očekával byla loď navigována mimo hlavní přistávací prostor do zabezpečené zóny. Svorky zajistily loď charakteristickým žduchnutím do venkovního pláště. Tor nechal pistoli a omračovací tyč na stole a vyšel do přistávacího prostoru.

Caran a další agenti obstoupili Tora. Vykládací robot uvolnil zámky nákladového prostoru.

Oslovil Tora, "Takže ses vrátil." V jeho výrazu byl zřejmý lehký závan emocí.

"Konečně." Dodal Tor.

"A máš nějaké počítačové díly navíc." Caran si prohlížel svůj zápisník. Zobrazoval seznam nákladu Objevitele.

Tor si povzdechl, "Kdyby jste jen věděl, co všechno jsem musel udělat, jen abych je získal."

Caran odpověděl, "Jsem si jistý, že by to byl zajímavý příběh, ale snad někdy jindy."

Robot vyložil kontejnery a převážel je k druhé lodi. Tor poznal, že je to planetární dopravník.

Caran podal Torovi svůj zápisník, "Převod kreditů, zkontroluj si to a potvrď."

Prohlédl si ty čísla a přiložil palec na displej. Zkontroloval, že převod proběhl a podal zápisník zpátky Caranovi.

"Výborně, bylo mi potěšením pane Gralle. Tak zase někdy příště." Tor se otočil a zanechal Carana na ploše přístaviště, zatímco ho agenti sledovali, jak se vrací do lodě. Když se vzduchotěsné dveře uzavřely, vrátili jeho loď do normálního přistávacího prostoru.

Vyhledal zástupce stanice, prodal jim zbývajících šest jednotek počítačových dílů a naložil čtyři další satelity.

Tor si prostudoval nabídku loděnice a udělal pár výpočtů. Nakonec si objednal nového Vzpěrače s deseti megawattovými štíty. K tomu rozšíření nákladového prostoru o tři sta padesát jednotek a maximální vylepšení motorů a ovládání lodi.

Poradil se se svou lodí, "Sweety, potřebuji pilota pro tu novou loď, poradíš mi něco?"

"Záznamy ukazují, že nový obchodní android řady dvanáct se jeví jako nejefektivnější a nejoblíbenější mezi vlastníky stanic. Stojí čtyři tisíce kreditů." Odpověděla.

"To zní dobře."

Nový náklaďák opustil loděnici s androidem na palubě. Sweety zkontrolovala Vyhledávače nejlepšího nákupu a prodeje a označila androidovi pár stanic, které má navštívit.

Tor utratil další kredity, když nechal vylepšit motory a ovládání Objevitele na maximum. Poté co vypustil satelit v Argon Prime, vydal se do Ringova měsíce. Chvíli mu trvalo, než si zvyknul na obrovský nárůst rychlosti. Cesta přes sektor mu zabrala jen poloviční dobu.

"Tore, prošla jsem záznamy o nákladech TB Pride a porovnala je s účtem té lodi. Ačkoliv vozí plný náklad, zisk odpovídá menšímu množství." Oznámila Sweety.

"Vypadá to, že z něho roste pravý Teladi. Zavolej ho." Usmál se Tor.

"Ano, pane." Reagoval Fenagalas.

"Jak se daří?" Zeptal se Tor.

"Velmi dobře, pane. Ssluššné zzissky."

"Výborně! Sweety mi řekla, že děláš nějaké melouchy." Prohlásil Tor a sledoval, jak se bude mladý Teladi tvářit.

"Ne, pane." Teladi byli všeobecně známí svým nevhodným chováním, hlavně co se týká obchodních praktik.

"To je v pořádku. Stejně jsem se chystal změnit tvoji pracovní smlouvu." Tor se podíval na průhledový displej a snížil rychlost, aby stihnul ukončit hovor, než proskočí bránou. "Ke svým padesáti kreditům za cestu můžeš používat dvě procenta nákladového prostoru, tedy třicet dva jednotek, pro vlastní obchodování. A dále, když objevíš obchodní nabídku s velkým ziskem, dej mi vědět a já ti dám deset procent z prémie."

Mladý Teladi si to rychle propočítal v hlavě a usmál se, "Ssouhlassím, pane."

"Na brzkou slyšenou, Tor konec." Stočil loď na bránu a zrychlil.



Clegan byl zpátky na Pirátské stanici patřící Tredamonus. Byla celá přebudovaná, měla teď hladké tvary ve stylu nových základen. I karanténa už byla zrušena.

V baru byli návštěvníci, ale Clegan zavedl omezený přístup k trávě a vesmírnému palivu. Obyvatelům byly přidávány odvykací léky do všech nápojů, které si objednali.

