Traders Tales - Mercenary - Kapitola 2

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Traders Tales - Mercenary - Kapitola 2

Post by George Wills » Thu, 22. Jun 06, 11:03

Úvod a Kapitola 1
Kapitola 3

Kapitola 2 - První mise

Cestou zpět do přistávacího prostoru skoro nepromluvili. Oba se zastavili před venkovním vzduchotěsným vchodem do Objevitele. Opravářští roboti vyčistili loď zevnitř i zvenčí a vyměnili poškozené panely a konzoly.

Tris ještě prohodila, "Vydrž ještě deset minut a pak odstartuj. Mimochodem, nepoužívej své jméno při komunikaci! A nebo pro ten případ po celou dobu letu používej jméno někoho, koho znáš. Ten člověk, co na tebe bude čekat v servisním doku se jmenuje Caran Belign. Nemyslím, že budeš mít problém ho poznat. Jo a hodně štěstí."

Tor ji odpověděl s úsměvem, "Ani mě nenapadlo, že máš o mě starost."

"Osobně si myslím, že by bylo lepší pro všechny, kdyby tě poslali do důlní kolonie."

"Já vím, že to tak nemyslíš," pořád se smál.

Odepnula si omračovací obušek, "Ještě pořád není pozdě na tohle. A pamatuj si, jestli nedoletíš do stanice, najdu si tě a věř mi, že tě o bolesti naučím kompletně všechno."

Otevřel vzduchotěsné dveře a když vstupoval dovnitř, mumlal si, "Tvoje máma na tebe musí být hrdá."

Tris ho slyšela, ale byla už na cestě do vojenské části přistávacího prostoru, kde na ni čekal její Objevitel, modernější a s bojovým vybavením. Zatnula pěsti a zase je uvolnila. Jestli to může být tak nebezpečné, jak věřila, tak právě poslala člověka, polapeného okolnostmi, na smrt. Její práce teď byla držet se za Torem v diskrétní vzdálenosti a když bude mít problémy, přispěchat mu na pomoc.

Hned jak se dostala do své lodi, spustila kontrolu systému a zároveň si vyžádala povolení k odletu.

Při veškeré komunikaci z lodi použila systém pozměňování hlasu, běžný bezpečnostní postup na podobných misích. Řeknete své jméno do éteru a každý ví, koho má později hledat. Také si dočasně změnila registraci své lodi. Torovi tohle všechno raději neřekla, mohla by ho tím příliš vyděsit.

Podle jejího názoru dříve nebo později někdo vypíše odměnu za jejich hlavy, jak velkou záleží jen na tom, koho nejvíc naštvou. A potom každý žoldák nebo lovec odměn bude mít příležitost rozstřílet je na kousky.

Ačkoliv byla ve flotile jen pár roků, slyšela o fatální ceně za hrdinství. Jeden z jejich instruktorů se stal obětí mstivého útoku pět let potom, co sestřelil vůdce pirátského klanu Bloodheart.

Vesmír jen těžko odpouští a podle ni si to Tor ještě neuvědomil.

Řízení lodi převzal vnitřní přistávací systém stanice, svorky se s lehkým žduchnutím uvolnily a loď s motory na minimální chod opustila kotviště. S lehkostí se připojila do zdánlivého chaosu přistávajících a odlétajících lodí.

"Loď je skenována" Varoval počítač.

Rozhlídla se kolem, "Identifikuj skenující loď!"

"Není možné určit původ, příliš mnoho rušení," Odpověděl počítač.

"Sakra," Zaklela a doufala, že to byla jen kontrola údržby lodi a ne něco horšího.



O pár minut později se chystal odletět i Tor. Většinu času strávil hledáním, co všechno se změnilo. Měl radost, že byly odstraněny omezovače rychlosti, a taky mohl využívat plných deset jednotek nákladového prostoru.

Nový navigační systém byl sice ještě prázdný, ale mohl si do něj převést mapy, které si dřív kreslil do svého osobního diáře. Bohužel byl předchozí navigační čip odstraněn ještě dřív, než tuto loď koupil, takže neměl žádnou přesnou předlohu pro převod.