Jeden z vedlejších účinků byl hlad a tak podvyživení zákazníci začali přibývat na váze. Ale stále měli před sebou dlouhou cestu, než se dostanou do stavu, aby mohli být Cleganovi užiteční.

Farma na sny a Místo blaženosti zanechali v Cleganovi podezření. Obě stanice byly ve vyjímečně dobrém stavu. Farmu na sny očividně udržovalo osm starých Teladských zahradníků, ve skladišti měli slušné množství energetických článků.

Farma měla v provozu pouze osm skleníků na udržení genetického fondu, pěstujících trávu. Obrovské pěstovací skleníky byly prázdné a dočista vydrhnuté. A pouze dva z udržovacích skleníků pěstovaly čistou Antrodskou trávu, v těch ostatních byly různí kříženci.

Zbytek stanice byl čistý, většina údržbářských robotů vypnutá. Ti zbývající čistili a kontrolovali stav prázdné farmy.

Místo blaženosti na tom bylo podobně. Deset Teladských údržbářů čas od času obdrželo a zpracovalo z Farmy na sny pár jednotek Bažinatky. Potom obvykle většina posádky obou stanic zaletěla do centra sektoru, prodali trávu a zpět přivezli potřebné zásoby.

Cleganovi to připadalo zvláštní. Tredamonus měla kontrolu nad stanicemi. Zároveň měla na své lodi Přepravní zařízení, což ji umožňovalo cestovat mezi kanceláří a lodí, aniž by ji kdokoliv zpozoroval.

Vstoupil do její kanceláře a ucítil, že se zapnulo tlumící pole. Podíval se na Tredamonus zvídavě.

Dívala se na něho Teladskýma očima a ani nemrkla. "Mussíme ssi promluvit! Něcso na pití?" Zeptala se.

Clegan přikývl a zeptal se, "O čem?"

"Proč jssi vlasstně tady," Nalila velkou sklenici vesmírného paliva a podala mu ji, než se posadil před její stůl.

Usadil se, "Jsem tady, abych nakoupil trávu."

"To tvrdíšš. Větššina lidí, cso ssem přiletěli nakoupit trávu, rychle odlétá a užž sse nikdy nevracsí." Napila se, "Nepřesstavují stanicsi. To nepřinášší žžádný zzisk. A to obvykle Bloodheartové nedělají."

Clegan si usrkl nápoje, "A Bloodheartové nebudou zrovna potěšeni, když jim řeknu, že se tady válíš a výroba stojí."

Tredamonus si dovolila krátký úsměv, "Hraješš nebezzpečnou hru Cslegane."

"Tato stanice je bránou k Antrodské trávě. Až doposud jsi úspěšně odrazovala pirátské klany od toho, aby sem přitáhli a převzali stanici." Clegan se na chvíli odmlčel a znova si usrknul, "Na základě toho si dokáži představit, že mi Feran přikáže, abych obsadil tuhle stanici a převzal nad ní kontrolu."

"Neudělal jssi to užž?" Podotkla.

"Pouze na povrch."

"To je ten důvod, proč jssou tvoji piloti námezzdní žoldácsi najatí přímo tebou a ne Bloodheartama." Vyvodila Tredamonus.

"Velmi dobře, pátrala jsi." Odpověděl Clegan, "Všechno vybavení bylo pořízeno z jiných zdrojů. Jednou do stanice začne proudit tráva a já tak budu mít další zdroj kreditů. Potom tady uvidíš Laserové věže, nové stíhače a dorazí také linka na výrobu stíhačů."

"To zzní, jako byss očekával problémy?" Zeptala se Tredamonus.

Tentokrát byl Clegan na řadě, aby se zasmál, "Doufám, že ne, ale musím počítat se vším! A nerad bych měl nůž v zádech."

"Tak jak sse dohodneme?" Teladská mysl poznala, kde se dá udělat zisk.

"Dohodneme? Myslím si, že jsi bohatší, než se zdá. Tyhle stanice vyráběly v posledních letech trávu v klidu a pravděpodobně ve velkém množství. Nemyslím si, že peníze je to, co bys chtěla."

Usmála se, "V mém věku by sse ode mě normálně očekávalo, že předám vedení mladššímu výkonnému řediteli, nejsspíšš členovi rodiny. Ale to není můj případ." Tredamonus se napila, "Moje rodina je finančně zzabezzpečená. Já potřebuji někoho, komu můžžu věřit, aby po mě převzal obchody."

"A udržel další stanice v tajnosti?"

"Nehledej dalšší sstanicse." Zareagovala s pevností v hlase. "Mysslím ssi, žže byss mohl být dobrým velitelem této sstanicse. Můžžešš chránit vsstup do pole assteroidů. Já najmu mladššího Teladi, který sse naučí vššechno o výrobě trávy. Ty dodášš energeticské články a dalšší zzbožží, které budeme potřebovat a my ssi to vyzzvedneme výměnou zza zzpracsovanou trávu."

Clegan už měl plány, jak se stát velitelem stanice, až přijde ten správný čas. Tredamonus předešla jeho tah, takže převzetí stanice může být otázkou dohody a ne násilí. To mu dávalo volnou ruku ve vylepšení vnitřní bezpečnosti stanice bez rizika naštvání Tredamonus a ztráty dodávek Vesmírné trávy.

Tredamonus se už připravovala opustit sektor a přestěhovat se do svého domovského sektoru Modrý zisk. Odtud by potom řídila obchody přes satelit umístěný na Místě blaženosti. Clegan byl mazaný a vypočítavý, když povede pirátskou stanici, ulehčí mu to udržovat cizí pirátské klany dál od stanice a zabrání jim tak, aby našli a převzali kontrolu nad ilegálními továrnami.

"Dobrá. Až přijde čas, předáš mi stanici a já budu zajišťovat bezpečnost tvých továren. Veškerá produkce trávy bude proudit přes mou stanici." Clegan vyjasnil podmínky a dodal, "A jaký bude tvůj podíl?"

"Čtyřicset procsent." Odpověděla okamžitě.

"Teď ale potřebuji kredity, abych to mohl rozběhnout. Pokud budeš ochotná něco investovat, uzavřeme dohodu." Dodal.

Zvedla svou pěst a srazili klouby k sobě, potom v klidu dopili.

Clegan sestupoval dolů k baru. Zahlédl Korecmancketrase, Paranidského žoldáka, který několik let bojoval v armádě, než ho potupně vyrazili za neuposlechnutí rozkazů během těžkého střetnutí s Xenony.

"Koreku."

"Clegane?" Odpověděl Paranid hlubokým hrubým hlasem.

"Potřebuji, abys byl mým zástupcem na této stanici." Clegan už s tímto Paranidem pracoval dřív a věděl, že mu může důvěřovat. Korecmancketras byl důsledný ve své práci a neměl rád hlupáky.

"A?"

Clegan přenesl data ze svého notesu na zápisník Paranida. "Potřebuji, abys to tu zařídil." Korecmancketras procházel seznamem a dál poslouchal Clegana, "Většina z toho jsou vnitřní senzory, tlumící pole a jiné bezpečnostní vybavení. Projdi plány stanice a urči, kam je instalovat. Chci mít zóny s omezením přístupu a obchodní zóny. Návštěvníci by měli být jen v barech, hernách a jídelnách."

Paranid přikývl, "Kdy mám začít?"

"Ihned! Neviděl jsi Nyeshtu?"

"Sedí v baru." Odpověděl Paranid a odešel směrem k údržbářským robotům.

Clegan se ji vydal hledat, když mu na zápisník přišla naléhavá zpráva.

"Clegane, máme informaci týkající se místa pobytu toho pilota Flotily."

"Pokračuj."

"Sledoval jsem osobní komunikaci mezi Vanartem Beckem v Argon Prime a Tris Matayahovou na Baltock Victory
v Bariéře."

"Pošli mi přepis toho rozhovoru." Přikázal Clegan.

Rychle prošel text a usmál se. Schoval zápisník do kapsy a pokračoval v cestě do baru.

Nyeshta pila velké pivo Terrasova Noha a pročítala si technickou aktualizaci. Podívala se na přicházejícího Clegana a usmála se. Byla to blond Argonka se sportovní postavou okolo třicítky, ale vypadala mnohem mladší. Měla zářivě zelené přátelské oči. Na levé tváři měla tenkou bledou jizvu od exploze konzoly během mimořádně riskantního střetnutí s Boronskou obrannou letkou v sektoru Šťastné planety.

Jak už věděl, pod přátelskou maskou byl nelítostný žoldák, schopný bez zaváhání proříznout člověku hrdlo, když se jí postaví do cesty.

Clegan ji nezaměstnával jen proto, že uměla bojovat a vypadala dobře, ale hlavně pro její rozsáhlé technické znalosti o stavbě lodí.

"Tak co se přihodilo?" Zeptala se a její hlas byl jemný a lehce ochraptělý.

"Potřebuji, aby sis prohlédla montážní prostory a řekla mi, co všechno potřebuješ. Jaké vybavení a zásoby." Odpověděl Clegan.

Nyeshta nazdvihla obočí, "Rozjíždíme výrobu?"

Usmál se, "Stanice je naše! Musíme ji opevnit a získat nějaké další piloty."