"Detekováno skenování lodi."

"Cože?" Tor byl překvapený.

"Detekováno skenování lodi."

"Aha," Pokrčil rameny a víc na to nemyslel.

Loď dorazila k venkovní bráně a za ní byla nekonečná temnota vesmíru. Uvědomil si, že už nesedí v simulátoru, toto je skutečnost. Vnitřní přistávací systém stanice ho uvolnil a loď se pohybovala vpřed při minimálním výkonu motorů. Aktivoval trysky postupným potlačením páky ovládání rychlosti dopředu, motory radostně hučely a stanice se na monitoru zadní kamery rychle zmenšovala.

Poupravil úhel letu, aby směřoval k bráně do sektoru Červené světlo. "Počítači, myslím, že bych ti měl dát jméno. Myslím, že bych ti mohl říkat Sweety."

"Jméno přijato."

"Sweety, najdi mi nějakou muziku."

Tor přešel do zadní kabiny a našel si pár stimulátorů. Bylo jasné, že to bude dlouhý den a on by se už potřeboval vyspat, ale ne zrovna teď, tohle pro něho bylo příliš důležité, než aby to zpackal. Lodí se rozléhaly různé rockové skladby z domovské planety.

Neuměl text, ale přesto se snažil zpívat. Text který znal zpíval, zbytek jen broukal. Miloval ten pocit být ve vesmíru.

Čas běžel, planety v sektorech zářily jako modré a zelené drahokamy v moři tmy. Rozervané kusy planet s jádry stále ještě žhnoucími i desítky let po ústupu Xenonů. Gravitace pomalu přitahovala kusy planet zpět k sobě.

Zpomalil a zařadil se do fronty lodí skákajících branou do Červeného světla. Sledoval HUD a občas namířil prstem na loď před sebou a řekl, "Prásk a máš ji." Doplul až do brány a přímo před ním se otevřela dočasná červí díra. Kolem vířilo jasné světlo, najednou se hvězdy ustálily a byl v Červeném světle. Tor zrychlil, jemným obloukem se otočil k bráně do Domova světla a pomyslel si, "To je lehká práce."

Tris za ním taky prošla branou. Měla rychlejší loď a tak zamířila víc do centra sektoru než se stočila k bráně do Domova světla.



Zatím velitel Narl procházel seznam zboží na stanici. Byl tam nedostatek Oleje nostrop a Majaglitu. Poptávka rostla, zdálo se, že Goneři skoupili většinu rezervních zásob.

"Přijímám příchozí zprávu od kurýra Sword," Oznámil systém.

To bylo krycí jméno Tallow Gi, "Kde jsi?" Zeptal se Narl.

"Jsem v továrně na rakety v sektoru Ringův měsíc. Čekali na mě, pane! Dostal jsem pár pirátů, ale bylo jich příliš mnoho, jen tak tak jsem se dostal do dosahu komunikace stanice a musel jsem se katapultovat. Utekli dřív než se přiblížily obranné lodě stanice, pane."

Narl se klidně zeptal, "Něco dalšího?"

"Těsně před tím, než jsem vyskočil, jsem na komunikaci zaslechl zprávu 'To není on ...', pane", Odpověděl Tallow Gi vyčerpaný po bitvě s piráty.

"Odpočiň si a pak se hlas na nejbližší obchodní stanici. Zajistím ti odvoz," Odpověděl Narl rychle s nádechem znepokojení v hlase.

Komunikace utichla, "Počítači, spoj mě s pilotem lodě s registrací SSR15T v sektoru Červené světlo."


Tris zrovna jemně stáčela loď na další bránu, když se ozvala komunikace, "Vojíne, tady je velitel Narl. Loď kurýra byla napadena v Ringově měsíci a bohužel byla zničena. Útočící lodě byly pirátské. Pilota zachránili, ale piráti utekli branou pryč. Klamný cíl selhal, balíček je horký. Opakuji, balíček je horký."

"Díky, veliteli", Rychle odpověděla Tris znepokojeně.

"Dělej co můžeš, vojíne. Pokusím se sehnat nějakou pomoc, hodně štěstí," Narl ztěžka vydechl a ukončil spojení.

Prohlédla si mapu sektoru a viděla přinejmenším tři Bayamony, dva Mandalaje a dvě Orinoka letící z Ringova měsíce. Všichni piráti křížili jejich trasu. Avšak při jejich současném náskoku a rychlosti jejich Objevitelů, je těžko mohli dohnat dřív než za další dva skoky. A to už budou v Argon Prime. Zrychlila na maximum.



Tor se díval na navigační mapu.

"Systémová data jsou chybná. Extrapoluji vstupní hodnoty a upravuji polohu stanic."

Sweety posunula stanice na displeji z původních pozic zakreslených Torem na pozice zjištěné ze skenerů. Vzájemné umístění stanic bylo celkem přesné, jen měřítko Tor odhadnul hodně špatně.

Když dorazil k bráně, nedělo se na skenerech nic zvláštního a tak zpomalil a připravil se na průlet. Byl tady menší provoz, v řadě před ním byly jen tři lodě. Sledoval nákladní loď vylétající z brány a udivilo ho, že má namontované zbraně.

"Loď je skenována, detekováno zaměření cíle na naši loď," Oznámila Sweety klidným počítačovým hlasem.

Tor udeřil do páky rychlosti a zároveň trhnul ovládáním, aby se vyhnul lodi před sebou. Průhledový display zčervenal, jak útočící loď vypustila stíhací drony.

"Leť do brány!" Vykřikl hlas po komunikaci.

Tor poslechl a v téměř plné rychlosti vletěl na práh brány. Loď se okamžitě zastavila a zahalilo ji víření světla a rozmazaných hvězd. HUD zčernal a Tor si oddechl, na chvilku je v bezpečí. S jedním štítem a beze zbraní je jeho největší šancí na přežití vyskočit a nechat se sebrat. Na druhou stranu smrt je určitě lepší volba než otroctví.

Brána se otevřela a hned jak vletěl do Domova světla, dal plný plyn. Už tam na něho čekali, dva Mandalaje a jedna pirátská nákladní loď, která vypouštěla drony.



Tris po komunikaci křičela na obchodní lodě, že letí skrz. Pirátská loď zatím sbírala své drony a divoce střílela, aby ji odřízla cestu.

Prolítla branou jen chvilinku za Torem, a když vyletěla, viděla, že Tor už je kus před ní. Snažil se vyhýbat střelbě dronů. Stiskla posilovač výkonu motorů a s rychlostí navíc se pověsila na prvního z pirátských Mandalajů. V téměř nulové vzdálenosti zaměřila a odpálila raketu. Pirát neměl žádnou šanci rozpoznat zaměření a raketě uhnout. Explodoval.

Druhý Mandalaj se otočil, aby ji napadl. Tor létal své obvyklé chaotické úhybné manévry, zatímco kolem něj létalo a pálilo ze všech směrů šest dronů.

Tris stočila prudce dolů doprava. Hned potom vykroutila spirálu a těsně před pirátskou lodí otočila nahoru.

"Přišel čas tvé smrti," Ozval se hlas piráta na komunikaci, ale žádný obraz. Vychrlil do vesmíru záplavu energetických pulsů, bezhlavě a úplně mimo cíl.

Neodpověděla. Uběhly drahocenné sekundy, bočním průletem mu zasadila přímý zásah, prudce zpomalila, otočila a opět použila posilovač motorů, čímž se dostala elegantně za nepřátelskou loď. Srovnala rychlost a vypálila z kanónů několik krátkých dávek, všechny přesně mířené. Trosky Mandalaje vrážely do trupu lodi. Tris zaměřila nejbližšího drona, a zatímco po očku sledovala pirátskou nákladní loď, pokryla ho dávkou střel zakončených explozí.