Taky se usmála, "To mi dává příležitost postavit Chaos verze jedna."

"Co to je?" Zeptal se tak, aby nezněl příliš podezíravě.

Pořád se smála. "Loď mé vlastní konstrukce."

"A nějaké detaily?"

"To uvidíš, až ji dokončím." Napínala ho.

"Hmmm. Ale nejdřív dáš dohromady několik Bayamonů verze tři a sadu Mandalajů verze čtyři." Přikázal Clegan.

"Napiješ se se mnou?" Změnila téma.

"Bohužel ne, ještě musím něco zařídit." Odpověděl.

Nyeshta vypadala zklamaně a objednala si další pití. Sledovala Clegana, jak odchází a potom se vrátila k svému zápisníku. Při odchodu zahlédl tělo zhroucené u baru, střela z pistole v hrudníku. Jeden z místních ji věnoval příliš mnoho pozornosti a takhle nešťastně skončil.

Tris povýšila z vojína na mladšího pilota, hlavně díky převelení na Baltock Victory. Vojín byla obvyklá hodnost staničních pilotů a pilotů trénujících na akademii. Po ukončení tréninku bylo povýšení na mladšího pilota běžné a převelení na mateřské lodě nebo torpédoborce bylo na doporučení.

Život na Baltock Victory byl velmi odlišný od života na stanici, na který byla zvyklá. Na lodi sice byly bary a odpočinková centra, ale život byl vojensky organizovaný. Bez uvolněné atmosféry spojené s mnoha hodinami pohybu mezi civilisty.

Začínala si zvykat na celou skupinu nových tváří. Letka, do které byla přiřazena měla celkem šest lodí, dva velitelé každý s párem stíhačů v sestavě. Bourač, který byl Tris přidělen, byl o hodně pomalejší než Objevitel, na kterého byla zvyklá a také mnohem méně obratný. Vyžadovalo to hodně zručnosti, aby dobře využila vlastnosti lodě.

Nyní, několik dní po rozhovoru s Vanartem, měla konečně povolení opustit loď. Smluvili se, že se setkají na Obchodní stanici v Herronově mlhovině. Neustále sledovala mapu sektoru a hledala možné piráty. Zjistila, že až nápadně málo lodí by mohlo spadat do této kategorie. Argonská Flotila se jen zřídka obtěžovala kontrolou lodí, které ještě nebyly přistiženy při pašování.

Její schopnosti pilota se značně zlepšily a v mnoha ohledech převyšovala své kolegy. Ačkoliv musela připustit, že za Polmanckelestem pořád daleko zaostává. O to víc byla opatrná.

Když počítač obchodní stanice převzal kontrolu a naváděl loď do přistávacího prostoru, Tris se konečně uvolnila. Jako běžný návštěvník stanice parkovala ve veřejné části přístaviště.

Kdyby se při přistávání nevěnovala přípravě zavazadel, mohla si všimnout nápadně známého Objevitele parkujícího o několik míst vedle. Taky by si mohla všimnout velmi neobvyklých tvarů Splitského Vlka v barvách žoldáků.

Když přistávací svorky zajistily loď, rychle vyšla ven. Zběžně se rozhlédla kolem, aby našla cestu a zamířila k výtahu. Bylo tam několik vstupů a ona si vybrala ten vpravo od recepce údržby. V přistávacím prostoru byl čilý ruch, po ploše se pohybovaly skupinky obchodníků a robotů údržby.

Úplnou náhodou asi padesát metrů nalevo od ní vystoupil z výtahu Tor, zrovna když opouštěla svou loď. Chystal se na ní zavolat, když si všimnul zahalené postavy, mířící cíleně k jejímu Bourači. Pomalu se pohyboval k lodím a sledoval tu osobu.

Raději si vytáhnul osobní zápisník pro případ, že by se ta osoba otočila jeho směrem a on musel předstírat, že si něco čte.

Na dosah od Trisiny lodě se postava přikrčila a položila něco na trup lodi. Nedokázal rozeznat, co to bylo, jen, že to bylo malé. Postava se zase zvedla a odkráčela jeho směrem. Koukal se na displej a když už byla blízko, jakoby nechtíc do ní vrazil.

"Koukej kam šlapeš, hlupáku." K jeho překvapení to nebyl hrubý hlas Splita, ale jemný, lehce chraptivý ženský hlas.

Tor se omluvil, "Promiňte." Ale žena už kráčela pryč.

Podíval se na Bourače, ale předstíral, že si prohlíží škrábanec v laku pro případ, že by ho ta žena sledovala. Všiml si, že Tris odjela výtahem a rozhodl se ji sledovat.