V plné rychlosti zamířila a proletěla kolem Tora, který divoce kroužil, téměř mimo kontrolu. Tipovala, že kdyby měl zapnutou komunikaci, nejspíš by křičel. Jeho loď vypadala jako při tanci se smrtí, jak energetické pulzy dronů jiskřily kolem, než se rozplynuly v prázdnotě.



Nekřičel. Držel páku rychlosti a ovladač kormidla tak silně, že už vůbec necítil prsty. Zdálo se, že motory na něho řvou pokaždé, když byly naplno a ten řev se přenášel z jedné strany na druhou přes celou loď.

"Štíty na šedesáti procentech," Poznamenala Sweety.

"Štíty padesát pět procent," Oznámila Sweety bez změny v hlase.

"Nebezpečí, štíty na čtyřiceti procentech!"

"Sweety, prostě mi řekni, až bude po mě! A vypni všechny ty zatracené červené blikající světýlka! I bez nich vím, že mám problémy."

Náhle mu do výhledu vletěl dron a explodoval. V plné rychlosti kolem proletěl Objevitel a střílel dlouhou dávku.

"Drž se ...," Ozval se hlas po komunikaci.

"Rychle, už to dlouho nevydržím."

Všechno bylo rozmazané, v jednu chvíli viděl drona směřujícího dolů a hned na to viděl Objevitele rozmázlého za ním a následovaly třetí a čtvrtá exploze. Pár sekund potom mu pilot druhé lodi poslal zprávu, "Vypadni odsud! Směřuj do Argon Prime! Teď hned. Zbytky pirátů se blíží, ale těm můžeš uletět."

Tor srovnal rotaci lodě a letěl chvíli rovně. Rychle se zorientoval v navigačním počítači a otočil loď k bráně do Argon Prime. Druhý Objevitel byl těsně za ním.

Obě lodě letěly v tichosti. Tor, na maximální rychlost, sotva mohl pustit ovládání. Po tváři mu stékaly kapky potu a slzy z radosti, že není rozstřílený na kousky. Tohle byl nový život a on si nebyl jistý, jestli je na to připravený. Čas ubíhal bez nehody, dvě pirátské nákladní lodě vzdaly stíhání. Když se přiblížili k bráně, ani jeden z nich nezpomalil. Tris se stáhla na poslední chvíli a komunikace se zaplnila nadávkami z ostatních lodí.

Skok do Argon Prime trval jen pár sekund a když se hvězdy usadily, poznal obrovské tvary loděnice. Průhledový displej zobrazoval velké množství vojenských lodí a obrovskou M1 mateřskou loď hlídkující blízko brány. Navigační systém opět opravil jeho ručně vytvořenou mapu a Tor zaměřil servisní dok.

Druhý Objevitel proletěl kolem něho a zamířil k Argon Prime.

Tor poznamenal, "Díky za pomoc."

Žádná odpověď. Hlas co slyšel po komunikaci byl sice pozměněný, ale on měl pocit, že ho poznal, neřekl však nic.

Poslední úsek cesty byl bez problémů, přítomnost Argon Jedna a celé jeho eskadry stíhačů ho uklidňovala. Ani nebylo poznat, že ho ta mateřská loď doprovází, spíše to vypadalo, že míří stejným směrem.

Přistání byla jen formalita, loď dovnitř naváděl přistávací systém stanice, zatímco laserové věže sledovaly její pohyb. Oproti běžným postupům, byli odkloněni z hlavního přistávacího prostoru do vojenské části. Loď dosedla, přistávací svorky se přichytily a otevřely se dveře. Opatrně vystoupil a v ruce držel bezpečnostní kufřík.

Čekali na něho 3 zlověstně vypadající lidé. Hned na první pohled bylo jasné, že jsou to důstojníci Argonské tajné služby. Ten velký uprostřed, podle vzhledu služebně nejstarší, byl vysoký nejméně sedm stop a pořádně ramenatý. Pravá strana jeho tváře byla celá zničená. Přes umělé a nepřirozeně bílé oko, měl směrem dolů hlubokou, tmavě fialovou jizvu. Lícní kost mu kryla titanová deska, která začínala uprostřed oka a končila tam, kde mělo být pravé ucho. Jmenoval se Caran Belign.

Caran byl z tisku známy jako Argonský hrdina, ačkoliv byl nemilosrdný. V boji nebral zajatce. Bojoval, když ostatní utíkali a utíkal před zajetím brutálně krvavým způsobem.

Usmíval se na Tora a napřáhnul ruku. "Kufřík!"

Tor mu ho předal tak rychle, jako by to najednou byl do ruda rozpálený uhlík.

"Děkuji," Následovalo ticho.

"Hm, a co se stane teď?" Zeptal se Tor.

"Vrátíš se na svou loď a budeš převezen zpět do hlavního přistávacího prostoru," odpověděl Caran.

"Dobře," Řekl Tor pomalu a začal se otáčet, ale zastavil se, zamyslel a obrátil se zpátky.

"Nějaký problém?"

"Co bude se mnou?"

"Co s tebou?"

"Pokuta co dlužím a ti zatracení piráti," Tor začal být znepokojený. "Ti zatracení piráti mají registrační číslo mojí lodě. Teď už určitě znají moje jméno a já jsem už teď mrtvola."

"Uklidni se!"

"Cože?" Tor zvýšil hlas, "Proč se mám uklidnit? Ti vražední piráti si mě zapíšou do svého seznamu."

"Ne to neudělají. Poslouchej!" Caran mluvil rozhodně a upřímně až Tor o krok ustoupil, "Registrace tvé lodi byla na dobu mise dočasně změněna. Takže pokud jsi ty nebo někdo jiný nezmínil tvé jméno po komunikaci, není způsob, jak by kdokoliv zjistil, kdo jsi! Tvůj záznam byl očištěn a v přistávacím prostoru na tebe čeká údržbář. Považuj to za naše uznání tvých dobrých služeb a doufám, že budeš mile překvapen. Namontujeme ti systém, který ti po každém třetím skoku změní registraci, až se časem vrátíš ke své původní. Rozuměj tomu tak, že musíme být opatrní a všemožně si chránit své nezávislé kurýry."

"Dobrá," Řekl Tor potichu, ale ne zcela uklidněný. Vydal ke své lodi pod ostražitým dohledem agentů.

Caran nebyl člověk, kterého by si chtěl znepřátelit. Ti, co to udělali, často umírali. Z toho důvodu neměl moc nepřátel.

"Buď si jistý, že tě v budoucnu budeme kontaktovat," Zavolal za ním s úsměvem Caran.

Loď opustila vojenskou část přistávacího prostoru a o minutu později se znova posadila mezi obchodní lodě. Tor se necítil na nějakou oslavu, ale stejně si to namířil do baru.

Teď byl v pasti, ať chtěl nebo ne, stal se jejich majetkem.

Obvykle moc nepil, ale po posledním zážitku potřeboval něco silného. Rozhlížel se kolem a pohrával si s myšlenkou vyzkoušet jednu ze tří různých směsí Vesmírného paliva. Potom zahlídnul láhev s tmavě modrou tekutinou.

"Co vám můžu nabídnout?" Zeptal se barman.

"Co je tamta modrá podivnost?" Zareagoval Tor.

Barman se podíval nejdřív na něho a potom na láhev, "To je Kolův oheň, obvykle ho přidáváme do různých mixů. Pro nezasvěcené je malinko silný."

"Silnější než Vesmírné palivo?" Zeptal se Tor nadějně.

"Nejmíň dvakrát tak silný," Odpověděl uvolněně barman.

"Tak mi dejte dvojitou a k tomu džbánek vody, namixuji si to sám."

Barman nalil dvojitou a Tor ji do sebe vyklopil dřív, než dorazila voda. A potom se pomalu svezl ze stoličky a skončil na zemi vedle baru.