Trvalo mu několik minut, než ji našel. Seděla u stolu v jídelní hale.

"Ahoj, Tris."

Rozhlédla se kolem, "Tore." Zněla překvapeně, "Takže jsi ještě naživu."

"Když jsem se naposled díval, tak ano." Zavtipkoval. "Musím ti něco ..."

Usekl větu, když Tris prudce vstala a přeběhla jídelnu, aby přivítala Vanarta.

Tor vypadal dočista zmatený a dodal sám pro sebe, "Teď asi není vhodná doba." Trisin nosič zavazadel se rozjel za Tris a Tor jen sledoval, jak dvojce odchází.



Nyeshta opustila stanici a otevřela komunikační kanál na pirátskou základnu v Brennanově triumfu, "Clegane?"

"Ano?"

"Zařízení je na lodi. Mířím zpátky na stanici." Ohlásila.

Clegan se zeptal, "Byly nějaké problémy?"

"Zatím nic, ale čím dřív budu ve volném vesmíru, tím budu šťastnější." Odpověděla s náznakem obav v hlase.

"Uvidíme se zpět na stanici. Končím." Jeho plán vycházel. Na Pšeničné farmě alfa měl připravené tři lodě Bloodheartů. Dva Bayamony a Mandalaje. Všechny byly rychlejší než ten Bourač. Mandalaj byl navíc vybavený Přepravním zařízením a Podporou života pro nákladní prostor.

Podařilo se mu usmlouvat s t’Gnht jedno zařízení PZSNLAP ze Splitské výzkumné laboratoře. Věděl o tom zařízení od pilotů Carabatů, když před nešťastnou misí parkovali na pirátské základně.

Jakmile bude pilot zajat, Bayamoni zničí Bourače a vrátí se na základnu.



Tor se vrátil zpět do své lodě, "Sweety, vypadá to, že tu ještě nějakou dobu zůstaneme."

"Co se přihodilo?"

Chvíli přemýšlel, "Něco divného se děje, ale zatím nedokážu vysvětlit co."

Dalších čtyřicet osm hodin zůstal na stanici a vzdáleně řídil oba náklaďáky. Fenagalas prokázal svou užitečnost, když vypustil satelity v Hranici království, Rolkově osudu a Atreusiných mračnech, čímž elegantně pokryl Boronské sektory hraničící s Argonským prostorem.

Fenagalas zároveň získal a doručil dvě výnosné zakázky, což slušně posílilo Torův účet. Tor risknul nákup dalšího náklaďáku, tentokrát vybral Boronského Delfína, hlavně pro jeho potenciálně obrovský nákladní prostor. Investoval do zvýšení rychlosti a citlivosti ovládání na plno, přesto byl stále žalostně pomalý. Jako pilota dosadil opět androida série dvanáct a nechal ho pracovat v sektoru Královnin prostor a převážet energetické články do Rolkova proudu. Se třemi náklaďáky převážejícími zboží se začaly kredity slušně hromadit.

Při několika příležitostech poslal Delfína do obchodní stanice a nechal zvýšit kapacitu jeho nákladového prostoru. Začal se blížit maximální velikosti a na dobré obchodní cestě vydělal téměř šedesát tisíc kreditů.

"Tore, odhalila jsem aktivitu na Bourači." Ohlásila Sweety.

"Jakou aktivitu?" Zeptal se přes osobní zápisník. Tor právě opustil jeden z pokojů v odpočinkovém centru po několika hodinách spánku a osvěžující horké sprše.

"Motory jsou zapnuté, povolení k odletu uděleno. Právě se uvolňují svorky."

"Jsem na cestě." Odpověděl Tor a rozběhl se k přistávacímu prostoru.

Konec kapitoly
Last edited by George Wills on Tue, 9. Jan 07, 09:35, edited 12 times in total.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Fri, 4. Aug 06, 13:16

Nevím, nemůžu se zbavit dojmu, že v originále ta akce vyzněla dynamičtěji, byla plnější stresu a strachu. Možná to je proto, že jsem to už četl tolikrát (při překladu a korekci), že mi to příliš zevšednělo. Nevím... :roll:

Rozhodně to není něco, co by normální člověk chtěl zažít po klidném obědě :wink:

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Fri, 4. Aug 06, 17:25

Třást se, když prohrabával jednu ze skříněk, - Třás(l) se, ...
Moje poslední analýzy ukazují, že by měl změnit sektor, aby zlepšit generování kreditů. - , aby zlepši(l) ...
Ničeho jiného jsem si nevšiml :roll:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Wed, 9. Aug 06, 13:34

Malinko víc teď lítam a mám tak míň času na překlad, ale něco málo jsem zase přidal. Objevuji krásy nových sektorů v Xperiment Fusion Project V0.2.

Ale tomu, abych to nacpal do .PDF se nějak vůbec nemůžu dopracovat. :gruebel:

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Thu, 10. Aug 06, 01:17

V jeho výrazu byla zřejmý lehký závan emocí. - byl zřejmý...
Stanice byla celá přestavěná a měla teď čisté tvary nových stanic. - No ne , že by v této větě bylo něco špatně. Jen mi zní kapánek divně. Tedy hlavně ta druhá půle ( čisté tvary ) :wink:
Farma měla v provozu pouze osm udržovacích skleníků, pěstujících trávu. - tady nevím zda spíš nemá být ( udržovaných ) :?:
Možná to tak má být. Udržovací a pěstovací skleník. Jen nevím zda bude všem čtenářům jasný rozdíl :)
Vyvodila Tredamonus. - Občas tam máš Tredamon(a)s. Tak nevím jak to je správně???
Teladská mysl poznala, kde se dá vyrobit zisk. - snad jen (udělat) by bylo vhodnější než (vyrobit).
Odpověděl Paranid hlubokým hrubým hlase. - hlasem.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Thu, 10. Aug 06, 13:31

Moonman wrote: Vyvodila Tredamonus. - Občas tam máš Tredamon(a)s. Tak nevím jak to je správně???
Stejnou chybu tam má i Mercenary a to naprosto nahodile ... mám to v seznamu chyb, které mu mám předat, až projdu celý první díl.
Já ty dlouhé jména tahám raději přes clipboard, abych v nich nenasekal zbytečné chyby a tuhle občas zapomenu opravit. :wink:

EDIT: 9. kapitola je celá a ještě mám v zásobě kousek desítky, jen co jí proženu přes spellcheck ...

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Fri, 11. Aug 06, 00:32

Zběžně se rozhlédla kolem, aby našla cestu a namířila k výtahu. - namířila si to... nebo jen - zamířila k ...
Raději si vytáhnul osobní zápisník pro případ, že se ta osoba otočila jeho směrem a on musel předstírat, že si něco čte. - že (by) se ta...
Uvidíme se zpátky na stanici. - ,až budu zpět na stanici.
Mandalaj byl navíc vybavený Přepravním zařízením a Podpora života pro nákladní prostor. - a Podporou....
Fenagalas zároveň získal a doručil dvě výnosné zakázky, což slušně Torův účet. -,což slušně (zvedlo) Torův účet.

No uvidíš. Určitě vymyslíš i lepší formulace.

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Mon, 9. Oct 06, 10:35

Tak si říkám, že už bych to vážně měl co nejrychleji dorazit, a tak se pokusím během tohoto týdne zbylé kapitolky "dokritizovat". Doufám, že už ze mě nemáš šediny. :D Vzhledem k tomu, že se ti tu u minulých kapitolek zase přidal ještě jeden korektor, což znamená, že to pořád čtou noví lidičkové, tak bych to neviděl jako úplně zbytečné :lol: .


Tor dopadl na levou nohu, protočil se a skončil na kolenou a na rukách. Vstal a otočil se, oči vytřeštěné, zahlédnul, že Split již vytáhl svou pistoli a mával s ní směrem k Torovi. - velmi podobné slůvka blízko sebe, trošku to tu kazí napětí situace. Tak bych tam něco přišoupnul ( už zase :oops: ), a na konci bych změnil slovo, protože je to popisované jakoby z pohledu Tora:
Tor dopadl na levou nohu, pokusil se udržet rovnováhu ale skončil na kolenou a na rukách. Vstal a otočil se, oči vytřeštěné, zahlédnul, že Split již vytáhl svou pistoli a mával s ní směrem k němu.

Tor vlastně přesně neví, co se stalo potom, všechno se přihodilo tak rychle, prostě reagoval. - tak na tohle už jsem taky jednou narazil mám pocit, a opět si myslím, že správnější je tu minulý čas, tedy:
Tor vlastně přesně nevěděl, co se stalo potom, všechno se přihodilo tak rychle, prostě reagoval.

Není třeba říkat, že poslední myšlenka útočníka bylo náhlé překvapení, když ho Tor trefil čistě mezi oči. - tak tahle věta skrývá opravdu velký potenciál, leč s touto formulací si dovolím nesouhlasit. Důvod je prostinký. Ono to vyznívá, že standartní poslední myšlenka je..., ale kdo to může potvrdit, na co člověk opravdu v posledním okamžiku myslel. Řekl bych, že nikdo, protože každý, koho se to týkalo je mrtvý. :D . Takže ačkoli s tím určitě nebudeš souhlasit, a já se vůbec nedivím, zkusil bych to takhle:
Těžko říct, co byla poslední myšlenka útočníka, snad náhlé překvapení vyzařující z jeho tváře, když ho Tor trefil čistě mezi oči.