"Hloupá děcka, nikdy neposlouchají," Barman dal signál androidovi, svému asistentu, a ten Tora zvednul a odnesl na jednu z laviček v galerii.

Konec kapitoly
Last edited by George Wills on Tue, 9. Jan 07, 09:42, edited 10 times in total.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 27. Jun 06, 11:13

2. kapitola je přeložena celá, byla poněkud kratší, za to docela akční ...

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Tue, 27. Jun 06, 12:51

V 5. odstavci od konce je : Zeptal se To nadějně. Tam chybí pouze (r).
Jinak super :D
Už se nemohu dočkat pokračování. Doufám že tě to překládání hned tak neomrzí :)
Hodně zdaru při dalším překladu.

Godvood
Posts: 39
Joined: Tue, 8. Nov 05, 16:10
x4

Post by Godvood » Fri, 21. Jul 06, 14:58

George Wills wrote:Pokrčil ramenama a víc na to nemyslel
Pokrčil rameny a víc na to nemyslel
George Wills wrote:rokové skladby z domovské planety
rockové skladby z domovské planety - I dle googlu se tohle používá víc
George Wills wrote:Nemohl zpívat, ale přesto se snažil, text který znal zpíval, zbytek jen broukal
Neuměl zpívat, ale přesto se snažil. Text který znal zpíval a zbytek aspoň broukal
George Wills wrote:To bylo Tallow Gi krycí jméno
To bylo krycí jméno Tallow Gi
George Wills wrote:Tris zaměřila nejbližšího drona, po očku při tom sledovala pirátskou nákladní loď, a pokryla ho vrstvou střel, exploze.
Tris zaměřila nejbližšího drona, a zatímco po očku sledovala pirátskou nákladní loď, pokryla ho dávkou střel zakončených explozí.
George Wills wrote:laserové věže sledovaly její pohyb
laserové věže sledovaly jeho pohyb
George Wills wrote:Pokuta, co dlužím a ti zatracení piráti,"
Pokuta, co dlužím a ti zatracení piráti," - Tady ta čárka si myslím nemá být
George Wills wrote:Hloupé děcka, nikdy neposlouchají
Hloupá děcka, nikdy neposlouchají

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Fri, 21. Jul 06, 18:57

no nekdy je slangovy hovor zamerem autora ... je na uvaze, jestli jde o absolutni cestinarskou spravnost, nebo navozeni hovorove atmosfery ;).

Godvood
Posts: 39
Joined: Tue, 8. Nov 05, 16:10
x4

Post by Godvood » Mon, 24. Jul 06, 08:09

Mam dojem ze vsechny opravy jsou mimo primou rec, az na tu carku, a to neni slangovy hovor. Zkus si to rict a udelej si tam delsi pomlku na tu carku. To ani nevyslovis. Jinak samozrejme souhlasim ze nespisovna cestina v prime reci neni problem.

Zergos
Posts: 126
Joined: Sat, 27. Nov 04, 09:31
x3ap

Post by Zergos » Sat, 9. Sep 06, 07:40

Takze tady jsou ty drobnosti co jsem nasel... :-)
George Wills wrote: "Sweety, prostě mi řekni, až budu umírat a vypni všechny ty zatracené červené blikající světýlka!
"Sweety, prostě mi řekni, až budu umírat a vypni všechny ty zatracená/ý červeně blikající světýlka!

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 26. Sep 06, 13:08

Tak a jako zprávný nezmar jsem opět připraven upozorňovat na nedostatky.

A potom každý žoldák nebo lovec odměn bude mít možnost rozstřílet je na kousky. - to zní jako by se jim chtěli dobrovolně postavit za terče což určitě nechcou, takže:
A potom každý žoldák nebo lovec odměn bude mít chuť rozstřílet je na kousky.