Tělo chvíli stálo a potom se zhroutilo k zemi. - a hned následující větička, opět pěkná, přesto jsem neodolal :oops: :
Tělo ještě chvíli stálo, jak marně zápasilo se smrtí a potom se zhroutilo k zemi.

Pirát se nahnul dopředu a potichu prohodil, "Ale myslím, že to bylo víc štěstí, než záměr." - a pokračujem, opět bych to trošičku přepsal. Tady na něho mluví pirát a ostřílenej chlapík, tak bych si mu dovolil vložit do pusy trošku jinou formulaci, méně podle mne formální:
Pirát se nahnul dopředu a potichu prohodil, "Ale myslím, že podruhý už by's to nezopakoval. No někdo má hold kliku co?"

Nadechl se a pokračoval, "Splitové respektují dobré bojovníky, ale jsou tu i takoví, kteří uvěří a budou to chtít ověřit, že to byla jen náhoda a ne šikovnost." - a opět si trošku dovolím zaupravovat, nějak mi to takhle přijde "nemluvitelný":
Nadechl se a pokračoval, "Splitové respektují dobré bojovníky, ale jsou tu i takoví, kteří si budou myslet, že to byla náhoda a ne šikovnost a budou si to chtít ověřit."

Dert odkráčel pryč. - a protože jsem někde psal, že se budu zaměřovat hlavně na krásu textu :D , tady mi to přijde takové chudé. Co tam něco navzdory překladu přišoupnout? :P
Dert dobrácky poplácal Tora po rameni a odkráčel pryč.

Tor upadl do divokého snu na lůžko v zadní části kabiny. - tady je trošku nešikovně sloveso "upadl" použité pro dvě činnosti zároveň. Myslím že by to mohlo třeba být:
Tor na lůžku v zadní části kabiny upadl do divokého snu.

Vrávoravě se nadzvedl a otočil se do sedu, nohy mu přistály na podlahu. - tak tady opět si použil pro mě trošku zajímavé slova, co třeba:
Z těžka se na lůžku nadzvedl a přetočil se do sedu. Nohy mu přistály na studené podlaze. - vycházím z vlastních zkušeností :D

Přistávací svorky zajistily loď charakteristickým žduchnutím do venkovního pláště lodi. - tohle už ani popisovat nemusím, mám pocit že určitě už víš co se mi tu nelíbí :D
Svorky zajistily loď charakteristickým žduchnutím do venkovního pláště.

Když se vzduchotěsné dveře uzavřely, vrátili se do normální přistávací plochy stanice. - tady je to opět trošku kostrbaté, co třeba:
Když se vzduchotěsné dveře uzavřely, vrátili jeho loď do normálního přistávacího prostoru. - "stanice" na konci bych vypustil, hned v další větě se totiž objevuje.

K tomu rozšíření nákladového prostoru o tři sta padesát jednotek, maximální vylepšení ovládání lodi a maximální vylepšení motorů.
K tomu rozšíření nákladového prostoru o tři sta padesát jednotek a maximální vylepšení ovládání a motorů lodi.

Tor utratil další kredity, nechal vylepšit motory a ovládání Objevitele na maximum. - jenom bych tam přidal spojku:
Tor utratil další kredity, když nechal vylepšit motory a ovládání Objevitele na maximum.

Chvíli mu trvalo, než si zvyknul na obrovské zvětšení rychlosti. - tot je zase slovíčkaření z mojí strany, ale nějak mi to tak líp zní:
Chvíli mu trvalo, než si zvyknul na obrovský nárust rychlosti.

...s účtem té lodi. Ačkoliv loď vozí plný náklad...
...s účtem té lodi. Ačkoliv vozí plný náklad...

"Vypadá to, že z něho roste skutečný Teladi. Zavolej ho." - tady zase pro mě jen vhodnější slovíčko:
"Vypadá to, že z něho roste pravý Teladi. Zavolej ho."

Clegan byl zpátky na Pirátské stanici patřící Tredamonus. Stanice byla celá přebudovaná, měla teď hladké tvary ve stylu nových stanic.

Clegan byl zpátky na Pirátské stanici patřící Tredamonus. Byla celá přebudovaná v modernějším stylu, podle vzoru novějších základen s hladkými tvary.

Zbytek stanice byl čistý, většina údržbářských robotů vypnutá. Ti zbývající čistili a kontrolovali stav prázdné stanice.
Zbytek stanice byl čistý, většina údržbářských robotů vypnutá. Ti zbývající čistili a kontrolovali stav prázdné farmy.

Bourač, který byl Tris přidělen byl o hodně pomalejší než Objevitel, na který byla zvyklá a také mnohem méně obratný.
Bourač, který byl Tris přidělen byl o hodně pomalejší než Objevitel, na které ho byla zvyklá a také mnohem méně obratný.

Ačkoliv musela připustit, že pořád daleko zaostávají za Polmanckelestem. - chápu že je řeč o schopnostech, ale zmíněné jsou před dvěma větama, a pak to nezní podle mě nejlíp, co třeba:
Ačkoliv musela připustit, že pořád daleko zaostává za Polmanckelestem.

Když přistávací počítač obchodní stanice převzal kontrolu a naváděl loď do přistávacího prostoru, Tris se konečně uvolnila.
Když navigační počítač obchodní stanice převzal kontrolu a naváděl loď do přistávacího prostoru, Tris se konečně uvolnila.

Kdyby se předčasně nevěnovala sbíráním zavazadel, mohla si všimnout...
Kdyby se předčasně nevěnovala sbírání zavazadel, mohla si všimnout....

Úplnou náhodou asi padesát metrů nalevo od ní vystoupil z výtahu Tor, zrovna když šla k výtahu. Chystal se na ní zavolat, když si všimnul zahalené postavy, mířící cíleně k jejímu Bourači. - tak tady toho bude víc. za prvé "výtahu", celou tu druhou část první věty bych vypustil nebo opravil.
Úplnou náhodou asi padesát metrů nalevo od ní vystoupil z výtahu Tor, zrovna když opouštěla svou loď. Chystal se na ní zavolat, když si všimnul zahalené postavy, mířící cíleně k jejímu Bourači. - za druhé proč jsem zvolil zrovna tuhle variantu. A sice pokud jsem to nepomotal, tak mám pocit, že Tor vůbec s Tris od jejich společného letu s daty nemluvil, ani by neměl vědět kde je a už vůbec né jakou má loď. Naposled přec měla Objevitele a teď má Bourače. Tudíž mi přijde jasné že, Tor její loď nemohl poznat bez toho aniž by viděl jak z ní vydtupuje.

Konec, zvonec.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 10. Oct 06, 14:24

Torgen wrote:Pirát se nahnul dopředu a potichu prohodil, "Ale myslím, že to bylo víc štěstí, než záměr." - a pokračujem, opět bych to trošičku přepsal. Tady na něho mluví pirát a ostřílenej chlapík, tak bych si mu dovolil vložit do pusy trošku jinou formulaci, méně podle mne formální:
Pirát se nahnul dopředu a potichu prohodil, "Ale myslím, že podruhý už by's to nezopakoval. No někdo má hold kliku co?"
Dovolím si nesouhlasit ... chytrý a mazaný pirát by rozhodně neprohodil větu, která zní skoro jako výzva k další střelbě, když vidí někoho, kdo nepřipravený střílí tak rychle a přesně. Proč by tak hloupě riskoval a pokoušel osud, jen aby si ověřil zda-li to byla náhoda nebo zručnost? ... To by dlouho nebyl mazaným pirátem ...
Co třeba takhle: "Nejspíš to byla jen náhoda a obrovské štěstí, ale vypadalo to efektně."

Tak to by bylo k 9. kapitole snad všechno.

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Wed, 11. Oct 06, 07:33

George Wills wrote: Dovolím si nesouhlasit ... chytrý a mazaný pirát by rozhodně neprohodil větu, která zní skoro jako výzva k další střelbě, když vidí někoho, kdo nepřipravený střílí tak rychle a přesně. Proč by tak hloupě riskoval a pokoušel osud, jen aby si ověřil zda-li to byla náhoda nebo zručnost? ... To by dlouho nebyl mazaným pirátem ...
Co třeba takhle: "Nejspíš to byla jen náhoda a obrovské štěstí, ale vypadalo to efektně."

Tak to by bylo k 9. kapitole snad všechno.
Já si taky dovolím nesouhlasit :D :D , přec je popsáno jak z toho byl Tor vykulený, a tudíž bych řek, že jako "pistolník" zrovna nevypadal. Ale to je fuk. Řešení : "Nejspíš to byla jen náhoda a obrovské štěstí, ale vypadalo to efektně." se mi zdá super a krom toho opravdu vždycky přidávám řešení spíš tak pro zábavu a inspiraci a né jako plnohodnotnou náhradu tvé věty. Takže myslím, že to tady zafungovalo jak mělo. Účelem bylo, aby ta věta byla víc "obyčejná" kterou by opravdu asi člověk v takové situaci použil.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”