Řízení lodi převzal vnitřní přistávací systém stanice, přistávací svorky se s lehkým žduchnutím uvolnily, loď s motory na minimální chod opustila přistávací místo a připojila se do lehkého chaosu přistávajících a odlétajících lodí. - "přístávat" na sto způsobů, toť tento odstavec
:D
Řízení lodi převzal vnitřní přistávací systém stanice. Svorky se s lehkým žduchnutím uvolnily a loď s motory na minimální chod opustila dok. S lehkostí se připojila do zdánlivého chaosu přilétajících a odlétajících lodí. - opět sem to celé přepsal :oops: , ovšem jenom tak pro inspiraci

...pohybovala vpřed na minimálním výkonu motorů.
...pohybovala vpřed při minimálním výkonu motorů.

Aktivoval trysky postupným pootočením páky ovládání rychlosti dopředu, motory radostně hučely a stanice se ve zpětném zrcátku rychle zmenšovala. - tak tady mám pár zajímavostí. První je plynová páka, jako pilot amatér bych řekl, že by tam spíš sedělo "potlačením páky" a druhá je to zrcátko. Fakt si neumím předatavit kde je na kosmické lodi zpětné zrcátko :D , takže bych to zkusil třeba takhle:
Aktivoval trysky postupným potlačením páky ovládání rychlosti dopředu, motory radostně hučely a stanice se na monitoru zadní kamery rychle zmenšovala.

Měla rychlejší loď a tak zamířila víc do centra sektoru než se stočila k sektoru Domov světla. - 2x"sektoru"
Měla rychlejší loď a tak zamířila víc do centra sektoru než se stočila k bráně do Domova světla.

Sledoval nákladní loď vylétající z brány a udivilo ho, že vypadala, že má namontované zbraně. - nevím jestli to tu není zbytečné, mě osobně by se to víc líbilo:
Sledoval nákladní loď vylétající z brány a udivilo ho, že má namontované zbraně.

Tris stočila prudce dolů doprava a zároveň kroutila spirálu a před pirátskou lodí otočila nahoru. - tady bych to rozdělil na víc vět
Tris stočila prudce dolů a doprava. Zároveň kroutila spirálu a těsně před pirátskou lodí otočila nahoru. - zkoušel jsem si ten manévr vymodelovat rukama, a málem sem si je zauzloval, přesně netuším jak ten manévr měl vypadat, ale takhle mi to nejlíp znělo

"Sweety, prostě mi řekni, až budu umírat a vypni všechny ty zatracená červené blikající světýlka! Já vím, že mám problémy." - sám si to někde zmínil, tady je Tor pěkně pod palbou a myslím, že by se nepouštěl do tak dlouhých souvětí. Takže bych to možná viděl takhle:
"Sweety, prostě mi řekni, až bude po mě! A vypni všechny ty zatracený červený světýlka! Blikají zbytečně! I bez nich vím, že mám problémy."


Ten velký uprostřed, podle vzhledu služebně nejstarší, byl jediný co promluvil. - tady je to trošku zase divné, je tam promluvil, ale první co řekne a je v textu je až o pár řádků níž "Kufřík" Tak nevím, ale asi bych to "promluvil" vypustil a spojil to s následující větou:
Ten velký uprostřed, podle vzhledu služebně nejstarší, byl vysoký nejméně sedm stop a pořádně ramenatý.

"Dobře," Řekl Tor pomalu a začal se otáčet, ale zastavil se, zamyslel a otočil se zpátky. - stejné "otáčet" a "otočil se"
"Dobře," Řekl Tor pomalu a začal se otáčet, ale zastavil se, zamyslel a obrátil se zpátky.

...třetím skoku změní registraci, až se časem vrátíš ke své původní registraci. - 2x "registraci", napodruhé bych to slůvko vynechal stejně je jasný o čem je řeč.
...třetím skoku změní registraci, až se časem vrátíš ke své původní.

"Dobrá," Řekl Tor potichu a ne zcela uklidněný a potom se vydal ke své lodi pod ostražitým dohledem agentů. - tohle mi přijde zase jako zbytečně kostrbaté souvětí, když to může být několik vět.
"Dobrá," Řekl Tor potichu, ale ne zcela uklidněný. Vydal se ke své lodi pod ostražitým dohledem agentů.

"Buď si jistý, že tě v budoucnu budeme kontaktovat," Usmál se Caran. - protože v předchozí větě je zmíněno, že už se Tor vydal k lodi je tedy možná ke Caranovi zády a pak bych teda navrhoval:
"Buď si jistý, že tě v budoucnu budeme kontaktovat," Zavolal za ním s úsměvem Caran.

Toť vše ke kapitole dvě.Jen tak mimochodem tady ta kapitola se ti vážně povedla přečetl sem ji jedním dechem :wink:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 3. Oct 06, 11:19

Torgen wrote:A potom každý žoldák nebo lovec odměn bude mít možnost rozstřílet je na kousky. - to zní jako by se jim chtěli dobrovolně postavit za terče což určitě nechcou, takže:
A potom každý žoldák nebo lovec odměn bude mít chuť rozstřílet je na kousky.
bude mít chuť by to nevystihlo přesně ... oni nemusí mít chuť, ale když si budou chtít vydělat a budou mít příležitost, tak ji můžou klidně využít ... rozhodně je výhodnější slovit loď, na kterou je vypsaná odměna než nějakou jinou ... ale není to o chuti (tu můžou mít na meloun nebo na pěknou samičku :D ) jde spíš o příležitost ... v každém případě to drasticky zvyšuje pravděpodobnost, že na ně začne střílet někdo, od koho by to ani nečekali

Tak tímto jsem ztrávil další sadu úprav, už jen 3., 4. a 5. kapitolu a mám tě :wink:

A malý OFF TOPIC: Jestli je mezi váma někdo, kdo má rád akci i v jiném než písemném nebo PC hraném formátu - za 14 dní 15.10. máme nedaleko Opavy další Paintballovou akci (ještě mě z poslední neděle bolí nohy) a budeme mít zajištěné vybavení pro 20 nevybavených externistů. Tady najdete nějaké podrobnosti...
Musím to malinko propagovat, když tam dělám admina, že :roll:

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 3. Oct 06, 12:45

George Wills wrote:
Torgen wrote:A potom každý žoldák nebo lovec odměn bude mít možnost rozstřílet je na kousky. - to zní jako by se jim chtěli dobrovolně postavit za terče což určitě nechcou, takže:
A potom každý žoldák nebo lovec odměn bude mít chuť rozstřílet je na kousky.
bude mít chuť by to nevystihlo přesně ... oni nemusí mít chuť, ale když si budou chtít vydělat a budou mít příležitost, tak ji můžou klidně využít ... rozhodně je výhodnější slovit loď, na kterou je vypsaná odměna než nějakou jinou ... ale není to o chuti (tu můžou mít na meloun nebo na pěknou samičku :D ) jde spíš o příležitost ... v každém případě to drasticky zvyšuje pravděpodobnost, že na ně začne střílet někdo, od koho by to ani nečekali
No já ti nevím, tady to je asi o tom jaký kdo používá slova, tím "mít chuť" bylo myšleno "bude je chtít rozstřílet aby získal právě prachy" když tam máš "možnost", nebo teď "příležitost" ono je to zavádějící. Oni totiž mají možnost nebo příležitost je rozstřílet i teď i když za to nic nedostanou, ale ta možnost tu je :D . Jinak uznávám, že "mít chuť" asi nebyl nejlepší nápad. :P


Jinak teď sem přidal svoje připomínky ke kapitole 6, tak sem tě asi moc nepotěšil :oops: , ale ber to tak, že ty nemáš potřebu dohnat mě, spíš já tebe ať můžeš pokračovat v příběhu, protože ostatní určitě spíš zajímá, jak to bude dál než čekat až všechno doopravuješ. :oops: Vzhledem k tomu, že na tom mám vlastně největší díl viny, se tímto všem, kteří čekají na pokračování omlouvám.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”